Ilie Nastase: "Simona Halep trebuie sa joace mai bine"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 4 iunie 2014, 12:09 Sport | Tenis

Ilie Nastase
Foto: AGERPRES
Simona Halep a impresionat la Roland Garros, competitie unde a ajuns pana in sferturi. "Trebuie sa joace mai bine decat pana acum, locul patru e foarte bun, desi poate sa ajunga mai sus", a precizat Ilie Nastase.

"E un sfert de finala, a mai avut si speram sa mearga mai departe. Sunt meciuri grele, joaca cu Kuznetsova, a mai ramas si Sharapova. O sa fie greu. Trebuie sa joace mai bine decat a facut-o pana acum. E greu sa joace pe central si trebuie sa se obisnuiasca cu terenul.

Nu trebuie sa ne grabim si trebuie sa-i dam timp. Poate sa castige si din prima, dar asa cred ca e bine acum, in momentul de fata. Locul patru e foarte bun pentru ea, desi poate ajunge mai sus", a declarat Ilie Nastase la Sport.ro.

Meciul dintre Simona Halep si Svetlana Kuznetsova se va disputa miercuri, de la ora 15:00, urmand sa fie in direct pe Eurosport 2 si LiveText pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   























7663 vizualizari

  • +2 (12 voturi)    
    mda... (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:12)

    seven [utilizator]

    Ai mei m-au invat de mic o regula de aur: "cand nu stii ce sa zici, mai bine taci din gura". Ilie Nastase are deja o varsta si se pare ca nu stie vorba asta. Pacat.
    • +1 (3 voturi)    
      cum veti vorbi când Simona va îmbătrâni ? (Joi, 5 iunie 2014, 3:07)

      lian [anonim] i-a raspuns lui seven

      dovediti incă odată că nu respectati valorile si nu judecati inainte de a vorbi - Nasty nu a gresit - wilander a exprimat cam aceeasi idee - ,,nu este limită pentru ea” = simona poate să se perfecționeze - diplomatic înseamnă : „trebuie să se perfecționeze”
  • +4 (12 voturi)    
    Taci din gura bosorogule (Miercuri, 4 iunie 2014, 13:32)

    Matrafirefox [utilizator]

    Cum castiga Simona ceva, hop, vine si bosorogul sa dea cu gura.
    • 0 (0 voturi)    
      Pai vorba aia (Joi, 5 iunie 2014, 10:22)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Cu Ilie si ziua de Paste e aur curat.
  • +7 (13 voturi)    
    pai Simona (Miercuri, 4 iunie 2014, 16:37)

    coax [utilizator]

    va putea desigur sa joace mai bine, dar tu sa te "speli" de alianta cu un securist dovedit, NICIODATA! Omul Ilie Nastase a murdarit imaginea tenismenului Ilie Nastase , asa ca mai bine taci !
    • 0 (0 voturi)    
      /// (Vineri, 6 iunie 2014, 20:47)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui coax

      Nastase e o legenda care se bucura la randul lui de suportul neconditionat al adevaratilor jucatori de tenis, printre care si Halep.

      Uite ce a spus si Halep.

      https://www.youtube.com/watch?v=e42bTTd0JtQ&t=3m00s

      https://www.youtube.com/watch?v=ljTwXzfyKCU
  • +3 (5 voturi)    
    Nastase si Tiriac (Miercuri, 4 iunie 2014, 21:47)

    tzopa [utilizator]

    Doi fosti mari sportivi care la batranete au devenit pesoane detestabile.
    Nastase, ai pierdut o excelenta oportunitate de a- ti tine gura !
  • +3 (5 voturi)    
    Iliuta (Joi, 5 iunie 2014, 0:30)

    rutger [utilizator]

    in tinerete ai fost un as al tenisului de camp ! Acu' la batranete bati campii ca prostii in loc sa te culci devreme, sa te menajezi ! Vezi ca te-ai ales senator la latrina 3 si o sa ai mult de muncit cu polonicul ! In rest, numai de bine !
  • +1 (1 vot)    
    Penibilul talentat,/// Nastase (Joi, 5 iunie 2014, 12:31)

    Plagarus [utilizator]

    Lipsa de educatie, l-au privat de mari performante pt. un deceniu cel putin si el sireacul s-a inecat repede ( n.v. Cupa Davis, Wimblendon ) dar circul facut a ramas in memoria spectatorilor. Acum face pe vedeta in politica si " dansul " nu stie pe ce lume mai respira.