WTA Cincinnati: Simona Halep vs Agnieszka Radwanska, de la ora 02:00

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 19 august 2016, 10:48 Sport | Tenis

Simona Halep la Cincinnati
Foto: wtatennis.com/ getty
Simona Halep se afla in fata celui mai important test de la Cincinnati, numarul 4 WTA intalnind-o in sferturile turneului din categoria "Premier" pe Agnieszka Radwanska, locul 5 WTA si cap de serie numarul 5. Meciul Simonei cu Agnieszka va avea loc sambata, de la ora 02:00, urmand sa fie in direct pe Dolcesport 2.

In optimi, poloneza a trecut in trei seturi, scor 6-7(1), 6-4, 6-0 de Johanna Konta, locul 13 WTA, din Marea Britanie. 

Pana in acest moment, Halep si Radwanska s-au intalnit de noua ori in circuitul WTA, scorul fiind 5-4 in favoarea jucatoarei din Polonia. In ultimul meci direct, Agnieszka s-a impus la Turneul Campioanelor, in 2015, scor 7-6(5), 6-1.

Western & Southern Open" se desfasoara in perioada 15-21 august, este din categoria "Premier" si are premii totale in valoare de $2,503,250. Ultima castigatoare este Serena Williams. In finala din 2015, Simona Halep a fost invinsa de Serena in doua seturi, scor 6-3, 7-6(5).

In turul doi, Simona Halep a trecut fara nicio emotie de Annika Beck, iar in turul trei de Daria Gavrilova.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
7025 vizualizari
  • -13 (19 voturi)    
    sportivi romani (Vineri, 19 august 2016, 12:46)

    cet [utilizator]

    In afara Olimpiadei,mai dati si stiri despre sportivi care participa pentru Romania,nu in interes personal, indiferent din ce domeniu activeaza!
    • +7 (9 voturi)    
      toti sportivii..... (Vineri, 19 august 2016, 16:30)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui cet

      ....participa pentru interes personal si pentru Romania, in acelasi timp, la orice competitie ar lua parte. Oricum Simona Halep, care nu-mi place in mod deosebit ca om, a facut mult mai mult pentru imaginea tarii dar si prin impozitele platite aici, decat cei mai muti care comenteaza negativ pe aici.
      • -10 (16 voturi)    
        iata ce fac MARII sportivi pt tara lor (Vineri, 19 august 2016, 16:37)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui minos

        After defeating Rafael Nadal to win his third Rome Masters on Sunday, Novak Djokovic dedicated his victory to his flooded homeland of Serbia. On Tuesday he went a step further, donating his entire cheque from the tournament to relief efforts, according to the ATP.


        http://en.espn.co.uk/tennis/sport/story/309449.html
  • -14 (20 voturi)    
    La ora 2 noaptea... (Vineri, 19 august 2016, 13:08)

    Observator roman [utilizator]

    ...obisnuiesc sa dorm, afara daca nu e vreun meci "tare" de la olimpiada (inclusiv de tenis).

    Dar sa ma uit la 2 noaptea la un turneu unde se intampla sa fie in forma Halep??...
    • -15 (21 voturi)    
      ca-si face starleta reclama pe HN (Vineri, 19 august 2016, 15:29)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      desi nimeni nu baga de seama ca banutii de la turneul de acum au fost motivul pentru care nu a participat la olimpiada, nu tantarul-pretext!
      • -9 (11 voturi)    
        virusul zika e prezent in US de ceva vreme (Vineri, 19 august 2016, 22:27)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        si asta nu impiedica starleta sa presteze pe aici - asta pentru cine se face ca nu pricepe
    • +3 (5 voturi)    
      Eu te cred (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:08)

      bigbadbug [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      ca obisnuiesti sa dormi afara...
  • +1 (11 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 19 august 2016, 16:26)

    Sani [utilizator]

    Bai, eu cred ca la partid (PSD & Co) se dau indicatii catre fraierii de mai sus care vor sa sara pe locul lasat liber de Vadim Tudor.
    • -7 (13 voturi)    
      fraier (Vineri, 19 august 2016, 16:30)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      e ala care crede ca starleta reprezinta Romania
  • -6 (12 voturi)    
    Romanii nu inteleg o vedeta atat de mare (Vineri, 19 august 2016, 17:29)

    Plagarus [utilizator]

    Zborlu zboru adutsi.
  • +3 (3 voturi)    
    O stire! (Vineri, 19 august 2016, 19:58)

    nick24 [utilizator]

    Tecău /Roger s-au calificat în semifinale la Cincinnati
  • +4 (6 voturi)    
    Hai Simona! (Vineri, 19 august 2016, 21:48)

    coco04 [utilizator]

    Esti pe val si poti sa ajungi numarul 1 mondial!
    • -8 (10 voturi)    
      numai daca dispare Serena (Vineri, 19 august 2016, 22:13)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui coco04

      daca termina cu fitele si daca are o caruta de noroc... prea multi daca pentru o (pseudo)campioana
  • +3 (3 voturi)    
    Unde se poate vedea meciul ? (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:00)

    Susufler0 [utilizator]

    Ma ajuta cineva cu un link.

    Multumesc anticipat !
    • -9 (11 voturi)    
      ESP2H (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:17)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      sau in tribune ca sa ai ocazia sa o pupi de aproape
      • +3 (5 voturi)    
        olimpiada dosniacilor (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:34)

        bigbadbug [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        zaboo,petre22 si plagarus,trio-ul olimpic al Romaniei...asa-i ca va ademeneau strainii cu ciocolata cand erati mici?
    • +7 (11 voturi)    
      Uite aici (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:44)

      GIlie [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Eu ma uit pe
      http://www.batmanstream.com/tennis-live-streaming-video-2016-20.html (scroll down pentru partida Simonei)
      dar nici sa nu te gandesti sa incerci fara ad blocker pe care il gasesti aici:
      https://adblockplus.org/
      • +2 (4 voturi)    
        OK ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 2:31)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui GIlie

        Multumesc !
        • -2 (2 voturi)    
          cu placere, (Sâmbătă, 20 august 2016, 3:54)

          victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          somn usor :P
          • +1 (1 vot)    
            nu a dormit draga! (Sâmbătă, 20 august 2016, 9:28)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui victor L

            s-a iubit cu mine, intens,pe linia cealalta, pana să inceapa meciul ! te oftici?

            auzi Victoraș, cand o ne rogi sa iti facem statuie pentru ca ai incurajat-o pe Simona inca de la început?
            Haide scumpule, îndrăznește! Nu fi timid!
    • -1 (3 voturi)    
      poti sa comentezi, (Sâmbătă, 20 august 2016, 3:00)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ca deobicei, fara sa vezi meciul.
      Meciul, deocamdata nu se poate vedea, e intrerupt.
      Dar se va putea vedea pe arena din Cincinnati, pe tv Dolce sau pe net.
      Vizionare placuta si comentariu la fel :D
  • -1 (3 voturi)    
    astept (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:46)

    victor L [utilizator]

    comentariile avizate de la cei ce s-au lafait in bratele lui Morfeu in timpul meciului :P
    Felicitari Simona.
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo Simona ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 4:47)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    da, se cam vede Grand Slam-ul !
  • +3 (3 voturi)    
    A ZDROBIT-O ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:04)

    Susufler0 [utilizator]

    In setul doi a nimicit-o pe Aga, socotita cea mai tehnica jucatoare din circuit !

    Daca continua tot asa, inclusiv cu psihicul acesta "de fier", nu are cine sa o invinga !

    Bravo, Simona, felicitari !
    • -2 (2 voturi)    
      cam mult (Sâmbătă, 20 august 2016, 9:42)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      timp de la terminarea meciului si pina ai compus opera de apreciere; nici nu ai vazut meciul, ci te-ai trezit sa dai minusuri :P
      Of, muica!
      • +2 (2 voturi)    
        Chiar mi-e mila de tine, baiete ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:24)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        M-am saturat sa te tot "ciufulesc" pe unde te prind, pur si simplu m-am plictisit. Jucam intr-adevar in ligi diferite.

        PS. Tu esti Victorel ala care ii facea pe toti care i-o "trageau" pe forumuri, "frustrati" Ha-ha... ce gluma buna !

        PPS. Adio, mai !