VIDEO WTA Nurnberg: Momente controversate oferite de Yulia Putintseva in meciul cu Sorana Cirstea - Jucatoarea noastra, deranjata de comportamentul adversarei: "Acum ce mai vrei?"

Vineri, 26 mai 2017, 12:41 Sport | Tenis

Yulia Putintseva
Sorana Cirstea (67 WTA) si Yulia Putintseva (28 WTA) sunt adversare in sferturile de finala ale turneului WTA International de la Nurnberg, insa partida programata joi a fost intrerupta in setul decisiv, la scorul de 6-3, 3-6, 4-4, din cauza intunericului. Putintseva a avut o atitudine nepotrivita pentru o jucatoare din circuitul profesionist de tenis, refuzand de mai multe ori sa continue jocul.

Jocul a fost intrerupt din cauza intunericului, arena nefiind dotata cu nocturna. Partida se va relua vineri, de la ora 13:30.

La scorul de 3-3 si 40 egal in setul decisiv, Yulia Putintseva a refuzat sa mai joace, pe motiv ca nu vede mingea din cauza intunericului. Arbitrul de scaun a trimis-o inapoi in teren, insa a refuzat si a solicitat time-out medical pentru o accidentare la picior.

Jucatoarei din Kazahstan nu i s-a acordat time-out medical si a fost nevoita sa continue jocul in fluieraturile publicului. Putintseva a reusit sa castige game-ul, dar jocul a fost din nou intrerupt, aceasta solicitand pentru a doua oara ingrijiri medicale.

Inainte sa serveasca, la scorul de 4-3 pentru kazaha, Sorana a strigat catre Yulia Putintseva, care continua sa traga de timp : "Acum ce mai vrei?"

Vezi aici cum s-a comportat Yulia Putintseva in setul decisiv:

Alte momente oferite de Putintseva:

12157 vizualizari

• +13 (13 voturi)
    Apucaturi infantile. (Vineri, 26 mai 2017, 12:55)

Andradda [utilizator]

- Nenea arbitru, nu vreau sa mai joc pt ca nu mai vad mingea.
    - Treci inapoi in teren ca mingea se vede foarte bine!

Chitcaila [utilizator]

o rusoaică urîtă (lucru rar), deși reprezintă Kazahstanul, a apelat la toate șmecheriile ca să amîne meciul pe a doua zi. Asta sub ochii unei arbitre blegi, care nu i-a dat nici măcar un avertisment, ca să nu mai vorbesc de depunctare. Așa sînt majoritatea occidentalilor, „nevaccinați” pentru șmecheriile venite din alte părți. Din fericire, Sorana a fost briliantă astăzi și a a cîștigat simplu.
    Mentalitatea de tip.... (Duminică, 28 mai 2017, 10:20)