Vaslui - Steaua 0-1/ Porumboiu si-a desfiintat jucatorii si antrenorul: Niste nesimtiti!

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 30 martie 2008, 19:52 Sport | Fotbal

"Steaua castiga cu metode diavolesti", spune Porumboiu (plan secund)
Foto: Rompres
Sporting Vaslui a pierdut contra Stelei, dupa un meci in care nu a avut nicio ocazie de gol. "Daca cineva spune ca a fost blat, nu exagereaza absolut deloc!", spune patronul Adrian Porumboiu, adaugind: "Au jucat pe o prima de 400 de milioane! Am mai trait o asemenea mahnire o data. Si tot cu Steaua. Dar nu-i nimic, in curand se va afla tot adevarul: si ce a fost azi, si cine a aruncat bricheta..."

Adrian Porumboiu l-a atacat si pe antrenorul Dorinel Munteanu: "Am avut un singur jucator periculos, Jovanovici, si antrenorul il scoate din teren... Nu mai inteleg nimic!"

"Steaua castiga cu mijloace diavolesti! Au invins astazi pentru ca au avut mai multi jucatori pe teren! Diavolul si-a lasat o codita de la meciul de acum doi ani! Ma deranjeaza ce s-a intamplat pentru ca e si numele meu in joc. Mi-e jena..." - Adrian Porumboiu, patron Vaslui.

In urma cu doi ani, Steaua a castigat titlul dupa o victorie cu 4-0 obtinuta pe terenul Vasluiului. In urma acelui meci, Porumboiu a afirmat ca jumatate din echipa sa a tras cu Steaua: "Ma ajutase si antrenorul Rednic sa am zilieri in echipa, oameni care isi incheiau contractul si fireste nu mai aveau niciun interes sa joace pentru Vaslui..."
























2373 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Ajutor trimiteti un medic (Duminică, 30 martie 2008, 20:26)

    Dan [anonim]

    Fratilor o luati razna: ""Steaua castiga cu mijloace diavolesti!" sau "Diavolul si-a lasat o codita de la meciul de acum doi ani! ". Cred ca aveti grabnica nevoie de medic sa va caute la "computer" ca s-au incins rau circuitele.
  • +2 (2 voturi)    
    Axioma (Duminică, 30 martie 2008, 21:38)

    Weather [anonim]

    A fi stelist acum inseamna a fi solidar cu mojicia si nemernicia de ultima speta.Ceea ce face acest cioban in fotbalul romanesc e greu de descris in termeni decenti.Pacat de romanii care se iluzioneaza ca aceasta echipa ar insemna de fapt ceva.Cu banii lui Becali in spate si o echipa de handicapati ar cistiga campionatul.
    • +2 (2 voturi)    
      RE (Duminică, 30 martie 2008, 22:27)

      io [anonim] i-a raspuns lui Weather

      A fi stelist inseamna a iubi un simbol. Din pacate din Steaua numai simbolul a ramas. Am fost, sunt si voi ramane stelist, insa nu voi fi niciodata becalist. Forza Steaua, huoooo Becali !!! Clujul va fi campioana !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    geaba vointa, Jiji (Duminică, 30 martie 2008, 22:32)

    clujean [anonim]

    iti lipseste putirinta, adica o echipa de valoarea lui CFR 1907 Cluj, care a invins azi in Groapa! ia vezi, nu-si vinde Paszkany echipa?
    • 0 (2 voturi)    
      Si ce daca o vinde ... (Duminică, 30 martie 2008, 22:53)

      Sideriu [anonim] i-a raspuns lui clujean

      Steaua a batut aceasta echipa cu 3-1. Acolo in Ghencea "supervedetele cefriste" nu au facut doua parale, chiar si la ea acasa echipa din Cluj nu a reusit decat egal cu Steaua. Daca CFR ajunge campioana ajunge cu ajutorul giurumelelor de exemplu Dinamo.
      Nu stiu cine va castiga campionatul dar sa tineti minte daca il castigati nu sunteti mai buni ca Steaua pentru simplul motiv ca ea va batut pe voi si nu invers.
      • 0 (0 voturi)    
        Memorie scurta... (Luni, 31 martie 2008, 10:25)

        Gerla [anonim] i-a raspuns lui Sideriu

        Puiule, nu te mai lauda cu victoria Stelei, daca nu mai tii minte iti reamintesc eu de furtul pe fata de la partida aia : 2 penaltyuri clare de se vedeau de pe Luna la scorul de 2-1, care nu au fost acordate. Toata Romania a vazut cum arbitrul cumparat a castigat meciul pentru voi.
  • +1 (1 vot)    
    Salut (Duminică, 30 martie 2008, 22:46)

    Robert [anonim]

    Lucrurile sunt cat de cat clare : jocurile sunt facute pentru Steaua!!!! Este pacat si in ritmul asta fotbalul romanesc nu va progresa niciodata!!!!! In legatura cu acel icident din Giulesti s-a creeat un precedent extrem de periculos in fotbalul romanesc!!!! Realitatea este crunta insa : ne vom face din nou de ras in Liga Campionilor deoarece nu avem valoare, mentalitate si putere financiara sa iesim cu fruntea sus din grupe!!!!!!!Fotbal slab desi oficialii din fotbalul romanesc spun ca este de departe cel mai disputat retur de campionat din ultimii 15 ani: minciuni!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Salut (Duminică, 30 martie 2008, 22:46)

    Robert [anonim]

    Lucrurile sunt cat de cat clare : jocurile sunt facute pentru Steaua!!!! Este pacat si in ritmul asta fotbalul romanesc nu va progresa niciodata!!!!! In legatura cu acel icident din Giulesti s-a creeat un precedent extrem de periculos in fotbalul romanesc!!!! Realitatea este crunta insa : ne vom face din nou de ras in Liga Campionilor deoarece nu avem valoare, mentalitate si putere financiara sa iesim cu fruntea sus din grupe!!!!!!!Fotbal slab desi oficialii din fotbalul romanesc spun ca este de departe cel mai disputat retur de campionat din ultimii 15 ani: minciuni!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    anti steaua (Luni, 31 martie 2008, 3:46)

    zaha [anonim]

    ANTI STEAUA!
  • 0 (0 voturi)    
    medicamente ... (Luni, 31 martie 2008, 5:08)

    moshu49 [utilizator]

    ie Porumboiu paranoic? sau asta vine cu ... ieuroii?
    "Ma deranjeaza ce s-a intamplat pentru ca e si numele meu in joc. Mi-e jena..." - ca sã vezi ...!