VIDEO Steaua - Rapid 0-0/ Multi nervi, zero fotbal

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 24 octombrie 2011, 19:34 Sport | Fotbal

Un derby cu mai multe eliminari decat ocazii: Prepelita (Steaua) si Alexa (Rapid) au vazut "rosu" dupa o imbranceala colectiva de proportii (min. 66), iar Ezequias (Rapid) i-a imitat 10 minute mai tarziu, dupa ce si-au "uitat" crampoanele in piciorul lui T. Balan. Nici in efectiv complet, cele doua echipe nu izbutisera mare lucru in materie de fotbal: o singura ocazie pentru Steaua (Prepelita, dut peste poarta, 25), una singura Rapid (Herea, sut blocat 42).

Razvan Lucescu, antrenor Rapid: "Am jucat bine, am controlat prima repriza care ne-a apartinut in totalitate. Pacat ca nu am fructificat niciuna din oportunitati, pentru ca astfel am permis Stelei sa revina. Am fost echipa mai buna si dupa ce am ramas cu un om mai putin. Este un rezultat pozitiv, pentru ca am continuat seria de rezultate bune si putem sa crestem cu entuziasm si incredere".

Ilie Stan, antrenor Steaua: "In a doua repriza am stat in jumatatea Rapidului, dar nu am putut sa inscriem. Mi-a placut atitudinea jucatorilor, nu am ce sa le reprosez. Fara jucatori, nu putem face nimic. Sper sa crestem in joc, incepand de astazi".

'90 Ultima schimbare la Steaua: Radut In, Martinovici Out. Vor fi 5 minute de prelungiri.
'83 Deac suteaza pe langa poarta Stelei, de langa Martinovici.
'76 Intra Nikolic, in locul lui Cristi Tanase (fluierat de proprii fani)
'75 Este eliminat si Ezequias, pentru o interventie intarziata la Tibi Balan - Rapidul va juca in 9!
'71 Ultima schimbare la Rapid - Razvan Lucescu il trimite pe Nicolae Grigore, in locul lui Pancu.
'70 Jocul inca nu s-a reluat: portarul Coman s-a accidentat, nu mai poate juca si va fi inlocuit de Straton.
'66 Prepelita si Alexa au fost eliminati.
'65 Nervii au cedat: jucatorii celor doua echipe se imbrancesc, dupa un contact intre Prepelita si Coman.
'63 Rapid schimba: intra Romeo Surdu, in locul lui Sburlea.
'62 Sburlea blocheaza sutul lui Bourceanu, din marginea careului.
'60 Sut Bourceanu, deviat. Jocul fusese oprit, pentru ofsaid.
'56 Prima schimbare la Steaua - Tibi Balan ii ia locul lui Mihai Costea.
'53 Pancu iroseste o sansa buna de a-si angaja coechipierii in careul Stelei.
'48 Lovitura libera Steaua, Brandan trimite slab. Retine Dani Coman.
'45 Lovitura de colt Rapid, Herea reia peste poarta Stelei. Este pauza pe Arena Nationala.
'43 Bara Rapid: Herea l-a driblat pe Martinovici, iar sutul sau, din apropiere, a nimerit bara laterala a portii steliste.
'35 Rui Duarte centreaza la marginea careului de 6 metri, blocheaza Bourceanu.
'29 Teixeira centreaza sutat, in careul Stelei; portarul Stanca si Martinovici se invita reciproc la minge, niciun rapidist nu profita.
'25 Prepelita suteaza violent, din marginea careului, balonul trece putin peste poarta.
'19 Lovitura libera Steaua, Brandan trimite direct in bratele lui Coman.
'14 Sut periculos Sabrin Sburlea, din afara careului, pe langa poarta stelista.
'9 Contra a Stelei, cu o centrare pentru Mihai Costea: atacantul nu ajunge la intalnirea cu mingea.
'7 Teixeira ajunge in dribling la marginea careului stelist, sutul sau este prins de Stanca.
'5 Minute de tatonare: Tanase efectueaza prima centrare a meciului, respinsa fara probleme de Marcos Antonio.


Steaua: Stanca - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Tatu, Mihai Costea.

Rapid: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burca, Ezequias - Teixeira, Alexa, Herea - Sburlea, Pancu, Deac.
























30571 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Bataie de joc la porti (Luni, 24 octombrie 2011, 20:05)

    Bogdan [anonim]

    Tara de doi lei
    • +10 (14 voturi)    
      e clar ca au puso de un egal !nu au interes (Luni, 24 octombrie 2011, 21:00)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      nici steaua sa fie batuta ,nici rapid sa castige...asa e fotbalul pe la noi ,propun dna sa ii aresteze pe toti ...
  • -2 (8 voturi)    
    steaua-rapid (Luni, 24 octombrie 2011, 20:13)

    k7 [utilizator]

    Va rog frumos ,unde pot vedea meciul pe net? Multumesc
    • -3 (7 voturi)    
      ... (Luni, 24 octombrie 2011, 20:56)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui k7

      www.meciurihd.ro Varianta cu SopCast merge cel mai bine... Fara intreruperi si calitate buna.
      • 0 (4 voturi)    
        .. (Luni, 24 octombrie 2011, 22:19)

        Stefan [anonim] i-a raspuns lui Stefan

        My bad, www.meciurihd.com. Acum nu mai are nicio relevanta dar poate va ajuta pe viitor :)
  • -2 (6 voturi)    
    link? (Luni, 24 octombrie 2011, 20:15)

    florin [anonim]

    stie cineva un link de unde se poate viziona meciul on line?
    • +6 (6 voturi)    
      nu se merita... (Luni, 24 octombrie 2011, 21:53)

      resita31 [utilizator] i-a raspuns lui florin

      nu se merita sa va mai uitati la asemenea mizerii... arbitrul de centru e atat de varza incat utu va parea rau sa vezi meciul...
  • -3 (5 voturi)    
    live (Luni, 24 octombrie 2011, 20:20)

    debutus [anonim]

    un linck pt live va rog....
  • -3 (7 voturi)    
    varza (Luni, 24 octombrie 2011, 20:23)

    lelo [anonim]

    tara de rahat nu ii instare sa dea un meci in direct
    • +1 (1 vot)    
      brieching naus... (Luni, 24 octombrie 2011, 22:49)

      danarad [anonim] i-a raspuns lui lelo

      doua eliminati, porma inca unu, nu conteza de la cine, ca oricum tot din liga lu' mititica, asa si meciul nu a fost tevelizat, pt ca urmeaza a fi dat live, na!
  • -4 (6 voturi)    
    varza (Luni, 24 octombrie 2011, 20:34)

    anonim [anonim]

    de ce nu putem sa vedem meciul de ce va mai puneti pagina daca nu sunteti an stare de nimic?
  • +9 (19 voturi)    
    numa frustrati.... (Luni, 24 octombrie 2011, 20:38)

    toteu [anonim]

    "tara de rahat" ca nu pot sa vad meciu, tara de rahat ca nu pot sa intru pe stadion...

    toata lumea striga dar nimeni nu vrea sa plateasca...

    daca era biletul 20euro cel mai ieftin si se vindeau 45000 de bilete atunci sa fi comentat ca organizatorii nu platesc suficienti oameni sa stea la porti... dar la 5 lei...

    daca vrei sa vezi meciu la TV ... plateste si o sa-l vezi...

    eu as zice altfel....
    tara faina... meci de rahat, suporteri de rahat ...
    • +4 (8 voturi)    
      inteligentule... (Luni, 24 octombrie 2011, 21:47)

      ilidan [anonim] i-a raspuns lui toteu

      ... site ul dolce s a blocat ca nu era proiectat sa faca streaming pentru atatia oameni.
      sa dea pay per view, sunt de acord, da s o faca ca lumea nu la misto.
      poate iti scriu acu din satu mare... voiai sa vin la bucuresti sa vad meciul?
  • +1 (9 voturi)    
    lol (Luni, 24 octombrie 2011, 20:40)

    justyn [anonim]

    Ba fratilor, daca era Arsenal - T&T Ha Noi, se televiza in 12000 de tari si 24000 de limbi si voi un derby Steaua-Rapid nu puteti sa-l televizati.
    • +10 (12 voturi)    
      bine ca nu transmit (Luni, 24 octombrie 2011, 20:53)

      tury [anonim] i-a raspuns lui justyn

      mai polueaza astia eterul degeaba ... slava domnului ca nu e la tv ...
  • -6 (8 voturi)    
    unde pot vedea meciul? (Luni, 24 octombrie 2011, 20:47)

    steaua [anonim]

    UNDE POT VEDEA MECIUL? MULTUMESC
    • +8 (12 voturi)    
      pe stadion (Luni, 24 octombrie 2011, 21:09)

      rsbl [utilizator] i-a raspuns lui steaua

      Meciul se poate vedea in conditii optime pe stadion :)
  • -3 (7 voturi)    
    meci (Luni, 24 octombrie 2011, 20:48)

    Criss [anonim]

    aveti idee unde pot vedea meciul online?
  • -3 (7 voturi)    
    live (Luni, 24 octombrie 2011, 21:00)

    horatiu [anonim]

    Ce televiziune transmite meciul????
  • -5 (7 voturi)    
    rusineee (Luni, 24 octombrie 2011, 21:07)

    VALENTIN [anonim]

    E FOAME DE BANI LA LIGA NU MAI SANT BLATURI UUUA MITICA LASANE LASANE
  • +6 (6 voturi)    
    Proba video (Luni, 24 octombrie 2011, 21:42)

    dorin_aem [utilizator]

    Inca un motiv in plus pentru proba video. La acea incaerare trebuiau eliminati vreo 5-6 jucatori. In acea invalmaseala arbitrul nu are cum sa vada totul.
  • -3 (5 voturi)    
    Rusine LPF/FRF (Luni, 24 octombrie 2011, 21:44)

    bedexe [utilizator]

    Prin ce minte proasta a trecut ideea asta sa dea drepturile de televiziune unor canale specifice unor platforme de difuzare ... si concurente (digi si dolce)?

    Astfel de canale trebuiau interzise prin regulamentul de licitare. Doar canale generale trebuiau permise.
  • +3 (3 voturi)    
    fara (Luni, 24 octombrie 2011, 21:58)

    gm [anonim]

    oameni buni, e o bezmeticeala fara seaman. e pacat mare. astia ar trebui sa plateasca sa joace. rar vezi intr un derby asa o stangacie jalnica, cu greu poate fi numit fotbal. http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html
  • +4 (4 voturi)    
    No really ... (Luni, 24 octombrie 2011, 22:41)

    unul [anonim]

    Celor care tot sar cu gura ca "nu vrem sa platim ca sa vedem meciurile" le amintesc ca faptul ca ei platesc abonament mai putin decat platesc cei de pe UPC & stuff. E doar o chestie de conjunctura ca ei vad meciurile si ceilalti nu. Faptul ca ei au putut sa aleaga un cablist care da meciurile nu inseamna ca toti romanii sunt in situatia asta. Interesant ca vi se par firesti invartelile lui Mitica Dragomir ... Prostia se plateste, ne meritam conducatorii.
  • +3 (3 voturi)    
    pan' la urma (Marţi, 25 octombrie 2011, 9:02)

    cuviosul panfilie [anonim]

    s'au tinut de cuvant cei doi milionari ?
    au pus mana de la mana, ciobanul si cofetarul, sa sfinteasca ..natzional arena ?!
    dupa rezultat, am dubii ca a pogorat sfantul duh p'acole..
    poate n'au adus popii care trebuiau.
  • +1 (1 vot)    
    Hi-Hi-Hi... (Marţi, 25 octombrie 2011, 12:29)

    Andor74 [anonim]

    Deci pana la urma, a castigat vreo echipa romaneasca pe "National Arena"?