CS Universitatea Craiova s-a impus in partida de pe terenul celor de la Concordia Chiajna, scor 2-1, vineri seara, in etapa a XV-a a Ligii I de fotbal. Echipa lui Devis Mangia a obtinut victoria in prelungiri, gratie reusitei lui Ivan Martic (90+2').

CS U Craiova, victorie impotriva Concordiei ChiajnaFoto: csuc.ro

CS U Craiova a deschis scorul prin Alexandru Baluta (31'), iar Andrei Marc a egalat pentru Concordia in minutul 87. Martic (90+2') a stabilit scorul final cu un sut in vinclu, profitand de o greseala a lui Manasse.

CS U Craiova e neinvinsa de sase etape, avand patru victorii (toate in deplasare) si doua remize. Concordia venea dupa patru victorii consecutive de la numirea antrenorului Ion Moldovan.

Au evoluat echipele:

Concordia Chiajna: Caparco - Albu, Manasse, Marc, Fota - Bucsa, Cristescu (Pena '81) - Gradinaru, Bawab (Bud '46), Bumba - Batin (Deaconu '74). Antrenor: Ion Moldovan

CSU Craiova: Calancea - Martic, Tiago Ferreira, Kelic, Briceag - Mateiu, Datkovic, Screciu (Burlacu '89) - Gustavo, Baluta, Bancu (Roman '80). Antrenor: Devis Mangia.

Cartonase galbene: Bucsa '58 / Briceag '24, Martic '90+3

Arbitri: Marcel Birsan - Mircea Mihail Grigoriu, Mircea Orbulet - Dan Grigore Botescu

Observatori: Constantin Stefan, Valentin Mateescu.