Nicolae Dica: Nu joc si am pierdut si echipa nationala. Imi pare rau ca am plecat de la Steaua

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2008, 10:35 Sport | Fotbal

Nicolae Dica, eterna rezerva la Catania
Foto: AGERPRES
Eterna rezerva la Catania lui Walter Zenga, Nicolae Dica plange dupa perioada in care evolua pentru vicecampioana Steaua, internationalul roman precizand ca situatia sa este una deosebit de complicata, el iesind, din cauza faptului ca nu joaca in Serie A, din circuitul echipei nationale. In plus, nici formatia din Bulevardul Ghencea nu sta bine la capitolul atacanti, o eventuala revenire fiind o solutie pentru ambele parti.

"Daca tin cont de faptul ca nu joc la Catania, plus ca am pierdut si echipa nationala, se poate spune ca imi pare rau ca am plecat de la Steaua. Pentru mine, Steaua ramane Steaua. Niciodata nu stii ce-ti rezerva viitorul, iar pentru mine, in acest moment, situatia este destul de complicata si inca nu cunosc solutiile", a precizat Nicolae Dica pentru Fanatik.

Adus ca un adevarat lider pentru echipa Catania, Nicolae Dica a fost considerat de presa din Peninsula prea lent pentru prima liga de fotbal din Italia, romanul bifand destul de rar prezente pe teren pentru formatia care se afla pe locul noua in ierarhia din Serie A.
























1888 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Du-te Dica!! (Luni, 10 noiembrie 2008, 11:03)

    LIV [anonim]

    Cred ca e mai bine pentru Steaua daca Dica ramane la Catania.
    Este un jucator slab care n-are ce cauta la Steaua.
    • +1 (3 voturi)    
      iar tu ... (Luni, 10 noiembrie 2008, 11:17)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui LIV

      iar pentru noi era mai bine daca tu nu scriai nimic ...
  • +2 (2 voturi)    
    stai acolo (Luni, 10 noiembrie 2008, 11:16)

    Amsterdamer [anonim]

    Dica, stai acolo ca la echipa nationala tot tusha faceai...
  • +1 (1 vot)    
    Nici vorba (Luni, 10 noiembrie 2008, 11:21)

    aaaaa [anonim]

    Are Zenga ceva personal cu el, de nu joaca la Catania? Nu prea cred ... Steaua are nevoie de un atacat ADEVARAT, gen Kone, nu de rezervele Cataniei, oricat de simpatice ar fi.
  • 0 (0 voturi)    
    Nicolae Dica (Luni, 10 noiembrie 2008, 11:32)

    X [anonim]

    Raspuns pentru LIV-
    Cand va marca goluri in campionat , sa luati titlul sau in CUPA UEFA ,sa ajungeti la un pas de finala ERA BUN ?Sau tot asa gandeati si atunci?Halal suporteri-la asa echipa, la asa patron -nu mai trebuie sa te mire nimic!
    • 0 (0 voturi)    
      nu era bun nici atunci (Luni, 10 noiembrie 2008, 13:23)

      Stelist [anonim] i-a raspuns lui X

      Subscriu la ce zice LIV iar daca Dica a dat o gramada de goluri providentiale la Steaua asta nu il face un bun fotbalist.. niciodata nu a alergat in teren sa construiasca faze cu echipa, Steaua are nevoie de doi trei atacanti adevarati daca vrea sa ajunga vreodata in primavara europeana, Dica nu ar fi ajuns la Catania daca nu era Zenga.. nu l-ar fi luat nimeni
  • +2 (2 voturi)    
    dicaaaaaaaaa vino tata acasa!!!! (Luni, 10 noiembrie 2008, 14:07)

    sorin [anonim]

    Dica, lasa dracu prostiile si vin-o la FC Arges sa luam titlu.ada-l si pe Rica...........
    • 0 (0 voturi)    
      Dica (Luni, 10 noiembrie 2008, 15:13)

      nemos [anonim] i-a raspuns lui sorin

      Asa lent cum era, Dica marca pentru Steaua bine merci. De parca Dayro ar fi al dracului de rapid. De Arthuro nu mai zic.
  • 0 (0 voturi)    
    dica (Luni, 10 noiembrie 2008, 20:21)

    ploiesteanu [anonim]

    erau minute in sir cand nu stiam ca joaca pe teren sau e rezerva, nu se demarca nicioata pentru ca nu avea conditie fizica. Era talentat cand punea piciorul pe minge, dar asta facea atat de rar intr-un meci. Va amintiti de steaua anilor 80 ? cata inventivitate, cata miscare in teren driblinguri lansari in pozitii viitoare. Va invit sa vizionati meciurile stelei de atunci. Desi asta ar trebui sa studieze, in primul rand, toti antrenorii romani.
  • 0 (0 voturi)    
    HAI DICA INAPOI LA STEAUA !!! (Miercuri, 12 noiembrie 2008, 9:57)

    IOANA [anonim]

    cred k dica ar fi cea mai buna solutie la steaua ! de cand el a plecat steaua nu mai da un asa randament. dica esti o valoare si locul tau e alaturi de echipa ta de suflet, steaua . te asteptam inapoi ~~ te iubim mult !!! :x:x: