Ovidiu Tender va prelua Poli Timisoara de la Marian Iancu

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 8 septembrie 2008, 13:44 Sport | Fotbal

Ovidiu Tender
Foto: AGERPRES
Dupa ce Marian Iancu a anuntat ca va renunta la echipa de fotbal FC Timisoara si se va retrage din lumea fotbalului, omul de afaceri Ovidiu Tender si-a manifestat interesul de a prelua echipa banateana, scrie Cotidianul. Tender a confirmat ca au existat discutii cu Marian Iancu referitor la preluarea clubului si urmeaza sa poarte discutii si cu autoritatile locale.

"Poli Timisoara este un interes national local. Ca banatean nu pot ramane indiferent la soarta echipei de fotbal. Voi purta discutii cu factorii locali si daca nevoia o impune ma bag sa preiau echipa de fotbal Poli Timisoara. Nu am discutat cu Marian Iancu pretul de vanzare al echipei de fotbal, dar voi da atat cat este necesar. Eu doresc ca Poli Timisoara sa ramana o echipa de top in campionat si nu una de pluton. De aceea as dori sa stabilesc impreuna cu factorii locali o strategie de dezvoltare a echipei de fotbal pe termen lung", a declarat Tender in Cotidianul.

Marian Iancu a anuntat luni ca va renunta la actiunile pe care le detine la Poli Timisoara.






















2453 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Saraca Poli, (Luni, 8 septembrie 2008, 13:54)

    Bula [anonim]

    Din lac in put!
  • +2 (4 voturi)    
    Globu' romaniei... (Luni, 8 septembrie 2008, 13:55)

    Coco [anonim]

    I-auzi exprimare pe asta:" Poli Timisoara este un interes national local." Pai asta e ca in bancul cu militianu care cauta "globu' romaniei", lol. Doamne ce infractori analfabeti!!
  • +1 (1 vot)    
    mai (Luni, 8 septembrie 2008, 15:13)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    traieste nea tender asta?
    • +2 (2 voturi)    
      DA, TOCMAI A IESIT DE LA... (Luni, 8 septembrie 2008, 15:27)

      MITITELU [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      intra unul, iese altul si preia afacerea...
  • +2 (2 voturi)    
    iancu (Luni, 8 septembrie 2008, 16:08)

    pantelimon [anonim]

    Nu va fie teama nu se schimba nimic, patronul ramine acelasi ca si pana acum dar nu stim cine e. Amandoi adica Tender si Iancu sunt mici copii si sunt marionetele aceluiasi om sau structuri
    • 0 (0 voturi)    
      Ati uitat? (Marţi, 9 septembrie 2008, 11:38)

      fruntash [anonim] i-a raspuns lui pantelimon

      Acum 2 ani (luna mai---- sic!), un ziar central a scris...aratand cine sta in spatele Pres. clubului. ...A trecut....am uitat....
  • +2 (2 voturi)    
    La bulau (Luni, 8 septembrie 2008, 17:20)

    Rafo Onesti [anonim]

    La bulau cu aimandoi, penali rafinati, jucatori de alba neagra pe stadioane...
    Trebe sa-si spele banii cumva... unde decat in fotbal, batandu-si joc de un oras, si de un public prea credul?
  • +1 (1 vot)    
    ca de la infractor la infractor (Luni, 8 septembrie 2008, 17:47)

    Lastun [anonim]

    Iar peste doi ani,fulgerul Bragadiru aek Buc-TM trece de la nea tender la muja marcelini. Ca deh - astia cu "fruncea" au multa onoare,numa' "patroni" unu' si unu'.
  • +1 (1 vot)    
    fotbalul si banatenii (Luni, 8 septembrie 2008, 19:56)

    cititor [anonim]

    Drept o grait ala care o zas "tot Banat'i fruncea" dar pacat ca nu are mince. Ca frunte faca minte da cu capul in gard.