După ce a obținut calificarea în semifinalele Cupei Greciei, PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a câștigat și ultimul meci de campionat, contra celor de la Levadiakos (3-2).

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a urcat pe podium în Superliga Greciei

Formația antrenată de Răzvan Lucescu se află într-o formă foarte bună, aceasta câștigând și ultimul meci de campionat disputat în compania celor de la Levadiakos.

Tiago Dantas a deschis scorul pentru echipa pregătită de tehnicianul român (min 10), iar portughezul Thierry Mourinho a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri (min 15).

Până la pauză, același Tiago Dantas a adus-o din nou în avantaj pe PAOK, cu un gol înscris în minutul 90+4.

Gazdele au reușit desprinderea în repriza secundă, când Konstantinos Koulierakis a făcut 3-1 (min 61) din pasa lui Kargas.

Chiar dacă cei de la Levadiakos au redus din diferență prin Triantafyllos Tsapras (min 66), PAOK a câștigat jocul și a urcat pe locul 3 în campionat, egalând-o pe Olimpiacos.