VIDEO EUROPA LEAGUE: Chelsea - Steaua 3-1/ Visul frumos s-a terminat

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 14 martie 2013, 20:56 Sport | Fotbal

Golul lui Torres o trimite pe Chelsea in sferturile Europa League
Foto: Uefa.com
Aventura europeana a Stelei s-a incheiat pe "Stamford Bridge": Chelsea a castigat cu 3-1, iar liderul din Liga 1 a parasit Europa League in "optimi".  Mata a deschis scorul in minutul 34, Chiriches a egalat pe finalul primei reprize, dar Terry (58') si Torres (71') au dus-o pe campioana Europei in urmatoarea faza a competitiei.


  • "Am jucat bine, dar presiunea din a doua repriza s-a vazut. Ne-au dominat la capitolul forta. Am jucat pana la urma cu castigatoarea Champions League, dar din pacate am pierdut. Am castigat la capitolul experienta si calitate. Nu se compara fotbalul din Liga 1 cu cel jucat in cupele europene" - Adi Popa, la Digisport.
  • "Stiam sigur ca ei vor incerca sa marcheze cele doua goluri de care aveau nevoie. Au fost doua greseli foarte mari pe care le-am facut, mai ales cea de la golul lui Terry. Am avut si noi sansele noastre, am avut ocazii, dar nu am reusit sa mai marcam. Trebuie sa invatam din aceste meciuri. Este important ca jucatorii sa treaca foarte repede peste acest rezultat, pentru ca duminica avem meci in campionat. A fost o atmosfera frumoasa, le multumim suporterilor ca ne-au sustinut" - Laurentiu Reghecampf, la Digisport.
  • "Sunt dezamagit pentru ca nu ne-am calificat, am fost atat de aproape la pauza. Nu am reactionat cum trebuie in anumite momente, iar asta s-a vazut. Am invatat multe din aceasta aventura europeana" - Vlad Chiriches, la Digisport. 
  • "Stiam ca va fi dificil, dar am fost increzatori din sansele noastre. In prima repriza, Steaua a fost buna pe contraatac. In a doua repriza, am avut atitudine, iar asta s-a vazut pe tabela" - Rafael Benitez, la Digisport.



Desfasurarea partidei Chelsea - Steaua 3-1:


Dupa cinci minute de prelungire, partida de pe "Stamford Bridge" s-a incheiat. Chelsea - Steaua 3-1, iar englezii merg in "sferturile" Europa League

90+3' Benayoun intra pe teren in locul lui Hazard

Trei minute de prelungire

90' Mata este schimbat de Moses

87' Torres trimite in transversala, ramane 2-1 pentru Chelsea

87' Penalti pentru Chelsea, dupa un fault al lui Bourceanu asupra lui Hazard

84' Rocha ii ia locul lui Rapa la Steaua

83' Cech retine fara emotii sutul lui Latovlevici

79' Tanase (unul dintre cei mai slabi jucatori de pe teren) este inlocuit de Tatu

78' Tanase greseste o minge, Oscar intercepteaza, dar sutul sau se duce pe langa poarta

73' Torres cade in careu, centralul nu dicteaza penalti - decizia arbitrului pare a fi una corecta 

72' Mata ii trimite lui Hazard, acesta lasa mingea pentru Torres, iar ibericul inscrie la coltul lung. Chelsea - Steaua 3-1


70' Mikel primeste cartonasul galben

69' Chipciu rateaza o preluare simpla, jucatorul Stelei ar fi scapat singur cu Cech

67' Adi Popa este intins pe gazon, englezii nu trimit mingea afara

62' Sutul lui Chipciu este respins de Cech. Ocazie mare pentru Steaua

60' Mikel deviaza pe langa poarta un sut, Chelsea a trecut pe langa golul trei...

59' Lovitura libera pentru Chelsea: Terry (scapat din marcaj) inscrie cu o lovitura de cap pe coltul scurt. Chelsea - Steaua 2-1


58' Rapa primeste cartonasul galben

Se aude "Mihai Nesu" din tribune

54' Actiune cursiva a Stelei, mingea ajunge la Bourceanu, dar capitanul Stelei rateaza sutul

Steaua este precum acasa pe "Stamford Bridge"...fondul sonor este dominat de suporterii ros-albastrilor

49' Bourceanu vede primul cartonas galben al meciului (a oprit prin fault un atac al englezilor)

49' O noua cursa a lui Adi Popa, centrarea acestuia este insa respinsa de Terry

Fara schimbari in cele doua echipe

A inceput repriza a doua

Pauza pe "Stamford Bridge", Chelsea - Steaua 1-1. In acest moment, britanicii au nevoie de doua goluri pentru a se califica (fara sa mai primeasca)

45+1' Corner pentru Steaua: Bourceanu trimite, Cech respinge o deviere a lui Pintilii, iar Chiriches inscrie din apropiere. Chelsea - Steaua 1-1


44' Adi Popa intercepteaza o minge, patrunde in careul englezilor, dar este blocat de apararea gazdelor

39' Chelsea trece pe langa 2-0: Sutul lui Hazard este respins de Tatarusanu. Apararea Stelei da semne de slabiciune

37' Sutul puternic al lui Mata se duce pe langa poarta Stelei

34' Chelsea - Steaua 1-0. Gazdele deschid scorul dupa o faza care nu anunta nimic: Mata trimite slab, din apropere (dupa un un-doi cu Ramires), Tatarusanu atinge mingea inainte de a intra in poarta...


Jucatorii celor de la Chelsea sunt huiduiti in momentul in care se afla in atac. Atmosfera seamana cu cea de acum o saptamana, de pe "Arena Nationala"

23' Tatarusanu se intinde si respinge sutul lui Mikel. Prima ocazie mare pentru gazde

21' Cech prinde sutul lui Tanase

Steaua traverseaza o perioada foarte buna, englezii sunt dominati chiar pe "Stamford Bridge"

18' Un fan a intrat pe teren, a fost scos imediat de pe terenul de joc

16' Bourceanu il intoarce pe Mikel, dar sutul sau se duce pe langa poarta lui Cech

13' Rusescu pacaleste jocul la off-side al englezilor (pasa geniala a lui Chipciu), dar sutul sau este deviat de Cech in corner (atacantul ros-albastilor a fost singur cu portarul londonezilor)...ocazie imensa pentru Steaua

11' Chelsea preseaza in aceste momente, Steaua se apara cu intreg efectivul

Sustinatorii Stelei domina fondul sonor in multe momente

4' Mata centreaza, dar faza ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

Englezii au inceput in atac disputa

Se aud suporterii romani prezenti pe "Stamford Bridge"

Echipe:

Chelsea:
Cech - Azpilicueta, Terry, Luiz, Cole - Ramires, Mikel - Oscar, Mata, Hazard - Torres (4-2-3-1)

Steaua:
Tatarusanu - Rapa, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Adi Popa, Chipciu, Tanase - Rusescu (4-2-3-1).

"Stamford Bridge" - 6 grade Celsius

Arbitru: Stephane Lannoy, ajutat de Frederic Cano si Michael Annonier (toti din Franta).
























59433 vizualizari

  • -18 (22 voturi)    
    Aș fi foarte surprins (Joi, 14 martie 2013, 21:08)

    AlinL [utilizator]

    să aud că nu au fost ciocniri între suporteri. Vom vedea.
  • +7 (13 voturi)    
    online pentru diaspora (Joi, 14 martie 2013, 22:00)

    xcristi [utilizator]

    www.cool-tv.net

    online cu internet explorer

    Hai Romania!
  • -11 (55 voturi)    
    Hai Chelsea! :)) (Joi, 14 martie 2013, 22:11)

    ampersand [utilizator]

    Pronostic 5-1. Pentru Chelsea, evident! :D
    Merda sTeaua!
    • -2 (36 voturi)    
      Comentariu (Joi, 14 martie 2013, 22:24)

      sebas90 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Propun moderatorului sa-ti elimine comentariul
      • +10 (44 voturi)    
        :D (Joi, 14 martie 2013, 22:31)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui sebas90

        De ce? A-mi cere mie să ţin cu vreunul dintre cluburile sTeaua sau dInamo e ca şi cum mi-ai cere să fiu fanul sovieticilor, al lui becali sau borcea. N-am absolut nimic cu jucătorii - dac-ar juca la Damila Maciuca in meciul de azi contra celor de la Chelsea, aş fi pe gard! Da' aşa... repet ce-am scris anterior, rămâne cum am stabilit!
        • -10 (32 voturi)    
          ........ (Joi, 14 martie 2013, 22:36)

          K.V [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          esti un copil retard :P :P :P :P
        • -5 (29 voturi)    
          atitudine (Joi, 14 martie 2013, 22:48)

          adi_b_razzor [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          Domnule, ce-i cu atitudinea asta? Daca nu ai ceva frumos de exprimat, de ce deschizi "gura" ? Ce treaba are meciul cu sovieticii ? Hai ca a vorbit si nea ion... Politica si fotbalul, baba si mitraliera.
          • +4 (30 voturi)    
            eh, şi tu acum... (Joi, 14 martie 2013, 23:07)

            ampersand [utilizator] i-a raspuns lui adi_b_razzor

            Şi pentru tine, şi pentru K.V:
            am peste 45 de ani şi am amintiri încă foarte vii despre comportamentul "sportiv" al celor două cluburi în anii 70-80, plus povestirile lui bunică-miu despre anii 50-60. Nu trebuie să mai spun despre perioada de apogeu mediatic 2002-2003 :D Două cluburi ca două coşuri - acnee - peste care s-a dat cu pudră s-arate ca nişte umflături frumoase. Două cluburi care-au devenit "vectori purtători" ale, să zic aşa, eufemistic, urâţeniei morale.

            Repet ce-am scris anterior - n-am absolut nimic cu jucătorii. Meciul de azi, la fel ca şi precedentele, va trece pe planul cin'şpe la 10 minute de la fluierul final.
            • +6 (16 voturi)    
              repet (Joi, 14 martie 2013, 23:20)

              adi_b_razzor [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              "Baba si mitraliera": va respect filosofia de viata, dar DE CE aici si acum? Daca sunteti/suntem deznadajduit de romani, de fotbal, de tara, inseamna ca nu mai avem voie sa ne bucuram??! nu ne permitem sa vedem si sperante??! nu mai e nici o raza de lumina?!? Dati-mi voie sa va contrazic... in numele martirilor puscariilor comuniste si ai revolutiei ... da, aia "prostii" care s-au saturat sa o faca pe ciobanul mioritic tragic, "vai mie, mor si asta e!" si au tras linie, au schimbat ceva, au fcaut ceva. Ca de bagat capul in nispi ca strutul si tipat "bai ce rau e !!" ne pricepem cel mai bine, toti romanii.
            • -5 (17 voturi)    
              serios? (Vineri, 15 martie 2013, 0:03)

              Orizont [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Nu se vede ca ai peste 45 de ani, de fapt nu se vad nici macar cei 7 ani de acasa.
            • +4 (22 voturi)    
              Ei, na (Vineri, 15 martie 2013, 0:28)

              war4peace [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Şi dacă vezi nemţi pe stradă îi scuipi fiindcă ne-au invadat în primul şi al doilea război mondial? Sau pe turci că ne-am bătut cu ei acum sute de ani? Sau pe italieni că sunt urmaşii romanilor cu care ne-am luptat acum 2000 de ani?
              Dă-o-n spanac...
        • +6 (26 voturi)    
          Perfect de acord (Joi, 14 martie 2013, 22:49)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          Dupa ce ca trebuie sa-l suport in parlament pe oierul ala prost, incult si lacom, trebuie sa-i mai bag si bani in buzunar prin intermediul clubului.
          Sustineti-l voi astia care l-ati votat cu 60-70%.
          Cine se aseamana se aduna.
        • -3 (27 voturi)    
          Gîndești slăbuț... (Joi, 14 martie 2013, 22:59)

          Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          Nu ții de fapt cu Steaua sau cu Dinamo...ți cu țara ta care prin intermediul sportului e mai vizibilă decît ar trebui să fie prin intermediul celor care primesc bani să facă asta. Dacă ești român adevărat nu e nevoie să te gîndești prea tare la chestia asta...E simplu...dar....
          • -5 (21 voturi)    
            hmmm (Joi, 14 martie 2013, 23:12)

            ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Eclesiastul

            Ce-i mai reprezentativ pentru tine, ca ţară, o victorie împotriva lui Chelsea sau o scandare "haideţi pe ei, pe mama lor!" care, ca căpşunar, a trebuit s-o traduc unui coleg în urmă cu ceva ani?
            • +1 (19 voturi)    
              ahaaaa (Joi, 14 martie 2013, 23:24)

              adi_b_razzor [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Oare de ce nu ma mir ? Dar ma bucur ca ai avut curajul sa recunosti macar ca nu mai esti in ro... Deh, din afara se striga cel mai usor ca ce rau e in tara :-)
            • 0 (14 voturi)    
              si tu, supus (Vineri, 15 martie 2013, 0:02)

              taranistu [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              i-ai tradus si ai inghitit. iar acum te refulezi aici... sigur, te compatimesc.
            • +2 (14 voturi)    
              asta era! (Vineri, 15 martie 2013, 0:30)

              war4peace [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Ai plecat din ţară şi acum scuipi pe ea. Frumos.
              E o vorbă: poţi scoate românul din România, dar nu poţi scoate România din român... Păcat.
            • -1 (9 voturi)    
              ... (Vineri, 15 martie 2013, 0:34)

              Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

              Numele României scandat în centrul Londrei. Repet...e simplu ...dar...
          • +6 (8 voturi)    
            curiozitate (Vineri, 15 martie 2013, 0:14)

            Arlecchino [utilizator] i-a raspuns lui Eclesiastul

            Ce e un "roman adevarat"? Va referiti la etnie sau la un set de valori? In primul caz, daca tata e maghiar si mama e romanca, ma calific? In al doilea caz, care este acel set de valori definitoriu pentru romanism? Poate ca nu e locul aici pentru aceasta discutie dar sintagma "roman adevarat" se uneste peste timp cu "roman verde" a eminentului pedagog Marius Chicos Rostogan.
            • +1 (11 voturi)    
              ... (Vineri, 15 martie 2013, 1:07)

              Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui Arlecchino

              Un român adevărat este un individ care s-a născut pe teritoriul României și iubește acest fapt. Dacă strigă România la o competiție sportivă desfășurată în centrul Londrei asta denotă patriotism. Am obosit să mă repet...e simplu. Chiar nu e nevoie să complicăm discuția asta...
              • +3 (11 voturi)    
                "dacă strigă România"... (Vineri, 15 martie 2013, 1:25)

                ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Eclesiastul

                Dacă strigă "România"-n centrul Londrei... Există 'jde mii de români "căpşunari" care nu strigă - şi nici nu trebuie să strige - "România" pentru a-şi lăuda ţara şi pentru a-şi clama originea; sunt ingineri, arhitecţi, constructori, medici, instalatori, babysitter, studenţi, asistenţi sociali, care câştigă, pentru ei şi ţara lor, respectul localnicilor - vecini, colegi de muncă, autorităţi - prin munca şi atitudinea pe care-o au, şi nu strigând în centrul oraşului o dată la şaptej' de mii de ani, ci prin glas normal, în fiecare zi.
          • +5 (5 voturi)    
            ce onoare... (Vineri, 15 martie 2013, 11:38)

            liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Eclesiastul

            1. gramatica este in sine o masura a patriotismului. aduna-te :)
            2. sa inteleg ca daca nu ma umplu de mandrie la elucubratiile becaliene, nu-s roman adevarat ? E "vai de steaua mea" ?
            3. este o pura intamplare ca echipele romanesti joaca atat de slab si uneori au un dram de noroc, permitandu-le astfel sa se mandreasca doar cu faptul ca au intalnit jucatori muuuult mai scumpi ? I-ai auzit pe baietii de la steaua, eroii tai ? Motivul pt care ei alearga mai putin este ca ceilalti costa 30-40 mil ! Despre creier, mentalitate, educatie, perseverenta, etc, absolut nimic.
            Asadar, permite-ne si noua sa fim fanii unor sportivi si nu ai unor inchipuiti supraevaluati. Lasa-ne sa o admiram pe Ana Maria Branza de exemplu, despre al carei succes se scrie putin sau deloc...
        • -1 (15 voturi)    
          ... (Joi, 14 martie 2013, 23:00)

          sentenced [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          Cred ca asa au gandit si cei care au furat instalatiile de irigatii agricole construite de comunisti... ca deh, sunt "sovietice".
          Ce mentalitate au unii :)) Si te mai miri ca suntem unde suntem.
        • 0 (16 voturi)    
          :D (Joi, 14 martie 2013, 23:06)

          sebas90 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          Nu iti cer sa ti cu Steaua.
          Dar azi tinem cu romanii sa scoatem si noi capu in lume.
          Daca nu ii sustii pe romanii abtinete !
          • 0 (0 voturi)    
            Iar Dvs. (Vineri, 15 martie 2013, 17:12)

            Kappa [utilizator] i-a raspuns lui sebas90

            Puneti mina pe un manual de Gramatica Limbii Romane, daca tot tineti cu romanii.
    • +3 (21 voturi)    
      frustrat? (Joi, 14 martie 2013, 22:59)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      hehehe, ciuda? frustrat?
    • +2 (20 voturi)    
      Esti dobitoc amice..! (Vineri, 15 martie 2013, 0:12)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Propun moderatorului sa pastreze acest comentariu!
  • -6 (26 voturi)    
    Stelistii (Joi, 14 martie 2013, 22:47)

    KostasP [utilizator]

    Nu arata nimic. Niste bieti blazati.
  • +19 (19 voturi)    
    Reghe scoate mana moarta numita tanase (Joi, 14 martie 2013, 23:00)

    mnicku [utilizator]

    joci cu 10 jucatori de cimp .
  • +18 (24 voturi)    
    n-a fost un vis (Vineri, 15 martie 2013, 0:13)

    taranistu [utilizator]

    sa-i vezi pe englezi ca trag de timp, sa-l vezi pe Rafa ca face nspe schimbari doarsa treaca timpul, sa vezi un jucator roman care merge si il ia de mana pe un adversar sa iasa mai repede din teren, sa vezi spectatorii lui Chelsea ca strang din pumni spre final ingrijorati, sa nu te resemnezi, sa se fluiere finalul in timp ce tu ataci, asta nu e vis! E o realitate frumoasa. Asta ma astept sa vad de la orice echipa romaneasca, sa dea Dumnezeu! Iar rezultatele vor veni, la urma urmei daca pierzi nu-i bai, daca ai jucat asa. Felicitari Chelsea, onoare Steaua.
    PS: Sunt stelist de cand ma stiu, dar daca pentru a nu-l mai vedea pe Becali ar trebui sa pice Steaua in C, as fi dispus sa platim acest pret. Nu va spun cat m-ar bucura daca ar merge la pachet cu Borcea, Dragomir, Sandu etc... Poate ne face DNA un cadou...
  • -4 (14 voturi)    
    Poate, poate (Vineri, 15 martie 2013, 0:55)

    evoque [utilizator]

    ca desi este rau pentru echipa stelei, este bine pentru cetateanul roman care ar putea beneficia de putina liniste. Asta daca putina de imbecilitate ar tace pentru o perioada.
  • +10 (16 voturi)    
    Forza Steaua!!! (Vineri, 15 martie 2013, 1:11)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    Bravo Steaua, multumim pentru aceasta primavara! Cu putin concentrare se putea mai mult! Multumim si asteptam Champions League!!! Steaua forever!!!
  • +16 (20 voturi)    
    Bravo Steaua! (Vineri, 15 martie 2013, 1:28)

    Seby30 [utilizator]

    Eu zic ca mai ales in prima repriza au jucat extraordinar. Primul gol al englezilor a fost foarte norocos, sa recunoastem. La 1-1 deja jubilam. Nu credeam ca englezii mai pot intoarce rezultatul. Si noi am facut cateva greseli in repriza a doua, dar si ei au avut noroc. Chelsie e o echipa care poate fi batuta. N-a fost sa fie, dar si asa Steaua merita respect si ii rog pe cei care au timp si posibilitatea sa-i astepte cu aplauze pe jucatori. Sa aratam ca suntem civilizati si suntem alaturi de ei si la bine , dar mai ales la greu. Mi-au placut suporterii Stelei, s-au facut auziti pe tot parcursul meciului. Iar cei care comenteaza aici impotriva Stelei, cred ca au vazut alt meci.
    • +7 (13 voturi)    
      Norocul (Vineri, 15 martie 2013, 7:03)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

      Steaua are noroc cu carul mic, Chelsea cu carul mare. Dincolo de diferenta de valoare intre cele doua echipe, Chelsea este o echipa norocoasa. Chelsea este o echipa urata. Sa ne aducem aminte anul trecut in UCL cum a reusit prin antijoc si norocul numit Drogba sa treaca de Barcelona si Bayern Munchen.
    • +3 (7 voturi)    
      Felicitari.... (Vineri, 15 martie 2013, 8:27)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

      ...pentru cel mai frumos si echilibrat comentariu! Cei care isi exhiba acum frustrarile acumulate dupa atatea succese ale Stelei sunt lipsiti de obiectivitate. Poate am fost cam dur intr-un comentariu anterior ,dar lipsa de bun simt al unora m-a determinat sa am o astfel de reactie. Multumim Steaua! Te-a invins campioana Europei, nu o echipa oarecare. Ne vedem in UCL, la toamna.
      • +3 (11 voturi)    
        :)))) (Vineri, 15 martie 2013, 9:31)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

        Da, mă, că golul Stelei a fost rodul unei faze elaborate și gândite cap-coadă până la cel mai mic amănunt, scopul fiind aducerea mingii în bocancul lui Chiricheș la juma' de metru de poartă
  • -4 (12 voturi)    
    Cronica unei infringeri anuntate.... (Vineri, 15 martie 2013, 6:51)

    CetateanulRoman [utilizator]

    85 de minute de turca si 5 minute de fotbal - golurile 2 si 3 ale Chelsea. In rest......pase rapide a 5-a la dversar. E adevarat uneori erau surprinsi ca primeau mingea si o returnau.
    Inca ma intreb ce rost au schimbarile in minutul 80 atunci cind nu tu conduci pe tabela si ai nevoie doar sa tragi de timp. Schimbarile trebuiau facute cu 30 minute inainte de finalul meciului.
  • +8 (12 voturi)    
    Bravo Steaua (Vineri, 15 martie 2013, 8:08)

    coco04 [utilizator]

    Trebuie sa recunosc ca Steaua a iesit super onorabil
    intr-un meci cu o echipa mare.
    Sa nu uitam ca AC Milan a iesit de pe terenul lui Barcelona cu 0-4.
    Felicitari lui Reghecampf pentru profesionalism si baietilor pentru cum au luptat.
  • +1 (9 voturi)    
    calificati la pauza (Vineri, 15 martie 2013, 8:14)

    nash pandelica [utilizator]

    dar n'au stiut sa joace repriza a doua.\
    trebuia jucata...italieneste.\

    szukala a gresit la golul trei.
    si, ca razbunare, i'a tras un bocanc in gura lui tores.

    pacat de munca depusa pana acum. \
    steaua a aratat cum poti face performanta cu o echipa romaneasca 99%.

    cu mai multa experienta, cu mai mult noroc, la anul pot face o treaba si mai buna.\

    felicitari si succes !
  • +4 (10 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 15 martie 2013, 8:19)

    baibars [utilizator]

    Ma gandesc ca totusi Becali cu chimiru' plin la Athos a avut ceva influienta:11m ratat, inca unu' nedat, sutul in botul lui Torres nepenalizat, Bourceanu neeliminat la penalty, pana la urma arbitraj francez asa ca la Romanica...5-1 nu mira pe nimeni. Oricum au fugit de-a dat inima din ei, la cata instructie a facut Hazard cu fundasii. Suporterii de nota 14, la huiduit de 15. Pana la urma mai cu noroc, mai cu farmece, mai cu rugaciuni, mai cu jertfe si pomeni dar cu multa munca si fugareala am ajuns si pana aici si e meritoriu. Poate la anu' mergem mai sus...
    • +1 (5 voturi)    
      Trebuie tu sa fii mai cu mot. (Vineri, 15 martie 2013, 10:35)

      Etre [utilizator] i-a raspuns lui baibars

      Eu nu am vazut sutul in botu' lui Torres iar de penalty nici vorba.

      Suporterii probabil au fost unii ca tine.

      Iar cu fuga ... tie iti ia o viata intreaga sa fugi cat a fugit unul de la Steaua in meciul asta.

      Daca nu stii sa apreciezi munca unor oameni, scoate degetul din nas, ridica-te de pe scaun si iesi afara sa mai iei aer.
      • +2 (6 voturi)    
        O vizita la oftalmolog? (Vineri, 15 martie 2013, 11:20)

        stef_an [utilizator] i-a raspuns lui Etre

        Penalty nu a fost, dar la aceeasi faza Torres si-a luat un sut de toata frumusetea, direct in fata. Tu n-ai vazut reluarile? A fost clar... Chiar daca nu le-ai fi vazut, credeai ca ii curgea sangele din nas de bucurie?
        Pana la urma, din punctul meu de vedere, a trecut mai departe echipa care a avut in joc calitatea necesara pentru a indeplini obiectivul. Tot respectul pentru jucatorii Stelei, care au alergat mult. Sper ca recunoscandu-si limitele azi sa munceasca pentru a fi mai buni maine.
        • +5 (7 voturi)    
          ce sut in fata? (Vineri, 15 martie 2013, 12:52)

          woe [utilizator] i-a raspuns lui stef_an

          Torres s-a lungit in careu deoarece s-a impiedicat in mana fundasului stelist. A ramas acolo 10 sec. sa cerseasca penalti iar mingea s-a intors la bataie in careu, Szukala alerga sa se pozitioneze cand l-a atins iar Torres facea matanii prin iarba, mi se pare firesc ca fundas sa nu stai cu ochii dupa pomanagii ci dupa omul de marcat. N-a fost intentie. Bravo Steaua pt. tactica in teren, un minus ca nu si-au dozat corect efortul si lesinasera toti in min.70, din pacate cei doi sau trei oameni (Tanase, Chipciu) la care nu s-a renuntat ca n-aveau nici de valoare apropiata au facut diferenta. Acum daca te apuci si vinzi din lot pe bani multi fara sa investesti in jucatori talente, asta va fi deznodamantul oricand.
          • 0 (2 voturi)    
            pai, taman (Vineri, 15 martie 2013, 16:43)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui woe

            tores era ..omul de marcat.\
            numa' ca'l marcase tores pe el, cu o minge printre creioane, cu gol cu tot.
            deci, szukala a avut ceva de....reprosat lui tores, si'a facut'o cu bocancu.
            atat.
            voi, suporterii stelisti, sunteti faimosi pentru fair play, aaaa ?! :)))

            dar nu de asta a piredut steaua.
            a piredut pentru ca n'a jucat aparare.\
            repriza a doua, cu doua goluri in fata, trebuia s'o joace cu toata echipa la aparare. asa cum i'a invatat chiajna in tur. iliuta...

            mi s'a parut ca atat reghe, cat si mutli stelisti, erau cu gandul sa arate, se vanda bine. in special alde chichires, ripa, adi popa...
            o avea si reghe niscai vise umede, legat de anglia, germania.\
            pai, ce ! numai il luce ?
            • 0 (0 voturi)    
              nu e asa (Duminică, 17 martie 2013, 11:44)

              woe [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

              Revedeti faza http://www.youtube.com/watch?v=fSSfrb-GRy8 minutul 9'10 Eu m-am uitat la capul lui Szukala in momentul in care l-a calcat pe Torres. Asta fugea spre poarta dinspre pct. cu var si se uita dupa minge (minim 2 sec. inainte de a-l lovi) care venea din lateral. Torres era trantit de timp bun prin careu, mahnit ca n-a obtinut penalty. ca fundas, n-ai obligatie sa joci sotronul printre adversarii care nu vor sa se ridice, tu joci mingea. Nu-s fan Steaua, dar au facut un joc excelent pt. valoarea lor. Daca multora le-a crescut valoarea contractelor este pt. ca o merita, precum ar merita-o multi alti jucatori romani care ar putea fi capacitati cel putin la fel de bine de rigoarea antrenamentelor nemtesti si de disciplina meseriei si a lucrului bine facut. Romanii nu sunt loaze din nascare, numai ca nu-si pot depasi conditia impusa de marea majoritate a oamenilor de proasta calitate ramasi in RO. Steaua a jucat aparare foarte bine, fara presing avansat nu aveau nici o sansa, pt. ca nu se putea juca la aparare pe marginea careului (jucatori Chelsea mult mai rapizi, tehnici si in medie cu un cap mai inalti, nu degeaba costa fiecare cat toata Steaua). Din pacate agresit la golul 2 Tanase care nu trebuia introdus deloc pe teren la ce forma avea si au cazut fizic in min. 70 deoarece antrenorul nu le-a spus ca trebuie sa-si dozeze efortul. Greseli de antrenor.
          • +2 (2 voturi)    
            corect (Vineri, 15 martie 2013, 16:46)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui woe

            s'a vazut clar ca tores l'a falultat pe szukala, i'a tras o gura'n bocanc.
            voia sa'l muste, cred.
    • -1 (5 voturi)    
      Si comentatorii ... ? (Vineri, 15 martie 2013, 10:36)

      belurt [utilizator] i-a raspuns lui baibars

      Si comentatorii ? cei de pe digisport nimeni nu zice nimic de ei ? care is paralel cu realitatea, vorbeau de Tores ca un oarecare de pe strada, nestiind nici macar golaverajul lui Tores anul acesta in liga englezeasca, nici macar nu stiu cum joaca Tores si pozitia care o are, is fan Liverpool si l-am urmarit pe Tores de la 12 ani, el joca stilul lui Ronaldo brazilianul si pleaca de la limita offsideului pe contraatack de unul singur cu un fundas, va aduceti aminte de golul anului trecut ce l-a marcat impotriva lui Barcelona, ala e stilul de joc al lui Tores, pentru a fi un virf veritabil trebuie sa fie sanatos si sa aiba un mijlocs precum Steven Gerard, care sa ia 2-3 fundasi cu el si a pasa decisiv..... in fine cel putin comentatorii ii vedeau pe jucatori dormind pe teren cind mingea sarea din ei ca din masa de biliard cel putin aproape toata jumatatea reprizei adoua, Bourceanu zici ca vine de la echipa de rugby a lui Steaua, aui gasit sa comenteze de Rafa pt schimbarile la sfirsit cind i-a fost lasat stelistilor sa plece din careu la poarta englezilor c ceasul expirat, dar de ne-fairplayul stelistilor la faultul in careu a lui Tores urmat cu un bocanc in fata...dar nimeni nu zice ca englezii au jucat destul de curat fara faulturi murdare precum juca Chelsea acum vreo citiva ani .... cred ca comentatorii romani sint pe din afara cu comentatul la meciurile de fotbal, inca nu am auzit nici unn comenator in alta tara sa vorbeasca de salarille jucatorilor si a fi interesati cit le-a crescut valoarea pt niste meciuri intr-un campionat...( vedeti cometriile dupa golul lui Chiriches)....
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari Steaua (Vineri, 15 martie 2013, 12:25)

    pace [utilizator]

    Nu sunt un suporter al Stelei, ba dimpotriva, dar trebuie sa recunosc si sa felicit echipa Steaua ptr parcurs si ptr meciurile din aceasta campanie.

    Din pacate, se pare ca Isus aseara, dupa ora 23.00, ora Romaniei a avut alta treaba si l-a lasat pe cioban singur.
  • 0 (0 voturi)    
    se putea si mai bine! (Sâmbătă, 16 martie 2013, 8:56)

    a4 [utilizator]

    golurile 2 si 3 puteau fi evitate!

    la golul 2 englezul alearga sa se plaseze si sa dea cu capul, iar ai nostrii sunt statici (inclusiv portarul);
    la golul 3 s-a incercat blocarea sutului numai cu piciorul, culcarea in fata adversarului ar fi avut o arie mai mare de blocare.