Steaua a transferat sase jucatori de la Unirea Urziceni

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 august 2010, 17:36 Sport | Fotbal

Bilasco, Galamaz si Apostol, la Steaua
Foto: Agerpres
Capitanul George Galamaz si Marius Bilasco nu vor veni singuri la Steaua. Finantatorul clubului din Ghencea a anuntat sambata ca alti patru jucatori ai Unirii Urziceni vor juca la Steaua, insa dupa meciul pe care ialomitenii il vor disputa in etapa a sasea, cu FC Vaslui. 

"E adevarat ca am luat toti cei sase jucatori de la Unirea. Dar trebuie sa bata Vasluiul inainte sa vina la Steaua, sa mai traga o <ciuruiala>. Ei joaca pentru mine. Am vorbit cu toti, i-am imbratisat, i-am felicitat, le-am zis sa-mi respecte dorinta. Numai pentru gardul ala si cat am stat eu acolo! Voi ati vazut ce gard mare am sarit? Dupa aia au venit si bodyguarzii sa sar a doua oara gardul ala mare unde e poarta", a declarat finantatorul Stelei pebtru Gsptv.

George Galamaz, Ricardo Gomez, Marius Bilasco, Marius Onofras, Laurentiu Marinescu si Iulian Apostol sunt noii jucatori ai Stelei, insa doar Apostol si Ricardo vor putea evolua alaturi de Steaua in grupele Europa League. Ceilalti jucatori au evoluat cu Unirea in barajul Europa League si, conform regulamentului UEFA, acestia nu au voie sa joace in grupe pentru o alta echipa. Galamaz, Bilasco, Marinescu si Onofras vor putea juca in cupele europene pentru Steaua doar daca gruparea romaneasca trece de grupe.

Transferul lui Brandan a picat deoarece finantatorul Stelei a fost deranjat de atitudinea jucatorului: "Nu mi-a placut atitudinea lui Brandan, l-a chemat Victor la birou sa vorbim si el nu a vrut. Sa vii la Steaua pe bani mai multi, in cupele europene si sa nu vrei. Mai bine faci ca Galamaz: <Da nea Gigi vin, pentru mine e o onoare sa-mi inchei cariera aici>. Nu au comentat nimic, eu le-am zis contractul si au semnat".

Galamaz, Marinescu, Ricardo, Apostol au fost anuntati initial a fi jucatorii celor de la Astra Ploiesti, dar tranasferul lor nu a mai avut loc, oficialii ialomiteni cerandu-si ulterior scuze: "Conducerea FC Unirea isi cere scuze domnului Ioan Nicolae, patronul clubului Astra Ploiesti, pentru neconcordantele aparute pe parcursul negocierilor. Am fost prea sentimentali si am cedat in fata presiunilor unui jucator, astfel ca intelegerea initiala nu a mai putut fi respectata".


Citeste mai multe despre   






















5123 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Brandan ... (Sâmbătă, 28 august 2010, 17:46)

    gogu [anonim]

    Dupa ce ca e fotbalist bun, are si ceva-n cap.
    • 0 (0 voturi)    
      Brandan, tot respectul! (Duminică, 29 august 2010, 0:11)

      meioza [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Mi-a plăcut ca jucător, acum îmi place și ca om.
      Nu îl putem naturaliza?! Are stil de națională!!
  • -6 (8 voturi)    
    asa se sting datoriile intre finantatori,cu sclavi (Sâmbătă, 28 august 2010, 18:12)

    Eneas [anonim]

    acum Gigi nu mai are pretentie la datoria pe care o avea Bucsaru la el!plus ca aliniaza in campionat acum o echipa cu 17 jucatori ,ce daca regulamentul prevede 11!:)))
  • +5 (13 voturi)    
    Profesionisti (Sâmbătă, 28 august 2010, 18:13)

    ciNicu [anonim]

    "Mai bine faci ca Galamaz: <Da nea Gigi vin, pentru mine e o onoare sa-mi inchei cariera aici>. Nu au comentat nimic, eu le-am zis contractul si au semnat"

    A uitat sa spuna cind i-au pupat mina, Galamaz si restul turmei,inainte sau dupa ce "le-a zis contractele"? (Ar mai fi o intrebare:cum au semnat contractele daca jiji doar "le-a zis" ? Dar sa nu intram in amanunte).

    TOT RESPECTUL PENTRU BRANDAN!
  • 0 (10 voturi)    
    Obiectivitate (Sâmbătă, 28 august 2010, 18:35)

    Publicus [utilizator]

    Se vede ca urati Steaua, pt ca sunteti subiectivi. Hai sa privim lucrurile cu obiectivitate, chiar credeti ca a facut bine Brandan? Unirea ramane fara niste jucatori importanti si, din nefericire, este foarte probabil sa coboare in clasament; Pe de alta parte, Steaua este o echipa puternica (putea sa fie vorba f bine si de Dinamo) la care, daca esti bun, ai mai multe sanse sa fii remarcat de echipe mari. Dupa parerea mea Brandan a gresit.
    • +6 (10 voturi)    
      Obiectiv/subiectiv (Sâmbătă, 28 august 2010, 20:11)

      ciNicu [anonim] i-a raspuns lui Publicus

      Obiectiv vorbind, Brandan e un jucator profesionist care si-a demonstrat valoarea de suficiente ori incit sa poata primi oferte de la echipe puternice atit din tara cit si din Europa. Si aici ma refer la oferte serioase si profesioniste asa cum se fac ofertele,nu gen "l-a chemat Victor la birou sa vorbim". Daca Unirea Urziceni se destrama nu e problema lui Brandan ,dupa cum nu e problema lui nici datoria lui Bucsaru catre jiji,asa ca nu avea nici un motiv sa se prezinte umil in biroul lui Victor "sa vorbeasca" (ma rog, sa asculte,de vorbit vorbeste altcineva acolo). Deci ramin la ideea ca el e singurul care a procedat firesc.Daca ceilalti au preferat sa se ploconeasca la stapin si sa se mai si simta "onorati", e problema lor.

      P.S. Nu urasc Steaua,poate as fi avut motive s-o urasc cu multi ani in urma,insa de cind a ajuns jucaria lui jiji,singurul sentiment pe care mi-l mai inspira Steaua este mila.
  • +8 (10 voturi)    
    GIGI CIOBANU' (Sâmbătă, 28 august 2010, 18:36)

    rochiri [utilizator]

    GIGI pleaca ba!
    Baieti astia au jucat bine ca au avut antrenor , Dan Pentrescu!
    Respect Brandan!
    Pleaca Ciobane , ne-ai facut de ras destul!
    • 0 (0 voturi)    
      ba te macinoiu invidia (Duminică, 29 august 2010, 1:05)

      jaga [anonim] i-a raspuns lui rochiri

      mai harachiri de ce esti badaran,mai bine ai fi ca brandan "'cilivizat'',mitocani sint la peluza care nu vor sa inteleaga ca lumea merge inainte,dar in fine nu-i treaba magarului de unde beau oile apa.
  • +4 (6 voturi)    
    Asa... (Sâmbătă, 28 august 2010, 19:23)

    Pantera Roz [utilizator]

    Va sa zica echipa rezultata din contopirea asta se va numi,de exemplu,Unireaua Burziceni.Sau Eaua Sturziceni...Suna misto...Succesuri!
    • 0 (0 voturi)    
      suca (Duminică, 29 august 2010, 1:09)

      lulu [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

      Fantastic mai dat gata,de unde vi tipule ,mai ai fratii?
  • +1 (1 vot)    
    Decat sa cumpere intr-una jucatori de la urziceni (Sâmbătă, 28 august 2010, 20:23)

    Motanu [anonim]

    M-ai bine steaua ar anunta preluarea clubului unirea urziceni, asa cum s-a intamplat in vara aceasta cand Blatistii de la pandurii au preluat echipa international curtea de arges !!!
  • -5 (7 voturi)    
    ...vad ca e plin ochi... (Sâmbătă, 28 august 2010, 20:29)

    SoulHealer [anonim]

    ..de mistocari penibili care in marea lor majoritate sunt cu siguranti fani frustrati ai echipelor rivale Stelei, carora le e evident greu sa isi mascheze invidia! Steaua va deveni si mai puternica cu aceste transferuri si va inchide treptat, treptat gura celor care au performante doar in mediile virtuale....
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Duminică, 29 august 2010, 7:52)

    UNIC [anonim]

    Voi astia care doriti sa plece Becali....daca dati voi milioanele de Euro, sunt de acord cu voi. Atata timp cat omul asta tine clubul iar voi nu aveti bani nici de un bilet de RATB...ciocu mic.
  • 0 (0 voturi)    
    Salarii... (Duminică, 29 august 2010, 10:34)

    FRF [anonim]

    Are cineva informatii despre ce salarii au la Steaua cei 6 jucatori ?
  • 0 (0 voturi)    
    pyt9kutz8_93@yahoo.com (Duminică, 29 august 2010, 14:23)

    deyu stelistu [anonim]

    mie imi plac foarte mult jucatori are ii transfera sateaua bravo gigi si ilie FORCE STEAUA