WTA Cincinnati: Simona Halep vs Agnieszka Radwanska, de la ora 02:00

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 19 august 2016, 10:48 Sport | Tenis

Simona Halep la Cincinnati
Foto: wtatennis.com/ getty
Simona Halep se afla in fata celui mai important test de la Cincinnati, numarul 4 WTA intalnind-o in sferturile turneului din categoria "Premier" pe Agnieszka Radwanska, locul 5 WTA si cap de serie numarul 5. Meciul Simonei cu Agnieszka va avea loc sambata, de la ora 02:00, urmand sa fie in direct pe Dolcesport 2.

In optimi, poloneza a trecut in trei seturi, scor 6-7(1), 6-4, 6-0 de Johanna Konta, locul 13 WTA, din Marea Britanie. 

Pana in acest moment, Halep si Radwanska s-au intalnit de noua ori in circuitul WTA, scorul fiind 5-4 in favoarea jucatoarei din Polonia. In ultimul meci direct, Agnieszka s-a impus la Turneul Campioanelor, in 2015, scor 7-6(5), 6-1.

Western & Southern Open" se desfasoara in perioada 15-21 august, este din categoria "Premier" si are premii totale in valoare de $2,503,250. Ultima castigatoare este Serena Williams. In finala din 2015, Simona Halep a fost invinsa de Serena in doua seturi, scor 6-3, 7-6(5).

In turul doi, Simona Halep a trecut fara nicio emotie de Annika Beck, iar in turul trei de Daria Gavrilova.


Citeste mai multe despre   






















7084 vizualizari

  • -13 (19 voturi)    
    sportivi romani (Vineri, 19 august 2016, 12:46)

    cet [utilizator]

    In afara Olimpiadei,mai dati si stiri despre sportivi care participa pentru Romania,nu in interes personal, indiferent din ce domeniu activeaza!
    • +7 (9 voturi)    
      toti sportivii..... (Vineri, 19 august 2016, 16:30)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui cet

      ....participa pentru interes personal si pentru Romania, in acelasi timp, la orice competitie ar lua parte. Oricum Simona Halep, care nu-mi place in mod deosebit ca om, a facut mult mai mult pentru imaginea tarii dar si prin impozitele platite aici, decat cei mai muti care comenteaza negativ pe aici.
      • -10 (16 voturi)    
        iata ce fac MARII sportivi pt tara lor (Vineri, 19 august 2016, 16:37)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui minos

        After defeating Rafael Nadal to win his third Rome Masters on Sunday, Novak Djokovic dedicated his victory to his flooded homeland of Serbia. On Tuesday he went a step further, donating his entire cheque from the tournament to relief efforts, according to the ATP.


        http://en.espn.co.uk/tennis/sport/story/309449.html
  • -14 (20 voturi)    
    La ora 2 noaptea... (Vineri, 19 august 2016, 13:08)

    Observator roman [utilizator]

    ...obisnuiesc sa dorm, afara daca nu e vreun meci "tare" de la olimpiada (inclusiv de tenis).

    Dar sa ma uit la 2 noaptea la un turneu unde se intampla sa fie in forma Halep??...
    • -15 (21 voturi)    
      ca-si face starleta reclama pe HN (Vineri, 19 august 2016, 15:29)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      desi nimeni nu baga de seama ca banutii de la turneul de acum au fost motivul pentru care nu a participat la olimpiada, nu tantarul-pretext!
      • -9 (11 voturi)    
        virusul zika e prezent in US de ceva vreme (Vineri, 19 august 2016, 22:27)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        si asta nu impiedica starleta sa presteze pe aici - asta pentru cine se face ca nu pricepe
    • +3 (5 voturi)    
      Eu te cred (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:08)

      bigbadbug [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      ca obisnuiesti sa dormi afara...
  • +1 (11 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 19 august 2016, 16:26)

    Sani [utilizator]

    Bai, eu cred ca la partid (PSD & Co) se dau indicatii catre fraierii de mai sus care vor sa sara pe locul lasat liber de Vadim Tudor.
    • -7 (13 voturi)    
      fraier (Vineri, 19 august 2016, 16:30)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      e ala care crede ca starleta reprezinta Romania
  • -6 (12 voturi)    
    Romanii nu inteleg o vedeta atat de mare (Vineri, 19 august 2016, 17:29)

    Plagarus [utilizator]

    Zborlu zboru adutsi.
  • +3 (3 voturi)    
    O stire! (Vineri, 19 august 2016, 19:58)

    nick24 [utilizator]

    Tecău /Roger s-au calificat în semifinale la Cincinnati
  • +4 (6 voturi)    
    Hai Simona! (Vineri, 19 august 2016, 21:48)

    coco04 [utilizator]

    Esti pe val si poti sa ajungi numarul 1 mondial!
    • -8 (10 voturi)    
      numai daca dispare Serena (Vineri, 19 august 2016, 22:13)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui coco04

      daca termina cu fitele si daca are o caruta de noroc... prea multi daca pentru o (pseudo)campioana
  • +3 (3 voturi)    
    Unde se poate vedea meciul ? (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:00)

    Susufler0 [utilizator]

    Ma ajuta cineva cu un link.

    Multumesc anticipat !
    • -9 (11 voturi)    
      ESP2H (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:17)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      sau in tribune ca sa ai ocazia sa o pupi de aproape
      • +3 (5 voturi)    
        olimpiada dosniacilor (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:34)

        bigbadbug [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        zaboo,petre22 si plagarus,trio-ul olimpic al Romaniei...asa-i ca va ademeneau strainii cu ciocolata cand erati mici?
    • +7 (11 voturi)    
      Uite aici (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:44)

      GIlie [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Eu ma uit pe
      http://www.batmanstream.com/tennis-live-streaming-video-2016-20.html (scroll down pentru partida Simonei)
      dar nici sa nu te gandesti sa incerci fara ad blocker pe care il gasesti aici:
      https://adblockplus.org/
      • +2 (4 voturi)    
        OK ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 2:31)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui GIlie

        Multumesc !
        • -2 (2 voturi)    
          cu placere, (Sâmbătă, 20 august 2016, 3:54)

          victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          somn usor :P
          • +1 (1 vot)    
            nu a dormit draga! (Sâmbătă, 20 august 2016, 9:28)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui victor L

            s-a iubit cu mine, intens,pe linia cealalta, pana să inceapa meciul ! te oftici?

            auzi Victoraș, cand o ne rogi sa iti facem statuie pentru ca ai incurajat-o pe Simona inca de la început?
            Haide scumpule, îndrăznește! Nu fi timid!
    • -1 (3 voturi)    
      poti sa comentezi, (Sâmbătă, 20 august 2016, 3:00)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ca deobicei, fara sa vezi meciul.
      Meciul, deocamdata nu se poate vedea, e intrerupt.
      Dar se va putea vedea pe arena din Cincinnati, pe tv Dolce sau pe net.
      Vizionare placuta si comentariu la fel :D
  • -1 (3 voturi)    
    astept (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:46)

    victor L [utilizator]

    comentariile avizate de la cei ce s-au lafait in bratele lui Morfeu in timpul meciului :P
    Felicitari Simona.
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo Simona ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:47)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    da, se cam vede Grand Slam-ul !
  • +3 (3 voturi)    
    A ZDROBIT-O ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:04)

    Susufler0 [utilizator]

    In setul doi a nimicit-o pe Aga, socotita cea mai tehnica jucatoare din circuit !

    Daca continua tot asa, inclusiv cu psihicul acesta "de fier", nu are cine sa o invinga !

    Bravo, Simona, felicitari !
    • -2 (2 voturi)    
      cam mult (Sâmbătă, 20 august 2016, 9:42)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      timp de la terminarea meciului si pina ai compus opera de apreciere; nici nu ai vazut meciul, ci te-ai trezit sa dai minusuri :P
      Of, muica!
      • +2 (2 voturi)    
        Chiar mi-e mila de tine, baiete ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:24)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        M-am saturat sa te tot "ciufulesc" pe unde te prind, pur si simplu m-am plictisit. Jucam intr-adevar in ligi diferite.

        PS. Tu esti Victorel ala care ii facea pe toti care i-o "trageau" pe forumuri, "frustrati" Ha-ha... ce gluma buna !

        PPS. Adio, mai !