Victor Becali: Mutu vorbea despre Gica Popescu: "Cine e taranul asta, fraierul asta, unde a jucat?"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 9 septembrie 2008, 11:37 Sport | Fotbal

Adi Mutu, in perioada cand juca la Chelsea
Foto: Rompres
Impresarul Victor Becali a facut o serie de dezvaluiri socante despre atacantul nationalei Adrian Mutu si perioada cand acesta juca la Chelsea. Becali a declarat la emisiunea "Contraatac" ca Mutu ii vorbea de rau pe unii jucatori din generatia de aur si a vorbit despre banii pe care i-a pierdut din cauza ca "Mutu a tras 'fainuta' pe nas".

"Dupa mine nu a dat telefon nimeni sa-mi spuna ca am datorii, dupa Mutu a dat. Mutu este dator. Am pierdut 400 de mii de la Chelsea din cauza lui Mutu, ca a tras 'fainuta' pe nas. El are sa-mi dea o groaza de bani, nu i-am cerut nici comisioanele de la Verona. Mi-a zis ca 'sa moara Mario al meu daca te tradez vreodata si pana la urma a semnat cu Moggi", a declarat Becali la gsptv.

Victor Becali a continuat sirul dezvaluirilor: "Mutu vorbea despre Popescu: 'Cine e taranul asta, fraierul asta, unde a jucat?'. Si de Dan Petrescu zicea la fel: 'Cine e asta? Cine il baga in seama la Londra?'. Si Dan Petrescu si Gica Popescu au fost si au vorbit pentru Mutu cand a avut probleme la Chelsea, nu aveau nici o obligatie fata de el. El ii vorbea de rau in schimb".
























4919 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Cine mai e si victor becali asta??? (Marţi, 9 septembrie 2008, 12:11)

    mithrill [anonim]

    de ce-i alocati atatea spatii?
  • +1 (1 vot)    
    Bani frumosi din prostie (Marţi, 9 septembrie 2008, 12:24)

    Observator [anonim]

    Bai Mithrill bai. E spectacolul vietii din Romania. Daca nu faci bani din prostie, din ce sa faci domnle in Romania? Lasa pe jurnalisti sa faca bani din prostia celor din Romania, din Mutu, Becali, din prostii care citesc asemenea mizerii.

    E admirabil! Banu jos si ciocu mic!
  • +1 (1 vot)    
    Si Mutu.... (Marţi, 9 septembrie 2008, 12:29)

    alex [anonim]

    face cheta si cere donatii ca sa isi plateasca datoriile pt ca l-a dat clubul afara? .... sa astepte mult si bine...
  • 0 (2 voturi)    
    Ii vedeti cum apar la lumina? (Marţi, 9 septembrie 2008, 12:52)

    gabifm [utilizator]

    Ii vedeti cum se dau in "gat"?
    Acesta este fotbalul romanesc de elita nu de divizie, de pluton. Si noi sa ne omoram sa vedem liga 1 la tv. De ce? Sa ii bagam bani in buzunar lui Felix? Nici gand.
  • +3 (3 voturi)    
    da chiar aşa (Marţi, 9 septembrie 2008, 12:54)

    bustiuci [anonim]

    Da cine o fi acest Victor Becali .. de merită a fi publicat pe HotNews.ro?

    Acum chiar pe bune. Cine dracu l-ar crede pe ăsta .. chiar de ar jura cu moartea ..... vai de noi că-i ascultăm dar şi de HotNews.ro că-i publică ...
  • 0 (2 voturi)    
    victor becali un rau nenencesar (Marţi, 9 septembrie 2008, 13:42)

    Cip [anonim]

    Macar Mutu face bine fotbaluui romanesc si i se spune Il Rumeno... Becali ce naiba a facut? doar rau fotbalului... a vandut jucatori pentru comisioane grase...
  • 0 (2 voturi)    
    Va urez... (Marţi, 9 septembrie 2008, 14:16)

    Razvan [anonim]

    Stimati fotbalisti, antrenori, patroni de echipe de fotbal, presedinti de federatii si alti oameni "de fotbal"..... va urez moarte clinica! :))))
  • +1 (1 vot)    
    Vreau si eu (Marţi, 9 septembrie 2008, 14:26)

    mutuL [anonim]

    Vreau si poza mea pe hotnews!
    Am niste ochelari mai misto!
    Si sa vezi ce dezvaluiri pot sa fac daca ma publicati!
  • 0 (0 voturi)    
    mutu (Miercuri, 10 septembrie 2008, 11:51)

    fgergh [anonim]

    mai lasati_ma in pace cu drogatul asta cine dracu este el sa vorbesca de rau pe gica popescu o javra ordinara care auitat de unde a plecat