Dacia Unirea Braila s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata echipei UTA Arad, in ultimul meci din etapa cu numarul XX a Ligii II la fotbal. Aradenii raman pe locul trei in clasament, cu 39 de puncte, iar brailenii au urcat pe opt, cu 29 de puncte.

Laurentiu Rosu, antrenorul echipei UTA AradFoto: uta-arad.ro

Rosu a marcat in minutele 31 si 72 pentru Dacia Unirea Braila, in timp ce pentru UTA a punctat Vilceanu, in minutul 16.

Rezultate inregistrate sambata:

FC Brasov - Olimpia Satu Mare 1-2

Luceafarul Oradea - Sepsi Sfantu Gheorghe 1-2

Academica Clinceni - CS Afumati 1-0

Foresta Suceava - ASU Politehnica Timisoara 2-2

Metalul Resita si Balotesti au castigat partidele programate sambata la masa verde, scor 3-0, dupa ce adversarele lor, Unirea Tarlungeni, respectiv CSM Ramnicu Valcea, si-au anuntat retragerea din campionat inainte de reluarea sezonului. Liga a doua a ramas doar cu 16 echipe, dupa ce in tur Soimii Pancota a fost exclusa, iar ACS Berceni s-a retras.