Carlo Ancelotti, dupa ce Viktor Kassai a favorizat-o clar pe Real Madrid: "In sferturile Champions League ar trebui sa avem un arbitru de calitate"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 19 aprilie 2017, 8:53 Sport | Fotbal

Carlo Ancelotti
Foto: Facebook
Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League, dupa un retur cu mari probleme de arbitraj. Galacticii au inscris de doua ori din off-side (prin Cristiano Ronaldo), iar Vidal a primit gratuit al doilea cartonas galben. "In sferturile Ligii Campionilor ar trebui sa avem un arbitru de calitate", a precizat Carlo Ancelotti, antrenorul celor de la Bayern Munchen.

"Am jucat foarte bine si meritam mai mult. Sa castigi in fata Realului dupa 90 de minute nu este usor. Apoi, deciziile arbitrilor ne-au penalizat. Doua goluri marcate de Cristiano Ronaldo au fost din ofsaid, iar Vidal a primit rosu, asa ca nu am cum sa fiu multumit. In sferturile Ligii Campionilor ar trebui sa avem un arbitru de calitate. Azi au fost prea multe greseli. Nu spun ca ne-am fi calificat cu un alt arbitru, dar au fost prea multe greseli. Daca am vorbit cu arbitru? Nu! Doar i-am spus: Ai facut o treaba buna" - Carlo Ancelotti.

Dupa 90 de minute de joc, Bayern a trecut de Real Madrid cu 2-1, rezultat care a trimis disputa in prelungiri. "Albii" au marcat de trei ori, s-au impus cu 4-2 in cele din urma si s-au calificat in semifinalele competitiei.


Citeste mai multe despre   






















7298 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    a primit ordin... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:07)

    liviu_ [utilizator]

    sa se califice real...

    stau si ma gandesc... cum te simti ca fan al echipei in acest moment?! chiar nu iti e putin rusine ca a vazut un continent cum au castigat prin furt?!
    • -5 (17 voturi)    
      ... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:28)

      dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      daca esti fan barca te rog abtine-te!! iar daca ai dovezi ca arbitrul a avut ordin atunci te rog sa le prezinti altfel vobesti aiurea in tramvai
    • +9 (9 voturi)    
      :( (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:23)

      oy [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      De rahat, iti spune unul dintre fani.
      Nu cred ca a fost cumparat, doar ca a gafat nepermis de mult. Insa, la fel ca la Barca-PSG, Uefa nu-l va penaliza.
      Privind din alt unghi, Bayern a avut doar 2 suturi pe poarta. Nu cred ca ar fi putut sa se califice, dar deja o dam in "daca si cu parca".
      Pacat de meci, unul foarte intens si fair play in primele 90 min.
      • +1 (1 vot)    
        Nu uita de cine este condusa Bayern ! (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:48)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui oy

        Un fost aparator italian de clasa. Nemtii erau pregatiti sa se califice si la penalty-uri !

        E adevarat ca pt asta trebuiau sa fie lasati sa ajunga acolo !
    • 0 (4 voturi)    
      Real a jucat mai bine (Miercuri, 19 aprilie 2017, 11:48)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      a avut mai multe suturi PE poarta si mai multe ocazii in general - sa fie clar de la bun inceput! am vazut meciul si stiu exact minutul in care Arturo a sarit al doilea galben pentru un fault dur... de-aia ("in compensare") nici Casemiro nu a luat al doilea galben (greselile de arbitraj nu sunt "comenzi" cum comenteaza cativa pacalici pe aici); NU imi este rusine, pentru ca Real este cea mai buna echipa din lume fara nicio discutie, iar Cristiano a stabilit un record: "Cristiano Ronaldo made more history by becoming the first player to score 100 goals in European competition with a double in Real Madrid's Champions League quarter-final first leg against Bayern Munich on Wednesday." HALA MADRID!
      • +2 (2 voturi)    
        Aham (Miercuri, 19 aprilie 2017, 21:09)

        FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ...de-aia in compensare du-te la culcare, esti praf. Tie nici daca iti spune penaldo in fata ca a inscris din offside si ca i-au favorizat arbitru maxim dupa ce la scos pe vidal nu crezi
    • +2 (2 voturi)    
      ca unul fcb (Miercuri, 19 aprilie 2017, 14:31)

      ACP [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      doar ca aici greselile au fost in ambele directii. Intreadevar cele mai grave au fost pro real. Pana la pauza n-au fost mari scapari. Tare ciudat ce s-a intamplat dupa...
  • +17 (17 voturi)    
    ... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:13)

    dragonfly [utilizator]

    sunt fan real dar don carlo are dreptate si nu doar la acest meci ci in mai multe cazuri arbitrii au gresit nepermis de mult pt un asemenea nivel!
    • +8 (12 voturi)    
      Unguri, turci, romani .... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:23)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui dragonfly

      in general esticii stau foarte slab din punct de vedere mental si al eticii in general. Cu exceptia arbitrilor rusi, marea majoritatea a arbitrilor din est sunt extrem de slabi si partinitori. Mi-am adus aminte ieri si de turcul de la Barcelona-PSG. Cei mai buni arbitri si cei mai corecti sunt italienii, nemtii si nordicii.
      • 0 (2 voturi)    
        nu-i uita (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:40)

        marinar.basist [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        pe arbitrii englezi! de cand urmaresc fotbalul, cel mai mult s-au evidentiat arbitrii englezi prin atitudinea lor, neutralitatea si verticalitatea in cele mai grele decizii pe care le-au luat (doar in cele cinci ligi englezesti, ponderea deciziilor corecte ale arbitrilor englezi e undeva 88%... cum ar veni, doar 12% din deciziile lor sunt gresite in toate meciurile cumulate de-a lungul sezonului in toate ligile)
  • +15 (15 voturi)    
    ciudat (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:25)

    Bittick [utilizator]

    Nu inteleg de ce nu se adopta si in fotbal, ca la rugby, metoda probei video in cazul fazelor discutabile - un arbitru separat sta in fata monitorului si in caz de disputa se pune reluarea fazei si se decide in consecinta, la vedere...
    • +12 (12 voturi)    
      stiu eu de ce (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:54)

      bancheru83 [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      pt ca e prea multa coruptie in fotbal de asta nu se accepta proba video!
    • +7 (9 voturi)    
      pai... se incearca (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:06)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      s-au constituit comisii, s-au facut propuneri, au existat chiar si experimente.

      dar ce te faci cand in fata monitorului este tot un kassai? ai uitat de ion craciunescu si pozitia nefireasca? cand iti explicau valorile arbitrajului romanesc, cu imaginile in fata, reluate si rasreluate, inctinite, repezite, din 10 de unghirui, ca albul e negru si negrul e alb?

      coruptia e problema, nu arbitrajul si greselile arbitrilor.
    • +5 (5 voturi)    
      Eee..... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:12)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Tocmai ....de asta !!! Nu ar mai fi fotbal.....daca totul ar fi corect.....nu ???
    • +1 (1 vot)    
      Se va ajunge si la asta in mod inevitabil ! (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:58)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Culmea e ca arbitrii umani parca fac tot ce pot ca sa se ajunga cat mai repede.

      PS. Va castiga fairplayul, se va diminua spectacolul, casele de pariuri vor castiga si ele si mai mult ca pana acum !
  • +7 (9 voturi)    
    Arbitrul meciului FC Barcelona - Juventus Torino (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:31)

    Susufler0 [utilizator]

    a facut in dimineata aceasta o criza de apendicita iar UEFA a decis in regim de urgenta inlocuirea lui cu Viktor Kassai... din ratiuni de proximitate !

    PS. Cei din urma vor fi cei dintai !

    PPS. Cum ar fi fost...
  • +1 (1 vot)    
    Cata vreme marii mahări... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 11:14)

    Olyx [utilizator]

    ai FIFA se opun arbitrajului electronic ( COMPLET !) , asemenea lucruri prostesti se pot intampla oricui, inclusiv unui club precum Bayern Munchen. Sa nu mai vorbim de un club est european,mic...