​UTA Arad a obținut trei puncte după duelul cu Poli Iași, arădenii reușind să se impună cu scoru de 2-0, într-un duel din etapa cu numărul 7 a play-out-ul SuperLigii României.

Jucătorii echipei UTA AradFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Poli Iași - UTA Arad 0-2

Prima ocazie de gol le-a aparținut oaspeților. Omondi a trimis un șut puternic, însă execuția acestuia s-a dus pe lângă poartă.

Cu câteva minute înaintea pauzei, Florin Iacob a menținut tabela intactă cu o paradă superbă la devierea lui Bouhenna.

În a doua repriză, arădenii au preluat conducerea în minutul 62, grație golului înscris de Ezekiel, care a punctat din pasa lui Rareș Pop.

Oaspeții și-au securizat victoria pe final (min 87), când Kevin Luckassen l-a învins pe portarul moldovenilor.