Barcelona ia in calcul vanzarea lui Lionel Messi - Pretentiile jucatorului sunt considerate exagerate

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 18 aprilie 2014, 12:14 Sport | Fotbal

Lionel Messi
Foto: Facebook
Lionel Messi nu traverseaza cea mai buna perioada a carierei, argentinianul evoluand slab in ultimele partide ale catalanilor. Cu toate acestea, atacantul cere o marire substantiala de salariu pentru a semna o prelungire a intelegerii cu campiona Spaniei. Conducatorii de pe Camp Nou iau insa in calcul o despartire de jucator, din cauza pretentiilor exagerate, informeaza presa iberica.

Concret, Messi doreste aproximativ 400 de milioane de euro in 5 ani, plus 100% din drepturile sale de imagine. Cerintele sunt considerate exagerate de catre conducerea campioanei Spaniei.

Barcelona ii ofera lui Lionel 200 de milioane pentru urmatoarele cinci sezoane si 80% din drepturile de imagine. Presa catalana vorbeste despre faptul ca pentru prima data in ultimul timp se ia in calcul o despartire de jucator.

Clauza de reziliere a intelegerii este de 250 de milioane de euro, iar doua echipe sunt pregatite sa o achite: Manchester City si PSG.

In plus, atat britanicii cat si parizienii sunt gata sa ii dea lui Messi salariul dorit.

Castigator a patru Baloane de Aur, Lionel Messi ar putea sa se desparta in vara de Barcelona, echipa care l-a propulsat in fotbalul mare.




















10357 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    marketing, drepturi TV... pentru un show ieftin (Vineri, 18 aprilie 2014, 12:36)

    levierul [utilizator]

    Sa il vanda in Turcia sau la arabi. Gazpromul asteapta alte surse de finantare...
    Sau poate in turneu prin Indonezia, Thailanda... gaseste el ceva acolo.
    Adio UCL :))))) fara sponsori ca Gazprom. Sa vedem cum si unde se va duce tot praful de pe toba... toata porcaria asta numita cumva sport, dar ilogic business, adica fotbalul.
    Este o afecere intretinuta, plina de coruptie si de infractori.
    • -2 (2 voturi)    
      Clar (Vineri, 18 aprilie 2014, 14:04)

      xolv [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Da, clar, Gazprom a inventat si sustinut fotbalul in Vest!!
    • +1 (5 voturi)    
      DA (Vineri, 18 aprilie 2014, 14:15)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      ESTE ADEVARAT! NU AM O IDEE CLARA ASUPRA SUMELOR CARE SE RULEAZA..DAR CRED CA O PARTE DIN CRIZA ECONOMICA E DATA DE ACEST MECANISM SPECULATIV..CARE TOACA BANII IN SHOW-URI..SPORTIVE SI NU NUMAI! PREA MULTI BANI PT SPECTACOL IN DETRIMENTUL...INDUSTRIEI,AGRICULTURII ,STIINTEI..SANATATE,ETC!..CARE IN FINAL AJUNG IN CATEVA PRODUSE DE LUX!
      ARUNCATI!
      • +3 (3 voturi)    
        paine si circ (Vineri, 18 aprilie 2014, 16:28)

        Zavu [utilizator] i-a raspuns lui sabo

        Totul se rezuma la piata, la cerere si oferta.
        Daca televiziunile ar vedea ca "Viata Satului" are audienta mai mare decat meciul "Barcelona - Real" sunt convins ca ar investi mai mult in agricultura... pana atunci ramanem la faza "circ" ca "paine" este...
  • -1 (9 voturi)    
    Un peon miliardar tot peon rămîne (Vineri, 18 aprilie 2014, 13:47)

    mono61 [utilizator]

    Fără sprijinul medical oferit de Barcelona, Messi era astăzi un pitic care jongla mingea in arena circului.
    • +4 (4 voturi)    
      si Barcelona un pic mai saraca (Vineri, 18 aprilie 2014, 16:30)

      Zavu [utilizator] i-a raspuns lui mono61

      ...daca nu gasea alt "pitic"...
  • +1 (7 voturi)    
    Foarte bine (Vineri, 18 aprilie 2014, 14:23)

    ac [utilizator]

    Sa il aduca inapoi pe Zlatan. La omul ala ma uit cu placere cind joaca fotbal.
  • -6 (6 voturi)    
    eu cred... (Vineri, 18 aprilie 2014, 14:31)

    gica contra [anonim]

    ca la Messi a fost altceva... de la inceput va spun ca nu sunt fan nici al lui nici al lui cr7 si ca m-am bucurat de spectacolul oferit de cei doi mereu la fel... dar la messi perioada de explozie a fost prea scurta ca sa nu para ceva dubios... eu cred ca pe vremea lui Pep, Messi era indopat cu niste "vitamine" ma rog cum s-or fi numind ele, nedescoperite de astia de la fifa si uefa cu controalele... apoi a lasat-o mai moale si efectele se vad... pt cei care l-au urmarit cu atentie e usor de observat ca Messi nu mai are elasticitatea si forta pe care le avea acum 3 ani... si rezistenta si capacitatea de efort sunt tot din aceasta cauza... el nu era oricum un atlet perfect de aceea contracara cu alte calitati care insa erau rezultatul "ajutorului" medicamentos la care era supus...
  • +2 (8 voturi)    
    Fara Messi (Vineri, 18 aprilie 2014, 15:05)

    Parol [utilizator]

    Barca nu prea e nimic. S-a vazut clar in ultimele meciuri cine e cine la Barca. Cand Messi nu joaca Barca e o echipa oarecare.
    La fel de adevarat e ca echipa nu are nici antrenor. "Vitamina" lui Pep era sa-l lase pe Messi liber sa joace unde si cum ii place lui. Asta de acu, il pune sa joace-n banda unde nu i se potriveste si nu da randament.
    Da, banii pe care ii cere sunt multi, dar in comparatie cu Ronaldo sau Bale ii si merita.
    • -1 (1 vot)    
      "In comparatie cu Bale..." (Sâmbătă, 19 aprilie 2014, 5:03)

      airwave [utilizator] i-a raspuns lui Parol

      E vorba de Bale ala care a dat golul victoriei si si-a mai creat inca doua ocazii intr-un meci in care Messi a fost pe teren ca sa iasa "la numar"?