VIDEO "Foarfeca" lui Rooney contra lui City - cel mai frumos gol din istoria Premier League

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 4 mai 2012, 12:42 Sport | Fotbal

Rooney contra lui City (2011)
Foto: Captura YouTube
Golul marcat de Rooney (Man. Utd) contra rivelei locale City, in februarie 2011, a fost desemnat cel mai frumos gol din istoria Premier League. "Foarfeca" lui Rooney a primit 26 la suta din voturile fanilor, depasind o reusita a lui Dennis Bergkamp contra lui Newcastle, in 2002, (16 la suta) si un gol marcat de Titi Henry pe Highbury, in 2000 (15 la suta).





Click aici pentru locul 3: golul marcat de Thierry Henry contra lui United in 2000, in jocul Arsenal - Man. Utd 1-0.























7963 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    TITI... Henry?!?!? (Vineri, 4 mai 2012, 13:24)

    Alphonse [anonim]

    Ce domnisoara o fi tradus articolul asta? :-)))))
  • +4 (6 voturi)    
    Bergkamp! (Vineri, 4 mai 2012, 13:48)

    patrick_higher [utilizator]

    În opinia mea, e mai frumos cel al lui Bergkamp. E lucrat, fiindcă aleargă de la 40 de metri, cere mingea - se vede alergând cu mâna ridicată (iar pasa pe care o primește e și ea fabuloasă...) - face acel dribling uluitor, prin deviere, cu spatele la adversar și la poartă, se întoarce, aranjează ușor mingea și apoi îl face mat și pe portar, cu eleganță și noblețe. Acest gol e de o calitate rară, fiindcă, repet, e „lucrat” ca la bijuterie.
    Și al lui Rooney e frumos, dar acolo vine o centrare pe tavă, iar el o „pălește” sănătos (și spectaculos, într-adevăr).
  • +4 (4 voturi)    
    Titi Henry... (Vineri, 4 mai 2012, 14:02)

    Dragoch [utilizator]

    ...zis si Titi Duru'! :)))
    • +1 (1 vot)    
      din pacate (Vineri, 4 mai 2012, 16:30)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Dragoch

      thierry henry era proeclit titi.
      autorul articolului nu a gresit decat prin faptul ca a preluat stirea la gramada, fara sa modifice numele in concordanta cu ceea ce se stie in romania, unde intradevar, foarte putini il stiau de titi.
    • -1 (1 vot)    
      din pacate (Vineri, 4 mai 2012, 16:30)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Dragoch

      thierry henry era proeclit titi.
      autorul articolului nu a gresit decat prin faptul ca a preluat stirea la gramada, fara sa modifice numele in concordanta cu ceea ce se stie in romania, unde intradevar, foarte putini il stiau de titi.
      • +1 (1 vot)    
        Titi (Vineri, 4 mai 2012, 19:30)

        Logical sound [anonim] i-a raspuns lui thebblack

        Daca ar fi preluat stirea "la gramada", autorul articolului i-ar fi spus Thierry, si nu Titi. Simplu ca buna ziua.
        Multumesc.
        • -1 (1 vot)    
          :)))))))))))))))))))) (Sâmbătă, 5 mai 2012, 0:57)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Logical sound

          pai daca a preluat-o din media britanica cel mai probabil a preluat-o cu "titi", pentru ca acolo, asa era cunoscut, nu thierry. daca o prelua din franta sau romania, ar fi fost intradevar thierry.

          acum, uitandu-ne la clasament tu de unde zici ca a preluat-o? eu as zice ca din papua noua guinee......

          ps ar fi putut pur si simplu sa zica thierry "titi" henry... of of mai mai...