Liga Campionilor: Steaua Bucuresti - Galatasaray (in tur, 2-2), miercuri, ora 20:45

Hei-rup pentru Liga Campionilor, Lacatus ne linisteste: Vrem calificarea, dar si Galata o sa lupte pentru ea

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 26 august 2008, 15:25 Sport | Fotbal

Lacatus, inaintea celui mai important meci al carierei sale de antrenor
Foto: Rompres
Marius Lacatus a organizat astazi o conferinta de presa, prefatand intalnirea de maine, Steaua - Galatasaray, decisiva pentru ambele echipe in tentativa de a se califica in grupele Ligii Campionilor.

Fara Vali Badea, lasat in afara lotului, dar cu Dorin Goian - fundasul este pe mana staff-ului medical din Ghencea care incearca sa il recupereze -, Lacatus face apel la suporteri sa fie alaturi de echipa. "Incercam sa ne indeplinim primul obiectiv pe care ni l-am propus, calificarea in Liga. Trebuie sa ne concentram pe acest joc si pe calificare. Ceea ce ma intereseaza este ca suporterii stelisti sa fie alaturi de echipa. Asta ar putea aduce presiune pe adversar. Dar Galata are experienta si a trecut de multe ori prin astfel de meciuri".

Tehnicianul Stelei crede ca jucatorii sai pot sa ii anihileze pe Kwell, Nonda, Hasan Sas si Arda Turan, principalele pericole ale Galatei, iar pentru a simti miza acestui meci, fotbalistii Stelei nu au nevoie de prime suplimentare. "Jucatorii Stelei au mai avut astfel de jocuri, nu se gandesc la bani. Se gandesc la cum e sa joci din nou in Champions League. Jucatorii vor sa joace acolo unde este fotbalul adevarat, apoi o sa vina si recompensele, apoi si sansa sa joace la echipe mari din Europa", a spus Lacatus.
























1022 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Esti sigur Laca? (Marţi, 26 august 2008, 15:52)

    Claude [anonim]

    Poate ne dau turcii calificarea fara sa mai lupte...
  • 0 (2 voturi)    
    aveti mare grija ! (Marţi, 26 august 2008, 16:33)

    robotel [anonim]

    Aveti MARE GRIJA,turcii nu au ce pierde, sunt mai bine pregatiti psihologic decat stelistii, care se si vad calificati, meciul trebuie jucat cu "capul" , trebuie jucat ca si cand AM AVEA DE RECUPERAT 3 GOLURI. Mi-e frica de stelisti, turcii nu ne pot bate, NOI NE PUTEM BATE . Sa nu facem greseli in aparare. HAI STEAUA, arata lumii ce poti !
  • +1 (3 voturi)    
    Lokotus (Marţi, 26 august 2008, 16:37)

    Mustafa [anonim]

    Mare filozof acest Lokotus. Auzi d-le si turcii o sa lupte pentru calificare. Pai ce rost are? Dupa mentalitatea noastra daca am facut egal la ei si jucam acum acasa am si cistigat fara sa mai jucam.
    Si-acum va spun un secret: Turcii vor juca in draci si se vor califica, ha, ha, ha.
  • -1 (3 voturi)    
    Vlad Epurescu (Marţi, 26 august 2008, 17:06)

    SAMSONIC [anonim]

    Tare mai urasti tu, domnule Epurescu, echipa Steaua.
  • +1 (3 voturi)    
    ce repede se uita ... (Marţi, 26 august 2008, 18:06)

    Trombon [anonim]

    experienta de la campionatul ioropian!!! cum am luat-o in bot de la echipa a doua a olandei, deja calificata (nu ca turcii care terbuie sa munceasca pentru calificare) cu o haita de ciobanesti-mioritici pe teren salivand dupa pomana unui meci facut cadou de olandezi ... ne bateau si daca trimiteau nevestele rezervelor sa joace... am uitat lectia cam repejor, ca e clar ca nu s-a invatat nimic din ea ...
  • +1 (3 voturi)    
    ha ha (Marţi, 26 august 2008, 19:03)

    alpha [anonim]

    stelistii nu se gandesc la bani!!!!!!! I-auzi brau' trece rau'!Azi maine o sa zica si jiji ca nu se gandeste la bani ci la nemurirea sufletului.pentru asanarea fotbalului romanesc ar fi bine sa se califice galata
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Cu Uefa (Marţi, 26 august 2008, 19:32)

    Qrotiec [anonim]

    Parerea mea ca Lacatush nu prea are ce sa zica la o conferintza de presa din moment ce jiji face echipa .