Steaua a terminat la egalitate la Medias meciul cu Gaz Metan, scor 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 pana in minutul 74 al meciului.

Golurile mediesenilor au fost marcate de Buzean in minutul 11 si Robertson in minutul 28. Atacantul a fost eliminat, primind al doilea cartonas galben dupa ce si-a dat jos tricoul.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf si-a revenit dupa pauza, dupa ce Bourceanu si Adi Popa au intrat pe teren.

Ambele goluri ale Stelei au fost marcate de Lucian Filip. Fundasul a inscris in minutul 74 cu o torpila de la 20 de metri, iar apoi in minutul 82 cu o reluare din apropiere, potrivit gsp.ro.

Echipele de start

Gaz Metan: Buchta - R. Zaharia, Muth, Trtovac, Buzean - Tahar, Todea - Al. Munteanu, Vitinho, Ciprian Petre - Robertson

Rezerve: Greab, Fl. Sandu, R. Avram, Frasinescu, Llullaku, Cojocnean, D. Roman

Steaua: Tatarusanu - Ripa, Pintilii, Gardos, Pirvulescu - L. Filip - Prepelita, Tatu, Radut, Ad. Cristea - G. Iancu

Rezerve: Nita, D. Bratu, M. Costea, Latovlevici, Ad. Popa, Bourceanu, N. Stanciu