Champions League

Ronaldo pune calificarea Barcelonei pe seama arbitrajelor: Sezonul viitor sa le dea direct trofeul

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 4 mai 2011, 10:33 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo
Foto: Reuters
Real Madrid a parasit Champions League in semifinale, echipa pregatita de Jose Mourinho fiind eliminata de catre FC Barcelona, marea rivala. "A fost misiune imposibila 4. Sezonul viitor sa le dea direct trofeul. Stiam ca se va intampla asa ceva", a comentat Cristiano Ronaldo, facand referire la arbitrajul dublei manse cu formatia blau-grana.

"A fost misiune imposibila 4. Poate era mai bine sa nu ne prezentam. Sezonul viitoar sa le dea direct trofeul. Mascherano nu cadea in acest fel cand evolua in Anglia, in schimb la Barcelona pare ca moare la fiecare atingere. E dificil sa joci in aceste conditii, asta nu mai este fotbal. Reusita lui Higuain a fost perfect valabila", a declarat Cristiano Ronaldo la finalul partidei de pe Nou Camp.

"S-a vazut destul de clar ca maniera de abitraj a fost intr-o singura directie. Nu am vazut foarte clar faza golului lui Higuain, dar toata lumea a spus ca a fost valabil. Daca s-a calificat Barcelona gratie arbitrajelor? Pot doar sa spun ca echipa Real este mandra de evolutia sa. Nu vreau sa spun mai multe" - Aitor Karanka, antrenor secund Real Madrid.

"Nimanui nu-i place sa fie eliminat intr-un asemenea mod. Nu inteleg de ce a trebuit sa fie aceasta istoria semifinalei. Arbitrii ne-au mitraliat. Nu imi iese din cap faza din tur, eliminarea lui Pepe. Am aratat ca in 11 contra 11 putem sa facem fata Barcelonei. Au fost doua decizii care au influentat echipa calificata pentru finala de pe Wembley" - Iker Casillas.


Citeste mai multe despre   






















3765 vizualizari

  • -2 (22 voturi)    
    Adevarul e ca... (Miercuri, 4 mai 2011, 10:46)

    Sickboy [anonim]

    ...e cam mult sa ai om eliminat aproape in fiecare meci cu Barca, eliminare si in tur, acum gol valabil anulat(vezi presa straina)... Da, Barca a jucat poate mai bine, insa nu e frumos ca arbitrii sa-i impinga atat de romaneste inspre finala. Pacat.
    • +4 (10 voturi)    
      Golul nu e valabil (Miercuri, 4 mai 2011, 12:38)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Sickboy

      Era valabil daca in cadere Ronaldo nu il lua si pe Mascherano cu el. E clar ca i-a pus piedica fara sa vrea si se vede pe reluare. Nu conteaza daca Mascherano ar fi putut sau nu sa ajunga la minge, important este ca a fost impiedicat de catre un adversar sa faca acest lucru. In faza respectiva, ori dai lovitura libera pentru Ronaldo, ori pentru Mascherano. Jocul trebuie oprit. Golul a fost anulat corect.
      Insa, in rest, s-a observat clar o maniera tendentioasa de arbitraj. Simularea pe terenul de joc ar trebui descurajata de arbitru, nu sustinuta. Daca jucatorii Barcei vor sa ia lectii despre cum e sa fii lovit cu adevarat si sa nu te smiorcai sa se uite la rugby. Pana la urma, fotbalul este un sport jucat de barbati, nu de domnisoare. Sunt in dubii asupra sexului a vreo 4 jucatori de la Barca la felul in care se miorleau la orice atingere.
  • +6 (20 voturi)    
    bv barca (Miercuri, 4 mai 2011, 10:47)

    V [anonim]

    cum sa nu iubesti frustrarea de pe chipurile si din sufletele madrilenilor
    doar ei nu vad evidentu. oare daca se uita la reluare vad faulturile?
    le-a facut murinho brain wash ca nu mai stiu ce e un fault :)
    • -1 (13 voturi)    
      daca te uiti la reluare (Miercuri, 4 mai 2011, 11:17)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui V

      daca te uiti la reluare vezi un meci f fragmentat de cei de la barca... daca era un arbitraj corect poate era alt deznodamand.
      • +3 (9 voturi)    
        serios? (Miercuri, 4 mai 2011, 11:37)

        V [anonim] i-a raspuns lui sorin

        deci real a faultat asta e evident dar barca a fragmentat prin cadere :))))
        si profitand de avantajul turului barca le-a taiat elanul celor de la real...? oare asta e o tehnica comuna? oare murinho nu aplica asta...cum a facut-o si la inter? sau orice echipa care are avantajul scorului :)
        in orice caz e o tehnica de joc si asta sa sti :)
        si echipa care faulteaza fragmenteaza jocul, iar statisticile arata ca real madrid a faultat mai mult...deci...esti frustrat stiu :) nu judeci :)
      • +8 (12 voturi)    
        mda (Miercuri, 4 mai 2011, 11:49)

        io [anonim] i-a raspuns lui sorin

        invata sa citesti si sa apreciezi ceea ce se intampla pe teren(spre deosebire de arbitru tu ca spectator poti sa vezi mult mai clar ce se intampla)

        Statistica partidei Barcelona - Real Madrid:

        Suturi pe poarta: 6-1
        Suturi spre poarta: 4-1
        Cornere: 3-2
        Posesia mingii: 36'35'' - 20'7''
        Posesia mingii: 64%-36%
        Faulturi comise: 10-31
        Cartonase galbene: 1-5
        Cartonase rosii: 0-0.

        Unde e arbitrul de vina aici? 1 singur sut spre poarta, de 3 ori mai multe faulturi(poate ca arbitrul a mai gresit, dar nu atat de mult), posesie mult mai buna...etc.
      • +5 (9 voturi)    
        Fragmentare (Miercuri, 4 mai 2011, 11:57)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui sorin

        Sigur nu te-ai uitat la alt meci?
        Fragmenteaza jocul aia care au mai multe faulturi. RM - 31 faulturi, Barcelona 10.
        Cine a fragmentat jocul?
        • -1 (1 vot)    
          Vezi cum interpretezi statisticile (Miercuri, 4 mai 2011, 14:32)

          anonim [anonim] i-a raspuns lui Alex

          Poti spune si ca RM a faultat mai mult, la fel cum poti spune si ca arbitrul a oprit jocul RM de mai multe ori, de 31 de ori, pentru a acorda mingea Barcelonei.
          La un joc de 90 minute, adaugand si faulturile de joc facute de Barsa, iese ca fiecare al treilea atac al RM a fost stopat.

          Statistica nu raspunde la intrebarea cate faulturi au fost reale si trebuiau santionate prin oprirea jocului versus cate au fost acordate pe impresie artistica.

          La nivelul celor doua echipe, discrepanta mi se pare foarte mare si da de gandit.

          Barca a avut un joc mai clar si a meritat victoria. RM, chiar daca a avut o misiune ingrata , trebuia sa aiba mai multa imaginatie.
      • +3 (7 voturi)    
        Eu zic ca . . . . (Miercuri, 4 mai 2011, 13:10)

        Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui sorin

        . . . Adebayor trebuia eliminat inca din tur cand l-a luat de gat pe un jucator al Barcei si a dat cu el de pamant. Dar daca atunci a fost iertat ieri nu mai trebuia la felul cum a intrat din spate cu crampoanele in pulpa jucatorului catalan. Cinstit sa fiu mie nu prea mi-a placut jocul acesta defensiv cu zeci de pase al Barcelonei insa jocul dur si guraliv al celor de la Madrid este deadreptul scarbos.
      • +1 (5 voturi)    
        Uite si comentarii amuzante! :)) (Miercuri, 4 mai 2011, 14:06)

        funny [utilizator] i-a raspuns lui sorin

        Barca a fragmentat jocul caci a faultat de doar 10 ori fata de cele 31 ale Realului! :)))
  • +5 (19 voturi)    
    Penibili (Miercuri, 4 mai 2011, 10:50)

    toiu [utilizator]

    Dupa ce ca au fost jenanti in timpul meciului( in prima repriza nu au tras nici un sut spre poarta Barcelonei in conditiile in care trebuiau sa marce cel putin doua goluri) reusesc sa se faca penibili si in afara stadionului. La faza " golului" lui Higuain arbitrului i se poate eventual imputa un fault in afara careului asupra lui Ronaldo. Din cadere Ronaldo in mod evident il impiedica pe Mascherano! Astea sunt fazele incriminate de Real Madrid? Se decredibilizeaza total. Mai bine ramaneau la faza cu Pepe. Acolo mai exista o umbra de controversa. Unii nu stiu sa piarda!
    • -4 (10 voturi)    
      nu prea intelegi mare lucru (Miercuri, 4 mai 2011, 11:20)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui toiu

      La faza " golului" lui Higuain arbitrului i se poate eventual imputa un fault in afara careului asupra lui Ronaldo.

      daca hotara ca a fost faul la Ronaldo putea la fel de bine sa lase avantaj si golul era perfect valabil ca nu cred ca s-a gandit sa ii dea un umar in calcai ca sa nu mai ajunga asta la poarta!
      • +4 (10 voturi)    
        cine zice ala e (Miercuri, 4 mai 2011, 11:38)

        Engel [anonim] i-a raspuns lui sorin

        ce avantaj e daca Ronaldo il doboara pe Mascherano?!? chiar daca nu se poate spune ca e fault cel putin obstructie este, asa ca se da maxim lovitura libera pentru Real. Insa. CR7 uita sa spuna ca si el cadea mult mai rar in Premiership... La fel cum cade el in duel cu Pique, cade si Messi intr-un duel cu Diarra in prima repriza, la care arbitrul a lasat faza sa curga.... si sa nu mai vorbim despre Carvalho, care daca nu era isteria din tur (cu eliminari si presupuse simulari) facea dus dupa mai putin de o ora de joc.
      • -5 (5 voturi)    
        Nu conteaza intentia (Miercuri, 4 mai 2011, 12:44)

        Razvan [anonim] i-a raspuns lui sorin

        Serios, tu ai mai urmarit meciuri de fotbal? Cumva se da lovitura libera doar cand un jucator are intentia clara de a pune piedica unui jucator sau si cand face acest lucru din greseala? Si lipsa de intentie se pedepseste atunci cand un adversar este impedicat in mod evident. Nu mi se pare asa un lucru greu de inteles, insa vad ca sunt multi care nu pot pricepe chestia asta. In legile jocului de fotbal. Legea spune ca echipa adversa jucatorului care pune piedica unui adversar din imprudenta, neglijenta sau folosind o forta disproportionata va beneficia de o lovitura libera. End of story.
  • +2 (14 voturi)    
    ba ma lasi?! (Miercuri, 4 mai 2011, 11:12)

    andrei [anonim]

    pentru posesia de 36% a Realului tot arbitrii sunt de vina? doar printr-un noroc chior poate o echipa sa castige un meci cu asa posesie, ceva gen o ocazie intr-un meci si aia gol
    • +3 (3 voturi)    
      Pai nu a fost asa ?? (Miercuri, 4 mai 2011, 11:38)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui andrei

      In cupa regelui, au avut noroc de au dat acel gol..
    • +2 (10 voturi)    
      posesia e pe tabela de marcaj?? (Miercuri, 4 mai 2011, 11:54)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      pe tabela se pune ce vrea un arbitru sau altul...asa ca sa ma lasi cu posesia lesinatilor de la barca...la fiecare faza tre sa vina smurdul sa-i salveze...jenant...
  • +10 (12 voturi)    
    de ce .. (Miercuri, 4 mai 2011, 11:33)

    Clujeanul [anonim]

    Barcelona indiscutabil e cea mai buna echipa din lume in momentul actual. Dar pentru mine e enervant jocul de pase exagerat (mult in lateral al Barcelonei) pana adoarme adversarul si apoi ataca brusc.
    Campionatul englez mi se pare mult mai spectaculos, cu un joc perpendicular si barbatesc. Campionatele din Spania si Italia sunt si vor ramane mult sub cel al Angliei, iar al doilea ca spectaculozitate e cel german in prezent.

    De asemenea mi se pare exagerat cum cad cei de la Barcelona la orice atingere.
    • +2 (6 voturi)    
      Da, e mai placut anti-jocul Real-ului decat jocul (Miercuri, 4 mai 2011, 12:57)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Clujeanul

      de pase al celor de la Barca.
      De fapt toata tehnica lui Murinho se rezuma la a obtine profit maxim jucand fotbal cat mai putin.
      Evident, toata lumea uraste un astfel de fotbal, cu exceptia fanaticilor cluburilor la care antreneaza acest antrenor la un moment dat.
      • +1 (3 voturi)    
        n-ai inteles (Miercuri, 4 mai 2011, 13:30)

        Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui ....

        Nu am facut apologie pentru Real. Pur si simplu nu mi-a placut niciunul din ultimele 3 meciuri intre cele doua echipe.
        Sunt convins ca la spectaculozitate, o sa mai fie un show maine la meciul lui Porto.
        Murinho e cel mai antijoc antrenor, de cand era la Chelsea nu suportam excesele lui. Realul daca vrea sa-si revina trebuie sa scape de Murinho.

        Realizez ca Barcelona e numarul unu in lume de vreo 3 ani, si va mai rezista vreo 2, parerea mea, dar nu imi place cum joaca.

        Eram copil, dar nu uit cum juca Milanul in anii in care i-au umilit pe Steaua in finala Cupei Campionilor. Ala era spectacol.
        Acum e ca si cand privesc un meci de tenis in care doi jucatori nu fac altceva, decat sa dea mingea in terenul celuilalt, pana unul greseste si o trimite in afara terenului.
  • 0 (10 voturi)    
    Barca vs Real (Miercuri, 4 mai 2011, 11:36)

    Alin [anonim]

    FC BARCELONA - REAL MADRID 1-1 (3-1)
    (Pedro 55 - Marcelo 65)

    Posesie: 65% - 35%
    Şuturi pe poartă: 6-2
    Şuturi spre poartă: 11-3
    Cornere: 3-2
    Faulturi: 3-27
    Cartonaşe galbene: 1-5

    Asa este, Realul a fost mai bun la: cartonase galbene, faulturi si cei mai tari in gura....

    daca va uitati la statisticile turului, gasiti acelasi lucru.
    Si, mai putem spune ca Barca NU joaca fotbal, fotbalul ce il stim.
    Face din fotbal...POEZIE.
    SUNT FANTASTICI.
    • -3 (9 voturi)    
      statistici de 2 bani... (Miercuri, 4 mai 2011, 12:04)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Alin

      cate din fulturile alea au fost simulari...lesina aia de la barca ,mai ceva ca babele la un miting organizat de realitatea tv
  • +7 (7 voturi)    
    Iker (Miercuri, 4 mai 2011, 11:42)

    gioni [anonim]

    Cred ca ceea ce spune Iker Cassilas e definitoriu despre valoarea celor doua echipe si cum se percep ei. Citez: "am aratat ca 11 contra 11 putem sa facem fata Barcelonei". barcelona este echipa momentului si chiar, cred, cea mai buna echipa din istorie. Cu toate ca mi s-a parut ca arbitrajul a fost usor favorabil.
  • -2 (8 voturi)    
    Cristiano Ronaldo (Miercuri, 4 mai 2011, 11:45)

    demenitiu [anonim]

    ca de obicei penibil , macar sa fie tare in gura daca pe gazon e nul .Macar sa vad si eu un gol in stilul lui Messi (sa dribleze jumate de teren ),dat de Ronaldo si atunci sa vorbeasca!
    • -2 (8 voturi)    
      CR7 (Miercuri, 4 mai 2011, 12:11)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui demenitiu

      cand a driblat tot aseara a fost impins de pique...si sa ales cu un fault la mascherano...112 ,sa vina smurdul,sa-i salveze pe cei de la barca..
  • +6 (8 voturi)    
    :)) (Miercuri, 4 mai 2011, 11:53)

    rochiri [utilizator]

    Cine vb de simulare CR7, unul dintre cei mai mare actori din fotbal!
  • +4 (8 voturi)    
    Am vazut un alt meci??? (Miercuri, 4 mai 2011, 12:01)

    adrian [anonim]

    Mi se pare absolut lipsite de bun simt si total deplasate comentariile fotbalistilor de la Real Madrid. Mi se pare indecent ca in fata evidentei sa ai reactiile avute de madrileni. Ei ii acuza pe cei de la Barca ca au jucat teatru, insa ma intreb daca nu cumva cei ce jucau teatru inspirat de antrenorul lor nu erau cei de la Madrid care dupa fiecare fault pe care-l faceau afisau cate-o fata de parca nu ei ar fi dat, ci s-ar fi aflat in inaltul tribunei, la 500 de metri de jucatorul lovit si habar nu aveau despre ce-i vorba. Am urmarit aseara cu atentie reluarile fazelor incriminate si in 95% din cazuri loviturile primite de catre fotbalistii Barcelonei au fost mai mult decat evidente. Baietii in alb uita sa spuna ca Adebayor ar fi trebuit eliminat dupa prima interventie la centrul terenului cand a lovit intentionat din spate cu spitul pulpa lui Buschez, mingea fiind la 2 metri distanta de faza, ca sa nu mai vorbim ca si daca nu ar fi fost eliminat un galben tot ar fi trebuit sa vada la acea faza. Ulterior dupa faultul asupra lui Messi a luat catonasul meritat cu mult mai devreme ... Xavi Alonso a lovit permanent, Marcelo la fel, per total Realul a faultat de 31 de ori fata de cele 10 faulturi ale Barcei, iar la capitolul posesie Barca a avut 65%. La nivelul ocaziilor constatam ca Realul a avut un singur sut pe spatiul portii pe intreg parcursul meciului!! Oare dupa toate aceste date si fapte ce se pot verifica Realul ar mai trebui sa fie mandra de jocul ei? Eu cred ca infatuarea lui Murinio s-a transferat in mare masura si catre jucatori, iar acestia nu mai au simtul realitatii cu privire la adevarata fata a jocului lor. Personal ma bucur ca vom avea o finala cu doua echipe ce joaca cu adevarat fotbal, cu adevarati magicieni in teren. Realul este o echipa mare din punct de vedere fotbalistic, tot respectul pentru sportivi, insa din punct de vedere mental constat micimea ei si imposibilitatea de-a vedea dincolo de ceea ce le inspira antrenorul lor.
  • +2 (4 voturi)    
    suturi (Miercuri, 4 mai 2011, 12:30)

    comentator [anonim]

    priviti statistica:

    Suturi pe poarta: 6-1
    Suturi spre poarta: 4-1
    Cornere: 3-2
    Posesia mingii: 36'35'' - 20'7''
    Posesia mingii: 64%-36%
    Faulturi comise: 10-31
    Cartonase galbene: 1-5
    Cartonase rosii: 0-0.

    chiar daca punem si golul lui Higuain ajungem la mxim 2-1 pentru Real
    ceea ce inseamna ca tot Barcelona se califica.
  • +2 (6 voturi)    
    Invitatie (Miercuri, 4 mai 2011, 12:40)

    OzzyO [utilizator]

    Pe toti cei care spun ca oricum Barca e mai buna si arbitrajul nu conteaza ii invit sa urce in ring cu Bute. Doar ca Bute va veni si cu fratii Klitschko. Pai ce va deranjeaza, nu oricum v-ar cafti Bute si singur?
    • -1 (7 voturi)    
      Esti......naiv. (Miercuri, 4 mai 2011, 13:08)

      Alin [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      Esti......naiv.
    • 0 (4 voturi)    
      ??? (Miercuri, 4 mai 2011, 13:58)

      KMS [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      A, deci ideea nu e ca si-a luat-o Real, ci ca si-a luat-o rau de tot? Oricum comparatia ta e cel putin praf, diferenta dintre mine si bute, de exemplu, nefiind clar egala cu aia dintre Barca si Real. Plus ca daca Bute da 6 pumni si tu 1 singur, tu ai 31 de lovituri neregulamentare si el doar 10, are sanse mult mai mari sa castige, nu?
  • 0 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 4 mai 2011, 14:20)

    anca [anonim]

    Poate la anu ne arata si noua gelatul de cr putin fotbal , asa de vreo 90 mil de euro ... mai bine s-ar intoarce in anglia.... Adebayor trebuia eliminat cand a ridicat piciorul la nivelul capului lui pique si cu talpa inainte ... nu a vazut nimeni faza ??????
    Bun. V Persie a luat al doilea galben cand nu a oprit la fluierul arbitrului ... Higuain nu a facut la fel aseara???? iker casillas spune ca in 11 au facut fata .. pai asta le este scopul ??? ei vor doar sa faca fata barcei ??? ce mentalitate e asta din parea lui rm , echipa care are pretentii la castigarea ligii campionilor ..... credeti ca manchester gandeste la fel , sa faca fata barcei ????????????? HALAL MADRID !!!!
    • -1 (1 vot)    
      ;) (Miercuri, 4 mai 2011, 14:42)

      cvi [utilizator] i-a raspuns lui anca

      Per total s-au jucat 4 meciuri:
      - 2 egaluri, si o victorie de fiecare parte
      - Realul a luat o cupa, Barca a trecut mai departe in Liga(asta cred ca i-a durut cel mai tare pe cei de la Real), campionatul era jucat inainte de aceste meciuri.
      - 3 dintre meciuri Real le-a jucat in inferioritate. Nu doar din vina lor.
      - Ca telespectator la toate meciurile pot afirma fara nici o retinere ca realul nu a jucat un fotbal frumos, cei de la barca au simulat urat, constant si fara jena si, surprinzator, in toate cele 4 meciuri, arbitrii au "tras" mai pe fata sau mai voalat cu barca.

      Eu cred ca stilul asta nu va tine in Anglia, unde vor rade si curcile de tumbele celor de la barca.
  • +1 (1 vot)    
    semifinala (Miercuri, 4 mai 2011, 14:54)

    FrankdeBleeckere fost WolfgangStark [anonim]

    Vbeam aseara cu un prieten.. : jocul barcei fault cere. Si arbitrii judeca in consecinta, aceleasi intrari sunt judecate diferit de o parte si de alta a "baricadei".. asta e natura umana. Natura umana mai este si in jucatorii Barcei, care simt "slabiciunea" arbitrilor, si.. evident.. profita.

    Cat despre jocul Realului, toti ce care acuza de anti-joc.. ori refuza sa gandeasca putin din perspectiva (RM), ori nu pot. La fotbal, cand nu iti stii lungul nasului, esti pedepsit.. jucatorii (si in special Mourinho) Realului si-au stiut lungul nasului, au jucat cum trebuiau sa joace.

    Vb lunga saracia omului, sa speram la o finala intre Barca si MU fara complicatii (si implicatii) ale "omului in negru".
  • +1 (3 voturi)    
    Sunt pe nicaieri...da' arbitru' e de vina. (Miercuri, 4 mai 2011, 16:01)

    Xavi [anonim]

    Realul lui Mourinho joaca la intimidare, la rupere si cu toata echipa in careul propriu sperand ca dupa ce si-au bagat adversarii in spital, sa plece Di Maria si Ronaldo in viteza pe contraatac. Asta dupa ce in prealabil Mourinho are grija la conferinta de presa, indiferent de adversarul din campionat sau cupa, sa spuna ca arbitrii tin cu Barcelona si iar echipele intalnite la randul lor joaca tot pentru Barcelona. Cu jucatori agresivi precum Pepe, Carvalho, Rasmos, Arbeloa, Khedira, Diarra, Adebayor instruiti sa-si rupa adversarii ai toate sansele sa iti vezi lotul facut varza intr-un singur meci. Cum descurajezi jocul dur favorizat si de arbitrajul sovaielnic provocat de presiunea pusa de catre Mourinho? Prin simulari, foarte simplu. pepe trebuia eliminat, Marcelo trebuia eliminat, Carvalho trerbuia eliminat, Adebayor trebuia eliminat...etc. In primul rand trebuie descurajat jocul dur, violent de-a dreptul practicat de Real Madrid ( prin ce s-a remarcat Adebayor la intrarea sa pe teren din meciul de aseara?...) Sa critici simularile Barcelonei, singurul mod prin care poti evita violenta intrarilor, in timp ce tu practici un joc apropiat de fotbalul australian mise pare un pic cam nesimtire. Ce ar fi trebuit sa facqa Barcelona sa joace curat si frumos in timp ce gasca lui Mourinho le rupe oasele doar asa ca daca tot sunt fotbalisti buni sa fie pana la capat? Asta in timp ce Mourinho isi croieste drum spre titluri cu un joc oribil si cu scandal permanent, dar lui i se accepta pentru ca e "The Special One". S-avem pardon!
    • 0 (0 voturi)    
      adevar graiesti... (Miercuri, 4 mai 2011, 18:26)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Xavi

      Ai perfecta dreptate! E deranj mare din punct de vedere al imaginii pe la cluburile pe unde trece "Mare antrenor". Aroganta lui lasa o urma adanca pe obrazul acelei echipe! Constatati va rog ca atat in Anglia cat si in Italia traseul echipelor conduse de "maretu'" a fost pavat cu scandaluri, balacareli, amenintari...O fi Muriniho antrenor, da' ca om lasa mult de tot de dorit. A lipsit din banca vietii la lectia bun simt si decenta! Sunt convins ca Realul fara acest antrenor si fara vedeta de Ronaldo va redeveni ceea ce a fost acum 5-6 ani, o echipa eleganta atat in teren cat si in afara ei. Desi imi place Barca, am respectat Realul, insa de cand a venit meseriasu' sa ne arate cum e cu antrenatu' am lasat-o balta si mi-am dorit sa si-o ia peste bot, pentru ca poate doar umilinta l-ar mai putea repara!