VIDEO Cupa Spaniei: Real Madrid, in sferturi dupa 2-2 pe "Santiago Bernabeu" cu Numancia

Joi, 11 ianuarie 2018, 9:02 Sport | Fotbal

Zinedine Zidane
Real Madrid s-a calificat, miercuri, in sferturile Cupei Spaniei la fotbal, dupa ce a remizat, scor 2-2, pe "Santiago Bernabeu", cu Numancia (in tur, galacticii s-au impus cu 3-0).

Lucas Vazquez (11', 59') a reusit o dubla pentru gazde, in timp ce Guillermo (45', 82') a punctat pentru oaspeti.

Leganes (formatie infiintata in 1928) a reusit in premiera sa se califice in sferturile Cupei Regelui Spaniei, dupa 1-2, in deplasare, cu Villarreal. In mansa tur, formatia de la periferia Madridului se impusese cu 1-0.

S-au disputat pana acum in optimi:

Marti

Atletico Madrid - Lleida (D3) 3-0 (in tur 4-0)
Valencia - Las Palmas 4-0 (in tur 1-1)

Miercuri

Villarreal - Leganes 2-1 (in tur 0-1)
Alaves - Formentera (D3) 2-0 (in tur 3-1)
Real Madrid - Numancia (D2) 2-2 (in tur 3-0)

Se vor juca joi:

Levante - Espanyol Barcelona (in tur 2-1)
FC Sevilla FC - Cadiz (D2) (in tur 2-0)
FC Barcelona - Celta Vigo (in tur 1-1)

Tragerea la sorti a meciurilor din sferturile Cupei Spaniei la fotbal va avea loc vineri.

Aici poti vedea rezumatul partidei Real Madrid vs Numancia.