Cupa Romaniei, semifinale: Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti, scor 1-1. Chipciu aduce egalarea la ultima faza

de M.B.     HotNews.ro
Vineri, 6 martie 2015, 0:27 Sport | Fotbal

Alex Chipciu
Echipa Steaua Bucuresti a terminat la egaliate, joi, in deplasare, scor 1-1 (0-1), cu formatia Petrolul Ploiesti, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei - Timisoreana, conform Mediafax.

Gazdele au deschis scorul prin Tchite, in minutul 22, oaspetii reusind egalarea prin Chipciu, in minutul 90+4.

1-0: Vasilache a executat o lovitura libera de la 30 de metri lateral dreapta si Tchite a inscris din cadere, de la 6 metri.

1-1: Tanase a centrat din partea dreapta, Prepelita i-a asezat mingea lu Chipciu si acesta a egalat cu latul din 6 metri.

Petrolul Ploiesti: Pechana - Alcenat, Geraldo, Ipsa, Fanchone - Marinescu - Astafei, Vasilache (Al. Coman '70), Satli, Teixeira (Mares '90+1) - Tchite (Peteleu '69). Antrenor: Mircea Rednic.

Steaua Bucuresti: Arlauskis - Rapa, Papp (Tamas '58), Varela, Tosca - Prepelita, Bourceanu (Neagu '74) - Ad. Popa, Chipciu, Tanase - Tucudean (Rusescu '46). Antrenor: Constantin Galca.

Cartonase galbene: Geraldo '82, Satli '88 / Papp '20, Bourceanu '72, Neagu '76.

Arbitri: Adrian Comanescu (central) - Octavian Sovre, Vasile Marinescu (asistenti) - Radu Petrescu, Marian Balaci (asistenti suplimentari) - Radu Timar (rezerva).

Observatori: Cornel Sorescu, Octavian Goga.

La partida de pe stadionul Ilie Oana au asistat aproximativ 8.000 de spectatori. Meciul s-a jucat cu peluzele inchise. Partida retur se va disputa la 2 aprilie.