Cupa Confederatiilor: program, rezultate

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 14 iunie 2009, 13:35 Sport | Fotbal

Cina va castiga Cupa?
Foto: captura fifa.com
Faza grupelor  
Africa de Sud - Irak 0-0
Noua Zeelanda - Spania 0-5/ El Nino Fernando Torres a inscris trei goluri

 
Brazilia - Egipt 4-3/ Kaka decisiv, in ultimul minut
SUA - Italia 1-3/ De trei ori Rossi!

Africa de Sud - Noua Zeelanda 2-0

SUA - Brazilia 0-3 / Brazilienii se califica fara emotii in semifinale
Egipt - Italia 1-0

Irak - Noua Zeelanda 0-0
Spania - Africa de Sud 2-0/ Africa de Sud s-a calificat in semifinale

Italia - Brazilia 0-3
Egipt - SUA 0-3


Semifinale
SUA - Spania 2-0!!! Surpriza de proportii: "yankeii" inving Invincibila Armada
Brazilia - Africa de Sud 1-0/ Calificare in minutul 88

Finala mica
Spania - Africa de Sud 3-2/ Spania, locul 3 la Cupa Confederatiilor

Finala mare
SUA - Brazilia 2-3/ Brazilia a castigat Cupa Confederatiilor 


Citeste mai multe despre   






















13820 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    cupa (Luni, 15 iunie 2009, 17:24)

    claudiuc [anonim]

    probabil Spania,ptr ca ea cu siguranta v-a ajunge in semi-finale,la ce grupa are,e imposibil sa nu se califice.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Miercuri, 17 iunie 2009, 13:59)

      MariusCojo [utilizator] i-a raspuns lui claudiuc

      si in semifinale joaca ori cu Italia ori Brazilia, dak nu sunt surprize... deci ?... oricum Brazilia nu crd k castiga... probabil Spania sau Italia si as mere pe mana Spaniei :)
      • 0 (0 voturi)    
        ITALIA in semifinale ...... (Luni, 22 iunie 2009, 12:16)

        Cetentereseaza [anonim] i-a raspuns lui MariusCojo

        ... poa' la ANU' !....
        :)) :))
  • 0 (0 voturi)    
    cupa confederatiilor (Duminică, 21 iunie 2009, 22:42)

    ioan adrian cristea [anonim]

    dragii mei, ce tot vorbiti de italia..? voi nu vedeti ca nu joaca mai nimic dar datorita pragmatismului tipic italian reuseste totdeauna sa ajunga in fazele finale in care mai cu noroc, mai cu arbitrii reuseste sa castige cateodata sau macar sa ia loc pe podium...dar acum dupa 0-1 cu egipt si 0-3 la pauza cu brazilia(care i-a facut in cate minute carne tocata pt paste) ce sa mai spere ???/ poate sa schimbe antrenorul ca tot e la moda..
  • 0 (0 voturi)    
    spania vs brazilia (Luni, 22 iunie 2009, 15:29)

    ratza2k9 [anonim]

    In finala o sa fie Spania Vs Brazilia, si tare mi-ar place sa le scoata Brazilieni fotbalul din cap la Spanioli ca merita cu varf si indesat.
    Italia = 0 nu mai joaca nimik, decat numele au mai ramas de iei.
    si daca ziceti ceva de Brazilia Vs Egipt 4-3, de parca nu stiti cum sunt brazilieni nu conteaza cat este scorul atata timp cat au un gol in avans este foarte bine, poate sa se termine 10-0 sau 10-9 la fel se bucura
  • 0 (0 voturi)    
    castigatoare (Luni, 22 iunie 2009, 16:34)

    calino [anonim]

    Finala va fi cu siguranta Spania-Brazilia ...Castigatoarea hmmm...va fi un meci foarte strans.E foarte probabil sa se ajung la penaltyuri, Favorita mea la castigare esti spania :d
  • -1 (1 vot)    
    fotbal (Duminică, 28 iunie 2009, 20:57)

    dan [anonim]

    brazilia FOREVER.
    Ma baieti de cand invata Italia sau Spania fotbal pe Brazilia. Fiti seriosi.

    BRAZILIA -USA cel putin 3-0.
    Cu respect: Dan din Sibiu.