WTA Cincinnati: Simona Halep vs Annika Beck 6-3, 6-1/ Halep, in optimile competitiei - Nemiloasa

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 17 august 2016, 17:16 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wtatennis.com
Simona Halep a aratat multa siguranta in meciul de debut de la Cincinnati (turul al doilea), numarul 4 WTA impresionand, miercuri, in primul rand prin modul in care a servit (cunoscut fiind faptul ca acesta este un capitol mai slab al sportivei din Constanta). Simona a reusit sapte asi, 24 de lovituri castigatoare si s-a impus in fata jucatoarei Annika Beck (Germania - 44 WTA) in doar 55 de minute, scor 6-3, 6-1, calificandu-se astfel in optimi.

In urmatorul meci, Simona o va intalni pe invingatoarea partidei dintre Daria Gavrilova (Australia - 47 WTA) si Elina Svitolina (Ucraina - 19 WTA, cap de serie numarul 17).

Pentru calificarea in optimi, Halep va primi 29.320 de dolari si 105 puncte in ierarhia WTA de simplu.

Statistica partidei Halep vs Beck:

Asi: 7-0
Duble greseli: 2-3
Lovituri castigatoare: 24-5
Greseli nefortate: 17-17
Puncte castigate la fileu: 3/4 vs 1/1
Puncte de break castigate: 5/8 vs 1/1
Puncte castigate cu primul serviciu: 77%-48%
Puncte castigate cu al doilea serviciu: 50%-25%
Puncte castigate pe prima minge de retur: 51%-22%
Puncte castigate pe a doua minge de retur:  75%-50%
Total puncte castigate: 58-34
Durata partida: 55 minute.


Desfasurarea partidei Simona Halep vs Annika Beck:

6:1
Dreapta in lung de linie direct castigatoare, dupa ce a anticipat foarte bine serviciul adversarei (0-15). Forehandul arata foarte bine astazi, in special cel in cross (atat scurt, cat si lung). Voleu drive perfect: 15-40. Doua mingi de meci pentru numarul 4 WTA...Halep este "nemiloasa" si inchide meciul dupa doar 55 de minute...

5:1
Halep incearca o "scurta", insa executia este inalta, iar Annika are timp sa ajunga (0-30). Simona domina jocul de pe baseline si egaleaza la 30. Urmeaza inca o dreapta castigatoare in cross: minge de 5-1...Inca un as al Simonei, este 5-1 in setul al doilea

Annika il cheama inca o data pe antrenorul ei, insa la cum joaca Simona in aceste momente este greu de crezut ca ar putea sa mai revina in vreun fel...Desi, in tenis s-au vazut atatea :)

4:1
Simona "deseneaza" superb unghiuri cu forehandul in cross scurt, Beck este spectatoare...Inca un punct spectaculos al Simonei, mingea a cazut pe baseline (0-30). Din pacate insa, urmeaza cateva secunde de relaxare, timp in care Halep trimite de doua ori la rand in fileu cu reverul (30-30). O ia insa de la capat, pune inca o data presiune pe serviciul al doilea al adversarei - minge de break...Trei forehanduri inside-in consecutive si un smash aduc break-ul. Halep se distanteaza la 4-1 in setul al doilea...

3:1
Simona isi mai trece in statistica un as, iar game-ul ii revine la zero. Este 3-1 in setul al doilea, game solid de serviciu pentru numaru 4 WTA

Darren Cahill pare chiar mai relaxat decat de obicei in tribuna - este multumit de ceea ce vede pe teren

2:1
Beck pare sa isi fi regasit primul serviciu (30-0), insa apoi greseste inca o data atunci cand Simona accelereza pe diagonala. Doua mingi de game, serviciul este aliatul nemtoaicei. Cu toate ca reuseste sa returneze o minge foarte grea pe backhand, Halep este "invinsa" de la fileu - primul game castigat de Annika in al doilea set

2:0
Annika este alergata precum la maraton, este greu sa tii ritmul cand lovesti numai din deplasare si sub o asemenea presiune...La 30-15, mai vine un as - e deja al cincilea, procentaj de 68% pe primul serviciu pana acum. Simona inchide gameul intr-un mod spectaculos: cu o dreapta inside-in cu mult topspin. Tabela arata acum 2-0 in favoarea ei

1:0
Annika resimte pierderea primului set, comite si o dubla greseala, se face 0-30. Pe un retur foarte bun al Simonei, Beck rateaza, trei mingi de break (0-40). Halep nu are pozitia perfecta la un rever in lung de linie, trimite in afara terenului, iar apoi face semnul acela prin care parca spune: "nu gandesti deloc"...Halep schimba foarte bine directia si castiga punctul cu un rever in cross lung - Setul al doilea a inceput cu un break al jucatoarei noastre

"E bine ce ai facut pana acum, continua tot asa. Ea se deplaseaza foarte bine, asteapta insa momentul potrivit, iar atunci trimite decisiv. Poti sa pui mai multa forta in lovituri, ai ritmul potrivit" - Darren Cahill, catre Simona Halep

6:3
Inca un as al Simonei: al patrulea. Annika a alergat dintr-un colt in altul, a lovit numai din alergare si pana la urma a cedat (30-0). Halep distribuie mingea in toate partile, iar defensiva adversarei nu mai face fata. Simona castiga primul set cu 6-3 (31 de minute), dupa ce a dominat autoritar pana acum disputa 

5:3
Cel mai lung schimb de pana acum ii revine jucatoarei din Germania: a trimis superb cu un forehand in lung de linie. La 30-0, Halep castiga primul punct: reverul a jucat un rol foarte important. Serviciu perfect, pe tusa, 40-15. Beck ramane in set, este 5-3, insa Halep va servi pentru castigarea primului set

5:2
Simona trimite cu "adancime", aproape de baseline, iar Annika este vadit incomodata (30-0). Forehand in cross scurt minunat: 40-0. Halep este surprinsa cu un retur lung si trimite in fileu cu reverul, insa apoi inchide gameul cu un as

4:2
Simona pune multa forta in retur, iar apoi inchide punctul cu o dreapta inside-in (0-15). Un rever in lung de linie o lasa pe Annika fara raspuns: 0-30. Annika nu poate trimite peste fileu, 0-40...Halep se grabeste si rateaza prima minge de break...O fructifica insa pe a doua si se distanteaza la 4-2 in primul set

3:2
Surprinsa in apropierea fileului, Halep nu reuseste scurta, iar Beck o paseaza in cross...Presiunea pusa de Halep cu forehandul este prea mare pentru nemtoaica, se face 15-15. Serviciu la exterior, continuare cu backhandul in cross lung: 30-15. Apare inca o dubla greseala, 40-30, insa apoi Halep inchide gameul. De la 1-2, Halep a castigat doua game-uri consecutive, pare o crestere evidenta in jocul ei

2:2
Halep cauta colturile terenului, face diferenta cu un retur "a la Djokovic", iar apoi castiga un schimb gratie reverului. Combinatii bune de lovituri, pare o alta Halep: 0-40...Simona si-a ridicat brusc nivelul jocului: inchide game-ul cu o dreapta in lung de linie - rebreak la zero

1:2
Un duel de forehand ii revine lui Beck, dupa ce Halep incearca o schimbare brusca de directie, iar mingea nu gaseste terenul. Inca o eroare nefortata: doua mingi de break pentru Annika (15-40). In acest game, serviciul nu i-a functionat jucatoarei noastre (a facut o dubla greseala). Este 2-1, cu break, pentru Beck. Dupa cateva mingi foarte bune in primul game, Simona nu a avut un nivel prea bun al jocului, numarul 4 WTA facand multe erori nefortate...

1:1
Dubla greseala facuta de Beck (0-15). Simona isi calculeaza bine pasii, ataca perfect, se face 0-30. Annika face primul punct gratie serviciului (15-30). Halep incearca sa ia mingea devreme, insa rateaza o dreapt in cross scurt (30-30). Backhand prea lung al Simonei, 40-30 pentru jucatoarea din Germania. Beck greseste prima intr-un schimb mai lung, egalitate. Halep accelereaza cu un forehand in cross, minge de break, prima a partidei. Din pacate, Simona este prea departe de minge, nu o poate controla, iar returul se duce in afara terenului. Din dorinta de a fi agresiva, Halep rateaza mult cu returul - minge de 1-1. Beck face un cadou: dubla greseala, se metine presiunea pe serviciul nemtoaicei. Simona este parca prea relaxata pe loviturile aparent mai usoare, iar Annika castiga game-ul. A fost mai degraba un game pierdut de Halep si nu castigat de numarul 44 WTA

1:0
Meciul a debutat cu Simona la serviciu. Inceput de partida bun pentru Halep: serveste cu mult efect, la exterior, bifeaza si un as, se face rapid 40-0. Vine si o prima eroare cu backhandul (40-15). Annika castiga si al doilea punct consecutiv (40-30). Egalitate, dupa inca o eroare nefortata a Simonei. Serviciul o ajuta din nou, minge de 1-0. Intrata in teren, Simona rateaza o dreapta inversa, inca o egalitate. Urmeaza inca un as, al doilea al partidei. Game pentru Halep, ea conduce acum cu 1-0

Ultimul turneu la care Halep a luat parte a fost cel de la Montreal, acolo unde jucatoarea nascuta la Constanta a castigat trofeul 

La ultima editie a competitiei, in 2015, Simona a ajuns pana in finala, acolo unde a fost invinsa de Serena Williams

Cele doua jucatoare se afla la incalzire. Partida ar fi trebuit sa inceapa la ora 18:00 (ora Romaniei), insa ploaia nu a fost de acord cu ora de start

Ploua la Cincinnati, momentan meciurile sunt amanate

In 2015, Halep a ajuns pana in finala la Cincinnati, fiind invinsa de Serena Williams. Liderul mondial a declarat forfait in ultimul moment, din cauza unei accidentari la umar.

Serena nu a dorit sa forteze, menajandu-se pentru US Open - ultimul turneu de Grand Slam al anului, competitie care va debuta pe 29 august, la New York.

"Western & Southern Open" se desfasoara in perioada 15-21 august, este din categoria "Premier" si are premii totale in valoare de $2,503,250.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
12590 vizualizari
  • -33 (39 voturi)    
    Ploua cu tzantzari si s-a anulat meciul ! (Miercuri, 17 august 2016, 18:00)

    Plagarus [utilizator]

    Pentru sanatatea marii campeoane,nu se mai joaca acum.
    • +19 (25 voturi)    
      ai dreptate, (Miercuri, 17 august 2016, 20:38)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ploua cu invidie si prostie, o plaga ce te macina :P
      • +8 (14 voturi)    
        Bravo Halep! (Miercuri, 17 august 2016, 21:16)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Victorie prețioasă și muncită. Toți românii ți-au ținut pumnii. Hai România!
        • -2 (2 voturi)    
          erai ironica (Joi, 18 august 2016, 8:36)

          eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          cu "toti romanii" nu?
    • -21 (25 voturi)    
      joc solid (Miercuri, 17 august 2016, 21:02)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Cu numarul 44,fabulos meci.
      Acum ca s-a retras Serena are si ea sansa unei semifinale.
  • +17 (23 voturi)    
    Simona, sa fii sigura ca si haterii stiu (Miercuri, 17 august 2016, 18:16)

    Susufler0 [utilizator]

    ca tu muncesti mult, te antrenezi fizic, tehnic, tactic si intre turnee si in timpul turneelor si in pauzele competitionale, scurte si putine, cate sunt, ca duci o viata sportiva (nu ca altele, se stiu ele care) si ca meciurile oficiale sunt doar spectacolele pe care le sustii, de fiecare data in premiera, (uneori la matineu, pe o scena secundara, de cele mai multe ori insa, la ora stabilita pt spectacolul de gala, spectacolul principal, pe scena principala, scena cea mare), in care incerci sa pui in practica tot ceea ce ai acumulat si/sau perfectionat, la antrenamente, la "repetitii", cum s-ar zice !

    Ei stiu toate astea, dar nu pot sa le recunoasca in veci, pt ca altfel si-ar pierde "calitatea" de hateri.

    Lucrurile acestea le stiu si cei care iti sunt suporteri, iti sunt fani infocati, precum si cei care nu iti sunt suporteri, le stiu si cei care te aduleaza cat si cei care te critica.

    Tu trebuie sa fii tare, pt ca stii pt cine joci, stii si pt ce joci, nu trebuie sa te justifici fata de nimeni.

    Deci, fii tare si invinge !

    Succes, Simona !

    PS. Btw, srah, n-ai a te teme, nu esti haterita ! :)
    • 0 (0 voturi)    
      nu hateri (Joi, 18 august 2016, 7:28)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      este in ADN-ul unora sa fie setati pe "sa moara capra vecinului", variante extrapolate.
    • +1 (1 vot)    
      :P (Vineri, 19 august 2016, 15:13)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      http://www.evz.ro/danemarca-tara-care-crede-in-spiridusi.html

      sunt un elf?

      ...:)))
      • +1 (1 vot)    
        Da, srah, nu te mai alinta atat ! :))) (Vineri, 19 august 2016, 16:26)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        Esti o elfisoara ! :))

        PS. Si nici macar nu a trebuit sa solicit fonduri banesti de la statul danez ca sa descopar faptul acesta, ca tu esti o troluta (adica o elfisoara) ! :))))
      • +1 (1 vot)    
        PS. Rectific, nu esti troluta ! (Vineri, 19 august 2016, 17:10)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        Esti d-ala bun !
        • +1 (1 vot)    
          mmmm (Vineri, 19 august 2016, 23:39)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          deci sunt... buna !

          ?

          :)))
          • +1 (1 vot)    
            Miam, miam, miam... :)))) (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:32)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            Tu sa-mi spui ! :)))
            • +1 (1 vot)    
              miam miam (Sâmbătă, 20 august 2016, 2:32)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              am 85 de kilograme pe la 1 m plus ceva si nici auzul nu ma mai ajuta foarte tare...

              dar
              ....

              cred in tine!

              miam miam!!

              ...:)))...
              • +1 (1 vot)    
                Mai vorbesti ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 3:05)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                Mergeeee !

                Esti "gustoasa" rau de tot !

                PS. Nu stiu cine ne-a gratulat cu "plusuri" mai sus, dar sa stii ca ultimii doi de "plus", (ultimii pupici) eu ti i-am dat.
              • +1 (1 vot)    
                Elfule, (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:22)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                nu stiu dac-ai vazut meciul pt ca tu musai noaptea trebuie sa dormi, uneori si la pranz si asta-i foarte bine, fiindca astfel nu ai timp de copilarisme si nazbatii si esti deci un spiridus bun (adica "miam,miam" !) A fost un meci excelent facut de Simona care a invins cu 7-5, 6-1. A avut si dramatism in primul set, cand Simona a revenit de la 4-0 si o dominare totala, o cotropire pur si simplu a adversarei, in al doilea.

                PS. Si-am avut si -o lebada alba si una neagra !
                • +1 (1 vot)    
                  mi-s ochii carpiți de somn (Sâmbătă, 20 august 2016, 10:00)

                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  si pe la 2-3 scriam unui domn pe linia cealata. Nu aia! ...ailaltă!

                  si cum m-am trezit, dupa 2 ore, am dat de baiatul cu orzu in subsol..care vrea statuie!!
                  Sa stii ca eu ma bag sa o fac, dar amu daca-i fac o puț uluică pe masura unui bob de grâu, sper să nu fie cu suparare. SIgur nu se pupara, stiiie de glumă! Stie, ”stie”...

                  La oboseală nu reacționez bine...si nuvad dragule nici lebede , nici lebadoi; dar pe tine te cred daca le vezi..tu iaști poet, scriitor, dramaturg,...stii tu.
                  Tu iaști mai mult de 2 intr-uunul ca d-ala de te spala pe cap, si șsampon, și balsam sau ..mai mult de 3 ori ”femeie” ..:)))...

                  lasa-ma in pace ca mi-e somn!
                  • +1 (1 vot)    
                    Bine elfoiule ! :))) (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:02)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    N-am de gand sa ma pun cu tine cand ti-e somn. Astept sa te trezesti ca sa am si eu, cum se spune in sport, sansele mele.

                    PS. :))))
                    • 0 (0 voturi)    
                      păăi daa, (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:00)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      glumă glumă, da` tu îmi cam cauți în coarne ..și nu ”iaste” tocmai bine.. :P

                      PS.

                      îți spun și ție un secret:

                      mie îmi place mai mult să mă alint singură, nu să mă alinte...alte persoane; că știu și singură cât de năróadă sunt ...:))..

                      :P
                      • 0 (0 voturi)    
                        Ok, incerc sa retin dar acum daca (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:51)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        vreodata oi mai gresi, sper sa nu faci si tu un capat de tara ! :)))

                        PS. Am observat ca l-ai pus la punct pe "morarul" cel nazuros.
                        Multamesc :P
                        • +1 (1 vot)    
                          dar nu am facut-o pt tine!! (Sâmbătă, 20 august 2016, 17:56)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          o faceam la fel si pt doamnul satului. pe cuvant!
                          adica eu cred ca si pentru dumnealui am sarit eu acu mai muuulte luni, dar ...bine, nu asha la beregată ..:))..

                          nu multumi, bine?
                          ca si tu poti sa-l tavalesti..aici e fiecare de capul lui... si daca mi se pune mie pata..ssi de dimineata eram cam nazuroasa..

                          pe de alta parte, sa stii ca eu cunosteam din comentarii persoana aceea de ti-a placut tie comentariul ”tare, tare” ..si stiam asha..ca nu stiu cum sa-ti zic , dar stiam ca nu prea se facea sa ma iau de dumnealui..stiam!stiam!...si tot m-am luat :(

                          năróadă...ti-am mai zis. nu pot sa ma abțin de unele năravuri rele. Dar nu am multe, sa stii!
                          ..macar atat ..:))
                          • +1 (1 vot)    
                            Inteleg ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 19:11)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Atunci considera ca ti-am multumit in numele tuturor celor care au apreciat ca respectivul a calcat prin balarii, fara sa fie beat si avand tot drumul la dispozitia sa.

                            Pe de alta parte e de spus ca
                            pe site-ul acesta am intalnit cateva persoane demne de tot respectul.

                            Mi-ar placea sa cred ca si ele gandesc la fel in ceea ce priveste persoana mea,
                            cu toate ca de cand ne-am cunoscut si pana in prezent am avut unele confruntari de idei in cursul carora nu am fost foarte diplomat, vis a vis de modul de adresare fata de ele, desi ar fi trebuit sa fiu si as fi putut sa fiu. In focul disputelor am refuzat in mod deliberat eleganta , adoptand o atitudine cocoseasca in contrast cu morga preopinentilor mei. (Atentie nu am fost mojic, dar am fost prea dur, rau chiar.)

                            PS. Asta ca sa vezi ca nu esti singura cu naravuri "rele". Nus' insa cat te consoleaza ceea ce-ti spusei eu acu'.
          • +1 (1 vot)    
            Elfii (spiridusii) din Visul unei noptii de vara (Sâmbătă, 20 august 2016, 0:47)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            erau plini de "copilarisme" si au facut destule nastrusnicii, bulversand pt o noapte vreo cateva destine. Dar "totul e bine cand se termina cu bine", nu, elfisorule ? :)))

            PS. Eu stiu de ce esti tu in stare ? :P
  • -4 (18 voturi)    
    Cota buna tip 's-Hertogenbosch (Miercuri, 17 august 2016, 20:07)

    Plagarus [utilizator]

    Hai Simona, esti cea mai buna
  • +1 (9 voturi)    
    Simona joaca bine (Miercuri, 17 august 2016, 20:51)

    Gryphus [utilizator]

    Eu am ascultat-o dupa meciuri si are probleme cu engleza in sensul ca nu se poate exprima asa cum ar putea sa o faca in romana si poate asta e motivul pt care s-a inteles altceva in asa zisul interviu WTA.
    • -4 (6 voturi)    
      exista posibilitatea (Miercuri, 17 august 2016, 21:15)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      sa nu sti tu bine engleza si sa crezi ca nu stie sa se exprime :P
      • +3 (9 voturi)    
        N-are rost sa exagerati (Joi, 18 august 2016, 0:24)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        @Gryphus are dreptate si nu mi s-a parut c-o spune cu rautate. Engleza Simonei intr-adevar nu e stralucita - e corecta in cea mai mare parte, dar are un accent puternic si cumva scolaresc.
        Ei, si?
        E "decat" o jucatoare de tenis. Vorbeste suficient de bine incat s-o inteleaga orice cunoscator al limbii engleze. In treacat fie spus, pare sa se inteleaga cat se poate de bine cu antrenorul ei.
        In schimb, 99,99% din super-cunoscatorii astia de engleza nu-s in stare sa tina o racheta in mana si, in general, nu exceleaza la nimic - un motiv extrem de romanesc sa-i improaste cu noroi pe cei care chiar sunt buni la ceva.
        Singura mea speranta e ca, totusi, exista un motiv ascuns pentru avalansa asta de ura impotriva Simonei Halep; mi s-ar parea din cale-afara de deprimant sa nu fie nimic mai mult decat expresia moderna a vorbei cu "capra vecinului".
        • -5 (5 voturi)    
          stii de ce o uraste lumea? (Joi, 18 august 2016, 7:47)

          xanti [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          Pentru ca de fiecare data cand trebuia sa joace pentru Romania a gasit motive sa nu o faca.
          Pentru ca e machedoanca si isi face familia de rusine (pe Stere) daca se marita cu un roman,exact asa a declarat ea.
          Pentru ca minte cum respira ,ba se opereaza dar nici vorba de asa ceva,ba o doare nu stiu ce dar la urmatorul meci nu are nimic,si tot asa.
          • +1 (1 vot)    
            Nu "lumea" o uraste, amice (Joi, 18 august 2016, 23:30)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui xanti

            Cel putin pe-acest forum sunteti doar cativa, care scrieti sub mai multe pseudonime. E foarte posibil sa nu fiti mai multi de 2-3.
            Iar faptul ca HN imi cenzureaza constant orice mesaj - ca si pe acesta, foarte probabil - in care argumentez aceasta observatie, imi intareste, de fapt, convingerea ca la mijloc e o mantzogarie si ca, de fapt, nici macar ura asta nu-i veritabila.
            • 0 (0 voturi)    
              Subscriu intru totul la cele spuse de tine (Vineri, 19 august 2016, 14:29)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

              si te sustin !
        • -1 (3 voturi)    
          tu esti sigur (Joi, 18 august 2016, 9:04)

          victor L [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          ca nu ai exagerat alegindu-ti semnatura?
          Si-apoi, ce faceti cu Halep, lectii de engleza? voi, care nici nume nu aveti :P
          Ce urmeaza sa-i reprosati? ca e scunda? ca nu e frumoasa frumoaselor?
          Ca vad ca va arde ca e "machidoana" si nu e romanca verde ca voi.
          Putin obraz, daca tot ceri pacienta, monser :D
          • +2 (2 voturi)    
            Problema dvs. recidiveaza (Joi, 18 august 2016, 23:28)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui victor L

            Pareti intrutotul incapabil de rabdarea necesara de a citi mai mult de cateva cuvinte inainte de a va napusti sa raspundeti.
            In cazul de fata, sunt aproape convins ca NU mie imi adresati, de fapt, mesajul de mai sus.
  • +8 (12 voturi)    
    Cum era de asteptat a castigat usor ! (Miercuri, 17 august 2016, 22:06)

    Susufler0 [utilizator]

    In mod normal nici turul urmator nu o sa fie o problema pt ea.

    Va incepe sa devina interesant abia din sferturi.

    PS. Simona, keep calm and carry on !
    • +4 (8 voturi)    
      Paradoxal cat de reconfortanta poate fi "linistea (Joi, 18 august 2016, 2:24)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      instaurata pe un forum dedicat discutiilor despre Simona si tenisul ei, un forum de pe care haterii par sa fi disparut, par sa fi fost redusi la tacere de jocul fara replica al campioanei noastre.

      Pana mai ieri, alaltaieri as fi fost tentat sa spun ca o astfel de inactivitate, de "liniste" nu este buna, avand in vedere care este menirea platformelor de discutii, a forumurilor. Astazi insa n-am s-o fac, tocmai in considerarea faptului ca pt a atinge performante de varf un sportiv are nevoie si de liniste, de echilibru, iar daca fanii sunt linistiti si tac, macar acelasi lucru sa se mai intample si de partea contestatarilor, a carcotasilor, a haterilor.

      PS. Simona, i-ai redus la tacere !

      PPS. Continua s-o faci !
  • +5 (5 voturi)    
    unde (Joi, 18 august 2016, 7:27)

    toxx [utilizator]

    sunteti ma, aia care va plangeati ca din banii vostri va spune Simona ce sa cumparati de la Dedeman si erati nervosi ca joaca unde vrea ea si nu unde vreti voi ?
  • +4 (4 voturi)    
    minusuri (Joi, 18 august 2016, 10:18)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ....haterilor le plac perdantii... doar asa isi justifica existenta de "buni romani"...