A fost exilat la echipa a doua, nu a prins niciun meci pana in etapa a X-a, dar la cateva minute dupa intrarea pe teren a deschis drumul Stelei catre victorie. Dayro Moreno a revenit cu gol in echipa ros-albastrilor (85'), reusita columbianului fiind dublata de Szekely (92)'. Steaua lui Stoichita castiga cu 2-0 pe terenul lui Poli Iasi si se mentine in urma acestui succes la doua puncte de liderul Timisoara.

Dupa doua etape in care nu a cunoscut gustul victoriei, Steaua a aratat un joc bun la Iasi, in fata unei echipe gazda care a facut o mare risipa de energie.

Ocazia disputei i-a apartinut lui Toja, stelistul ratand cu poarta goala in minutul 63 (a trimis in transversala).

Izbavirea ros-albastrilor avea sa fie adusa de renegatul Dayro Moreno, columbianul punctand (85') la doar cateva minute dupa intrarea pe teren. Avea sa fie insa 2-0 pentru bucuresteni, Szekely inchizand tabela (92') cu largul concurs al lui Branet.

Click aici pentru clasament si rezultate.

Vezi aici meciul Live Text:

Fluier final de partida, Poli Iasi - Steaua 0-2

90+2' Gol Steaua! Szekely intoarce un adversar, suteaza de la 16 metri, iar Branet scapa mingea in poarta. Iasi - Steaua 0-2

85' Gol Steaua! Dayro Moreno primeste o pasa, patrunde in careul iesenilor si suteaza fara speranta pentru Balba la coltul lung. Iasi - Steaua 0-1

84' Zapata retine un sut pe centrul portii al lui Balde

82' Plesan primeste cartonasul galben

81' Lovitura libera a Stelei, mingea trece printr-o padure de picioare si intalneste bara (au trecut pe langa minge Ghionea, Rada si Plesan). Ocazie mare a ros-albastrilor

80' Iese de la gazde Bujor si intra Marius Croitoru

78' Iese de pe teren Golanski si intra Plesan

78' Balba ii paseaza lui Constantin, acesta ii trimite lui Bujor, iar sutul acestuia trece pe langa poarta lui Zapata

Dubla schimbare la gazde, intra Balba si Balde, parasesc terenul Ignatov si Miclea

66' Dayro Moreno il inlocuieste pe Kapetanos

63' Toja trece de doi adversari, fenta sa il pune la pamant pe Branet, dar mingea trimisa de stelist de la opt metri loveste transversala. Ocazie monumentala a oaspetilor.

60' Surdu prinde un sut bun, dar Branet nu poate fi invins

58' Ghionea intervine salutar intr-o faza in care gazdele aveau superioritate numerica

54' Nicolita patrunde pe stanga, Branet scapa mingea, dar Kapetanos si Surdu nu reusesc sa introduca balonul in poarta din cativa metri

53' Munteanu vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Surdu

51' Toja primeste cartonasul galben dupa ce simuleaza in careul iesean

50' Actiune prelungita a gazdelor, dar sutul lui Bujor a fost blocat de apararea stelista

48' Kapetanos reia frumos cu capul, dar Branet retine fara nicio problema

A inceput repriza a doua cu Steaua in atac

46' Baciu ii ia locul lui Filip

Fluier final de prima repriza, Iasi - Steaua 0-0

45' Zapata greseste copilareste o minge, dar atacantii Iasiului nu reusesc sa profite

42' Nicolita centreaza, Kapetanos marcheaza cu capul, dar golul este anulat pentru un off-side semnalizat de tusier

26' Kapetanos suteaza din unghi, mingea ocoleste spatiul portii lui Branet

20' Contaatac al gazdelor, dar Miclea si Bujor nu se inteleg, iar Iasiul iroseste o faza foarte importanta

20' Ignatov suteaza de la 11 metri, apararea stelista respinge cu mare dificultate

17' Filip respinge gresit o minge, Bujor trimite de la opt metri, iar Zapata retine cu siguranta

15' Nicolita executa o lovitura libera, Toja trece putin pe langa minge, faza importanta pentru Steaua

11' Zapata scoate senzational de sub bara o minge trimisa cu capul de Bujor

Incidente in sectorul de tribuna unde stau suporterii stelisti, acestia arunca cu fumigene in directia spectatorilor ieseni

8' Actiune prelungita a Stelei, Surdu trimite cu capul, iar Straton respinge de pe linia portii. Branet era batut, scorul ramane insa 0-0