Liga 1: Dinamo - Astra 2-2/ Oaspetii au revenit de la 0-2

Sâmbătă, 29 octombrie 2016, 22:50 Sport | Fotbal

Ioan Andone
Astra Giurgiu a reusit sa plece cu un punct din "Stefan cel Mare" desi a fost condusa cu 2-0 (Liga 1, etapa a XIV-a). Dinamo nu a putut sa isi asigure victoria, cu toate ca echipa pregatita de Ioan Andone a fost in superioritate numerica din minutul 58. Golul egalarii a venit in minutul 93, dintr-un penalti.

Pentru Dinamo au marcat Nemec '34 si Hanca '51, iar pentru Astra au punctat Sapunaru '82 si Nicoara '90+3, din penalti.

Echipe:

Dinamo:
Penedo Cano - Romera Navarro, M. Popescu, Maric, St. Filip - Busuladzici - Hanca, Nistor, Palici (Mahlangu '76) - Lazar  (Rotariu '81)- Nemec (Gnohere'49). Antrenor: Ioan Andone

Astra Giurgiu: S. Lung - Sapunaru, Geraldo, Fabricio (Romario '46), Morais - Boubacar, Lovin (Teixeira 46), Ionita, Budescu (Nicoara '61), Stan - Alibec. Antrenor: Marius Sumudica

Cartonase galbene:
Penedo '38, Palici '51, Gnohere '82 - Budescu '56, Romario '83

Cartonas rosu: Morais '57.

Liga 1, clasament in timp real:

Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
2054 vizualizari
  • 0 (2 voturi)
    furt (Duminică, 30 octombrie 2016, 8:45)

Silviku13 [utilizator]

Au fost furati inca o data de arbitri. In ultimul minut de joc arbitrul a acordat penalti...