Fiorentina - Steaua 0-0/ Mutu: Echitabil

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 30 septembrie 2008, 19:59 Sport | Fotbal

Steaua pleaca de pe "Artemio Franchi" cu un punct, la capatul unui meci in care a lasat senzatia ca putea obtine mai mult: Fiorentina nu a rupt gura targului, cu exceptia primelor zece minute in care a exercitat presiune asupra portii lui Zapata. Insa nici Steaua nu si-a depasit limitele: joc organizat defensiv (in jurul lui Radoi) pentru un contraatac in care Semedo a gresit tot timpul pasa decisiva sau finalizarea.

"A fost un rezultat echitabil: Steaua s-a aparat foarte bine si a avut sanse pe contraatac. Si noi am avut ocazii, sunt trist ca nu am reusit sa castigam. Toate echipele au sanse de calificare" - Adrian Mutu, Fiorentina.

"Am avut patru ocazii mari, ei nu au avut nimic. Fiorentina e o echipa modesta, trebuia sa castigam" - Becali, patron Steaua.

"Meritam sa castigam astazi, la ce ocazii am avut" - Marius Lacatus, antrenor Steaua.

"Noi am avut cele mai mari ocazii. Am pierdut doua puncte astazi!" - Dorin Goian, fundas Steaua.

In cealalta partida a grupei, Bayern - Lyon 1-1.

Clasament:
1. Bayern 4p
2. Lyon 2p (3-3)
3. Fiorentina 2p (2-2)
4. Steaua 1p (0-1)

Meciul Live Text

'90 Radoi scoate o minge din careu, de sub privirile lui Mutu.
'77 Sansa uluitoare a Stelei: Semedo suteaza pe coltul scurt, scoate Frey, apoi Szekely trimite o torpila sub transversala, scoate acelasi Frey!!!
'73 Steaua conteaza din ce in ce mai putin in atac.
'65 Mutu executa o lovitura libera, mingea loveste bara laterala.
'56 Mutu este nervos, dupa ce a fost oprit de Lovin, dupa un dribling reusit in prima instanta.
'52 Radoi ramane in teren, desi este evident ca resimte efortul depus.
'48 Atac a Stelei: Stancu si Dayro trec pe langa gol, mingea fiind scoasa de blocajul apararii italiene.
'46 Prima schimbare la Fiorentina - a iesit Jorgensen, slab in prima parte, victima a lui Semedo, si intra Zauri.
'45 final de repriza
.
'39 Mutu apare din nou la finalizare, insa sutul trece peste transversala.
'34 Semedo scapa din nou de Jorgensen, insa sutul ocoleste poarta!!!
'32 Mutu suteaza din intoarcere, prinde Zapata.
'26 Semedo fura o minge in careul Fiorentinei, o trimite in spate, iar Banel, din pozitie excelenta, trimite in blocaj!
'23 Semedo este cel mai activ stelist pe contraatac. Bogdan Stancu inca nu a intrat in ritm.
'19 Mutu este surprins in ofsaid. Steaua incearca sa tempereze jocul.
'15 Ocazie mare Steaua - Semedo a ramas singur cu Frey, insa trimite pe langa poarta!
'10 Asediu la poarta Stelei - Zapata scoate doua mingi grele (Gilardino).
'9 Situatie mai buna pentru Mutu - singur in unghi, sutul este ratat!
'6 Mutu are prima sansa de sut, insa este blocat la marginea careului.
'5 Centrare Jorgensen, situatie grea pentru Steaua - mingea este respinsa de pe linia de 6 metri.
'3 Fault Santana asupra lui Lovin. Niciun cartonas. Fiorentina incearca sa linisteasca debutul Stelei.
'2 Banel Nicolita executa o lovitura libera de la 25 de metri, mingea ajunge in bratele lui Frey.






















9483 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Cutu - cutu, na Grivei, mamaliga daca vrei (Marţi, 30 septembrie 2008, 20:23)

    Dinamovici [anonim]

    Mutu o sa faca un rahat.
    La fel ca echipa lui de suflet, care nu se opreste din schelalait.
  • 0 (0 voturi)    
    live broadcast (Marţi, 30 septembrie 2008, 21:09)

    starchaser [utilizator]

    Stie cineva unde pot vedea meciul pe net? Multam fain
    • 0 (0 voturi)    
      UEFA.com (Marţi, 30 septembrie 2008, 21:41)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui starchaser

      Eu stiu numai pe uefa.com contra cost $7.95
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e HD dar totusi.... (Marţi, 30 septembrie 2008, 22:52)

      pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui starchaser

      http://tv.vanelus.com/v0021.php
      • +2 (2 voturi)    
        broadcast (Marţi, 30 septembrie 2008, 23:50)

        starchaser [utilizator] i-a raspuns lui pamfletaru

        a fost foarte bine, multumesc mult... s-a intrerupt transmisia pe ultima suta de metrii, dar in rest a fost ok. A fost un meci frumos, pacat ca nu a castigat Steaua! Mult noroc Clujului maine!
        O seara buna
  • -1 (1 vot)    
    net (Marţi, 30 septembrie 2008, 21:35)

    mihai [anonim]

    cool [cratima] tv [punct] net
  • +3 (3 voturi)    
    declaratii de 2 lei (Marţi, 30 septembrie 2008, 21:38)

    luminta [anonim]

    Declaratiile facute de Mutu si Becali nu au nimic comun cu sportul. Ele nu reflecta decat ambitii de prost gust si lipsa de respect fata de iubitorii adevarati a sportului/ fotbalului.
    Sunt declaratii ale unor oameni cu multi bani si cu... 3 neuroni.
    Din pacate insa, presa le da, ca de obicei, mai multa atentie decat merita.
    • +1 (1 vot)    
      ??? (Miercuri, 1 octombrie 2008, 8:28)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui luminta

      nu inteleg de ce nu ti-a placut declaratia lui Mutu. E de bun simt.
  • 0 (0 voturi)    
    Semedo e drogat (Marţi, 30 septembrie 2008, 22:47)

    Microbu [anonim]

    Semedo e incredibil de lent si buimac cand ajunge in faza de gol, e exasperant individul.
    Trece de adversarul direct (foarte slab Joergensen ala) si apoi parca nu stie ce sa faca cu mingea.

    Au fost mai multe faze in prima repriza la care s-a vazut ca Steaua putea obtine usor controlul daca forta, daca "agresa" mai mult Fiorentina. Care e o echipa buna, insa cam atat, nimic special, pare fragila in aparare, e compartimentul cel mai slab!
  • +1 (1 vot)    
    Bravo ! (Marţi, 30 septembrie 2008, 23:45)

    Suca [anonim]

    Bravo Steaua ! Caini pana la moarte !
  • +2 (2 voturi)    
    wow (Marţi, 30 septembrie 2008, 23:48)

    pamfletaru [utilizator]

    La cum am vazut ca este fotbalul romanesc (club si nationala) in ultima vreme ma mir de jocul care l-a facut Steaua.

    A fost un meci frumos.

    Totusi cred ca un atac mai serios este binevenit.
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari Steaua! (Marţi, 30 septembrie 2008, 23:48)

    iuliu [anonim]

    Multumim baietilor de la Steaua pentru bucuria pe care ne-au oferit-o asta seara! Un joc frumos, profesionist!
    Asteptam cu sperante mari meciul de maine seara in Gruia! Hai CFR!
    Felicitari Steaua!
    Vivat Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari! (Miercuri, 1 octombrie 2008, 0:06)

    luminita [anonim]

    Bravo Steaua! Ati demonstrat ca se poate. Felicitari, in special, jucatorilor romani din echipa care au aratat ca sunt mai buni decat sud-americanii "adunati" de Berbecali de pe internet.
    Poate se va trezi cineva la realitate si va stimula tinerii romani sa joace fotbal. Ca aventurierii de culoarea ciocolatei adusi din cele 4 vanturi de un cioban cu bani si-au aratat "valoarea".
    Si, nu in ultimul rand, "vedeta" Mutu sa ne laseeeeeee!
  • -2 (2 voturi)    
    varza meciul fio-steaua (Miercuri, 1 octombrie 2008, 0:38)

    snopy_lx4_you id_ul meu [anonim]

    din vauza lui mutut am pirdut 40 de milioanne pe un bilet ca nu a dat bataye la steaua cu totul ca sunt stelist si nici steaua nu a batut nasol frate miau iesyt 8 meciuri din 9 din cauza la meciul steaua florentina
  • 0 (0 voturi)