VIDEO Liga I: Gaz Metan - Steaua, 2-2

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 august 2013, 23:45 Sport | Fotbal

Steaua a terminat la egalitate la Medias meciul cu Gaz Metan, scor 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 pana in minutul 74 al meciului.

Golurile mediesenilor au fost marcate de Buzean in minutul 11 si Robertson in minutul 28. Atacantul a fost eliminat, primind al doilea cartonas galben dupa ce si-a dat jos tricoul.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf si-a revenit dupa pauza, dupa ce Bourceanu si Adi Popa au intrat pe teren.

Ambele goluri ale Stelei au fost marcate de Lucian Filip. Fundasul a inscris in minutul 74 cu o torpila de la 20 de metri, iar apoi in minutul 82 cu o reluare din apropiere, potrivit gsp.ro.



Echipele de start

Gaz Metan: Buchta - R. Zaharia, Muth, Trtovac,  Buzean - Tahar, Todea - Al. Munteanu, Vitinho, Ciprian Petre - Robertson
Rezerve: Greab, Fl. Sandu, R. Avram, Frasinescu, Llullaku, Cojocnean, D. Roman

Steaua: Tatarusanu - Ripa, Pintilii, Gardos, Pirvulescu - L. Filip - Prepelita, Tatu, Radut, Ad. Cristea - G. Iancu
Rezerve: Nita, D. Bratu, M. Costea, Latovlevici, Ad. Popa, Bourceanu, N. Stanciu























4210 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    Nea Gigi joaca tare, in sarbe si in afaceri ! (Duminică, 25 august 2013, 8:07)

    hotnewsfil [utilizator]

    Stiti de ce bat pasul pe loc stelistii, ba chiar sunt in regres?
    Au sufletul incarcat fiindca e nea Gigi la parnae !
    Ce daca a furat nea Gigi, le facea si lor parte, pe munca lor cinstita.
    Ciudata simbioza, dintre hotie si munca cinstita, strict dependente una de alta!
    In acesta privinta, nea Gigi este un inovator becalist, alaturi de ceilalti becalisti din familie.
    Nea Gigi, care vrea sa ramana in istoria acestei tarii, printr-un lant de asemenea inventii si inovatii, a inventat si 'becalul' = milionul cu care vinde si cumpara jucatorii., instrumentele lui de lucru.
    Asa zice el, nea Gigi : 'nici nu ma gandesc sa-l vand pe Bourceanu pentru numai zece 'becali'. De-asta muncesc eu, sa imi bat joc de cea mai buna marfa? Marfa de colectie?!
    • +2 (8 voturi)    
      stai jos, azi ai 0 (Duminică, 25 august 2013, 10:45)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      legatura cu subiectul articolului, 0.
      legatura cu subiectul vreunui comentariu precedent, 0.
      legatura cu vreun subiect conex articolului, 0.
      alte informatii relevante, 0.
      stilul pamfletar, 0.
      umor, 0.
      • +1 (3 voturi)    
        Va multumesc ! Sunteti foarte amabil ! (Duminică, 25 august 2013, 15:06)

        hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

        Va rog sa luati, pe rand, toate criteriile 'obiective' pe care le aveti in vedere cand apreciati textul meu; va multumesc!
        Utilizand aceleasi criterii, eu va acord nota 10, pentru fiecare dintre acestea. Va notez cu AAAAAA.
        Sunteti la fel de obiectiv, de decent, in tot ce faceti, in toate relatiile pe care le aveti? Chiar cu seful dumneavoastra? Sunt sigur ca DA.
        Acum sunteti satisfacut?
        Imi ingaduiti sa mai scriu vreodata, intr-un viitor indepartat, in alte publicatii, care sa nu fie prin preajma dumneavoastra? Decizia dumneavoastra, bazata pe competenta si pe obiectivitate, stilul dumneavoastra respectuos conteaza mult pentru mine ! Va iau ca model de comunicare (de nota 10+, AAAAAA) !
        Va respect cuviincios !
        • -1 (3 voturi)    
          te doare? (Duminică, 25 august 2013, 17:47)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

          adevarul, vreau sa zic...
          • +1 (1 vot)    
            Insist sa va rog... (Luni, 26 august 2013, 8:52)

            hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

            In speranta ca veti trece sa va revedeti "opera", chintesenta politetii, a barbatiei, va rog sa aveti in vedere:
            1 /Asa cum va este firea, daca mama dvs. ar fi locuit in Irak, atunci cand v-a adus pe lume, si ati fi ramas acolo, ati fi umblat pe strazi cu pistolul si cu bombe la brau si i-ati fi secerat pe cei ce nu va impartasau convingerile religioase?
            2/ Cand iesiti dimineata din casa, catre serviciu, si surprindeti o convorbire dintre doi trecatori, cu care nu sunteti de acord, ii opriti, va rastiti la ei, insirand cateva criterii la care, ii anuntati ca le dati nota 'zero pe linie' si le cereti, imperativ, 'sa stea jos'?
            3/ Asa va purtati si in familia dumneavoastra, cu nevasta cu copii, cu parintii, cu bunicii? Ii puneti la punct violent , judecandu-le opiniile dupa criterii imaginate promt de dumneavoastra si le dati numai nota zero, le spuneti 'sa stea jos', le spuneti chiar : 'cand vorbiti cu mine, sa nu deschideti gura, ca praf va fac'?
            4/ V-ati pus vreodata problema sa acceptati existenta mai multor pareri, (sa le acceptati si pe ale altora), ca dovada de respect pentru ei?
            5/ Insist sa va rog : "straduiti-va sa fiti amabil, sa respectati si opiniile altora, bieti oameni si ei, ca si dumneavoastra!
            E asa de greu?
            • -1 (1 vot)    
              hai ca esti simpatic.... (Luni, 26 august 2013, 10:47)

              thebblack [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

              1 ce legatura au opiniile mele religioase cu o discutie pe internet?

              2 aici nu e o convorbire intre 2 straini. ai comentat la un articol public, adica te-ai adresat TUTUROR celor care l-au citit. adica inclusiv mie. si nu inventez criterii, doar am selectat cateva universal valabile. daca pretentia mea de a citi comentarii care sa aiva macar o vaga legatua cu subiectul articolului e prea mare, atunci nu stiu daca asta se poate numi discutie. ca sa intelegi pana si tu ce vreau sa zic, imagineaza-ti o discutie intre 2 oameni in care unul zice ca i-a fatat vaca, al doilea ii raspunde de nemurirea sufletului iar al treilea precizeaza cotatia petrolului. da, daca particip la o astfel de discutie o sa ii pun la punct pe cei din afara subiectului ASA CUM CRED EU de cuviinta. ca de aia exista pareri si pareri, nu ;)?

              3 daca se muleaza pe cazul descris mai sus, DA!

              4 cam care este parerea ta referitoare la subiectul articolului exprimata in acel prim comentariu? ca sa poti pretinde ca ai o parere si dupa aia sa ceri respect pentru ea, EXPRIM-O mai intai! asa ce sa respect? niste elucubratii delirante?
              le-as putea accepta sub o oarecare pretentie de forma literara, dar iarasi, opinia mea e ca acel comentariu nu are nici cea mai vaga valoare nici sub aceasta paradigma.
      • +1 (1 vot)    
        Leac minune ! (Luni, 26 august 2013, 9:46)

        hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

        Va rog sa audiati cu atentie. Este un leac natural, foarte eficient, impotriva rautatii oamenilor :
        http://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k
        Cu stima,
        hotnewsfil
        • 0 (0 voturi)    
          3:27 (Luni, 26 august 2013, 21:11)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

          3:27 minute pe care desi nu le pot caracteriza drept pierdute, cu foarte mare efort le-as putea numi castigate. oricum inteleg mesajul.
          raman totusi cu o nelamurire... exact de care parte a curcubeului se afla fraza asta "Au sufletul incarcat fiindca e nea Gigi la parnae !"?
          • +1 (1 vot)    
            Ma retrag definitiv din "dialog" ! (Marţi, 27 august 2013, 9:12)

            hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

            Buna cuviinta apartine numai convingerilor religioase?
            Suntem cuvinciiosi numai cand ne vrem sa ne ciectam la puterea divina?
            Unele 'drept credincioase' care bat cruci nenumarate, in fata bisericii, care intra in biserica pentru a-i cere ajutor lui Dumnezeu iar cand ies, "in civilie",daca le iese in cale un catel flamand (care isi cauta un parinte-om sau, cel outin, ceva de manacare), lovesc si alunga biata fiinta.
            Sunteti si dumneavoastra un drept-credincios?
            2/ Citat din blandetea textului dvs. : .... 'da, daca particip la o astfel de discutie o sa ii pun la punct pe cei din afara subiectului ASA CUM CRED EU de cuviinta. ca de aia exista pareri si pareri, nu ;)?
            ---
            Asa respectati dumneavoastra opinia altuia? Il, puneti la lunct"? Ca in jungla?
            3/ Cand srieti un comentariu, o faceti cu intentia de a crea o opera literara, cum le pretindeti altora?
            4/ Vazand cat de aprig sunteti, cat de necrutator, arbitrul suprem care ii pune pe toti la punct, vilent, mitocan, impertinent-suprem, am ajuns la concluzia ca am dat peste 'un fan al lui nea Gigi, al echipei Steua'. Cei mai multi fani ovationeaza, sustin echipa preferata.
            Exista, printre fani, si huligani, cu bolovani si cu boxuri in buzunare, cei ce 'pun la punct' adversarii, folosind arma 'cap in gura' si cu proiectile improvizate din picioarele scaunelor dezmembrate din tribuna.
            Violenta duneavoastra, violenta ezclusivista, parerea prea buna despre sine sunt pericoluee care sa va antreneze catre randul huliganilor.
            Simt ca am intrat pe un teren periculos. Ma retrag definitiv din incercarea neizbutita de a face apel la buna dumneavoastra, la cei 'sapte ani de acasa'. Ramaneti cu bine, domnule 'back' in cerul gurii.
            Ma retrag fiindca as putea fi urmarit de huligani care sa ma invete minte, sa 'ma puna la punct', cu 'capul in gura' si prin spargerea geamurilor de la masina si de la locuinta.
            • 0 (0 voturi)    
              IPOCRIZIE (Marţi, 27 august 2013, 20:42)

              thebblack [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

              IPOCRÍT, -Ă, ipocriți, -te, adj., s. m. și f. 1. Adj., s. m. și f. (Persoană) care se arată altfel de cum este; (om) prefăcut, fățarnic.Sursa: DEX '98 (1998)

              iar aduci in discutie religia fara sa ca eu sa fi mentionat ceva despre acest subiect, ceea imi arata ca reprezinta un fel de obsesie. dar ca sa te linistesc, cea mai

              apropiata caracterizare a mea ar fi cea de ateu. asa ca lasa vrajeala de crestin prigonit. si as omori si toti maidanezii, nasoala persoana sunt, nu?

              in ce il priveste pe "razboinic" (folosirea acestui epitet in ghilimele denota sarcasm, explicatie necesara, pentru ca unii oameni pur si simplu inteleg) sunt de parere ca

              este exact acolo unde ii este locul, din pacate mult prea tarziu si pentru mult prea putin timp.

              iar pe huliganii aia i-as trimite alaturi de gigi, prefernd sa vad meciul cu tribuna goala decat sa le suport manifestarile de maimute frustrate.

              si cand intru pe un site, nici nu ma astept sa scriu opere literare, si cu atat mai putin sa le citesc. rezerv acest lucru bibliotecii (chiar, posedati asa ceva?). respectiva

              afirmatie era facuta doar pentru a sublinia incercarea mea de a acorda totusi o cat de mica valoare, pe orice nivel, evident prost sau deloc inteleasa, pentru ca unii oameni

              pur si simplu nu pot.

              penru toate astea si pentru atitudinea mea recalcitranta in fata absurdului si lenei de a gandi din mintea oamenilor, sunt cateva mii de comentarii pe acest site si pe multe

              altele ce imi apartin sub pseudonime mai mult sau mai putin asemanatoare.

              si in final sa ajung si la titlul comentarilui, un fel de cireasa pe coliva. TU ai dreptul sa ai o "parere" (indiferent cat de mica este legatura acesteia cu subiectul

              discutiei) si sa o exprimi, ba chiar si dreptul de a iti fi respectata, dar eu nu am dreptul sa am o parere (perfect legata de replica ta), nici sa o exprim, si cu atat mai

              putin respect merita, din simplul motiv ca iti este contrara.

              HALAL!
  • +5 (11 voturi)    
    Cred ca ..... (Duminică, 25 august 2013, 8:48)

    SoulRider [utilizator]

    ...te-a furat delirul verbal. Nici gramatica nu e punctul tau forte, asa ca era mai bine daca taceai sau expuneai o parere on-topic. Steaua a riscat jucand cu rezervele si nu a lipsit mult sa inregistreze prima infrangere. Pe de alta parte Reghe e de inteles in perspectiva meciului decisiv cu Legia. Nu putea risca vreo accidentare a titularilor mai ales in conditiile in care Chiriches nu nu e 100% recuperat. Pana la urma Steaua a revenit si cred ca are moralul pregatit pentru marele meci de marti. Succes, Steaua! Succes si celorlalte echipe care, cu exceptia Petrolului, trebuie sa-si joace sansa pana la capat.
  • 0 (8 voturi)    
    Colţescu a avut grijă de moralul Stelei (Duminică, 25 august 2013, 10:46)

    OzzyO [utilizator]

    Mai întâi l-a eliminat pe un jucător de la Mediaş pentru că s-a bucurat că a marcat un gol. Deh, era cam greu pentru rezervele Stelei 11 la 11, poate se descurcau mai bine cu un om în plus.
    Iar în final s-a făcut că nu vede faultul în careul stelist, care trebuia să se lase cu penalty şi eliminare
    • -2 (4 voturi)    
      Aiurea! (Duminică, 25 august 2013, 14:11)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      Coltescu e perfect acoperit de regulament unde scrie clar ca daca iti dai jos tricoul vei primi un cartonas galben. Cum mai avea unul..... Legat de presupusul penalti, cred ca toata lumea a vazut cum a plonjat ca in bazin jucatorul de la Medias, Asa ca inca o data te inseli!
    • -2 (4 voturi)    
      bai ozzy, (Duminică, 25 august 2013, 16:15)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      in general ai comentarii pertinente, da' cand vine vorba de steaua o iei pe aratura mai rau ca tractorul.

      avea ala un cartonas galben cand a dat golul? avea.
      se da galben cand iti dai jos tricoul, indiferent de motiv? se da.
      se da rosu cand iei al doilea galben? se da.
      de ce e gresit ca i-a dat rosu?

      in ce priveste faultul, ai dreptate.
  • +1 (5 voturi)    
    ... (Duminică, 25 august 2013, 17:15)

    a4 [utilizator]

    Legia si-a odihint toti titulari folositi cu Steaua in meciul de campionat cu exceptia portarului!
    Prin urmare are un lot mai numeros, sa nu spun mai valoros!
  • 0 (2 voturi)    
    Mare noroc a avut Steaua (Duminică, 25 august 2013, 18:58)

    Sy [utilizator]

    Coltescu este ca de obicei zana buna a Stelei.