VIDEO Cupa Confederatiilor: Spania - Noua Zeelanda 5-0/ El Nino Torres - trei goluri!

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 14 iunie 2009, 23:23 Sport | Fotbal

Campioana Europei Spania a demolat nationala Noii Zeelande, in prima zi a Cupei Confederatiilor, competitie gazduita de Africa de Sud.

Spania a invins cu 5-0, atacantul Fernando Torres fiind autorul unei triple (minutele 6, 14 si 17). Fabregas a marcat pentru 4-0 in minutul 24, iar Villa a inchis tabela imediat dupa pauza (minutul 48).

In meciul de deschidere, Africa de Sud si Irak au incheiat la egalitate, 0-0.

Luni intra in competitie Brazilia (contra Egiptului, de la ora 17,00)si Italia (contra SUA, de la 21,30)

1347 vizualizari

Lectii de fotbal (Luni, 15 iunie 2009, 8:47)

bamse [anonim]

Superb meciul. Adevarata lectie de fotbal. E adevarat ca nu stiu care e valoarea reala a echipei Noii Zeelande, dar mie mi-a ramas impresia ca Torres asta a dat golurile de parca era la antrenamente-scoala de lovituri libere, fara adversari...
    Totusi, asteptam meciuri mai interesante, gen Spania-Italia, sau Brazilia-Spania, ori de ce nu, Italia-Brazilia...