VIDEO Atletico Madrid - AS Roma 2-0/ Echipa lui Simeone spera la optimi - Gol de exceptie reusit de Griezmann

Joi, 23 noiembrie 2017, 9:58 Sport | Fotbal

Antoine Griezmann, gol superb in Champions League
Atletico Madrid continua sa spere la optimile Champions League, dupa ce s-a impus in confruntarea de pe teren propriu cu AS Roma, scor 2-0. Antoine Griezmann a inscris cu o executie de senzatie in minutul 69, gol care a modificat pentru prima data tabela de pe "Wanda Metropolitano". Atacantul francez a pasat decisiv si la reusita lui Gameiro, din minutul 85.

"Capitolinii" au incheiat meciul cu un jucator in minus. Bruno Peres a vazut al doilea cartonas galben si a fost eliminat in minutul 83.

AS Roma avea nevoie de un singur punct la Madrid pentru a-si asigura calificarea in faza urmatoare a competitiei, astfel ca ultima etapa va fi una decisiva. AS Roma va primi vizita celor de la Qarabag, iar Atletico va avea un duel de foc impotriva lui Chelsea (deja calificata), pe Stamford Bridge.