​CM Handbal (f) Rezultatele zilei: Danemarca, calificare dupa prelungiri in fata Japoniei

Marţi, 13 decembrie 2011, 10:26 Sport | Teamball

Danemarca trece dupa prelungiri de Japonia
Danemarca s-a calificat in "sferturile" Campionatului Mondial de Handbal Feminin dupa ce a trecut, dupa prelungiri, scor 23-22, de Japonia. Franta a eliminat Suedia, in timp ce Romania a suferit prima infrangere din istorie in fata Croatiei.

"Optimi", rezultate consemnate luni:

Suedia - Franta 23-26 (15-12)
Romania - Croatia 27-28 (18-15)
Danemarca - Japonia 23-22 (9-11)
Brazilia - Coasta de Fildes 35-22 (15-8).

• -1 (1 vot)
    Hai sictir! (Marţi, 13 decembrie 2011, 11:10)

insul [anonim]

M-am saturat pana-n gat de povestea asta: dupa ce o echipa (din orice sport) se umfla in pene ca ce vor si ce pot, o iau urat pe coaja de la toti care-i prind si apoi...isi cer scuze fanilor!!! E banalizata deja chestia cu „ne cerem scuze fanilor”!
    Mai bine dati dovada de modestie si masura inainte de lupta si dati dovada de seriozitate si daruire pe teren. Imi pare rau sa constat ca vedetismul din fotbal se ia si in celellate sporturi.
    NU VA MAI CERETI SCUZE. FACETI-VA DATORIA SAU PLECATI.
    prelungiri (Miercuri, 14 decembrie 2011, 0:03)

Bazil [anonim]

La handbal dupa expirarea (la secunda) a timpului (efectiv) de joc, urmeaza doua reprize de prelungiri de cate 5 minute. Asa cum este scris scorul in articol, nu reiese ca ar fi fost prelungiri. Ca a dat golul victoriei in ultima secunda de joc este una, iar ca au for prelungiri este alta. Deci, daca au fost prelungiri, cat a fost scorul dupa 60 minute? Nici pe pagina web a IHF nu am gasit ceva legat de prelungiri la acest meci. Nu confundati cu cronometarea timpului la fotbal.
    prelungiri (bis) (Miercuri, 14 decembrie 2011, 0:08)

Am gasit pe o pagina web (http://results-sport.blogspot.com/2011/12/denmark-japan-women-handball-12122011.html) ca scorul final, dupa 60 minute, a fost 19-19 si au urmat prelungiri. Ce am scris acum cateva minute nu mai are relevanta. Poate ca am fost prea pretentios.
    catre hotnews-sport (Miercuri, 14 decembrie 2011, 14:20)

cet [utilizator]

De volei de ce nu scrieti nimic? Tomis Constanta a invins Bergamo aseara,intr-un meci care poate fi o lectie de devotament si pentru handbalistele romance ,care nu rezista pana la capat...Asteptam o mai mare atentie si pentru voleiul romanesc in media!