VIDEO Soc in Premier League: Manchester United - Manchester City 1-6!

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 23 octombrie 2011, 17:37 Sport | Fotbal

Mario Balotelli a deschis drumul spre un succes istoric
Foto: Reuters
Manchester City a demolat pe United, chiar pe "Old Trafford", in derby-ul campionatului englez. "Cetatenii" antrenati de Roberto Mancini s-au impus cu 6-1 si ocupa primul loc in clasamentul Premier League. Din minutul 47, United a evoluat cu un om mai putin (Evans eliminat).


Manchester United - Manchester City 1-6
(Fletcher 81 - Balotelli 22, 60, Aguero 67, Dzeko 90, 90+4, Silva 90+1)





Rezultate Premier League, etapa a 9-a
Fulham - Everton 1-3
Arsenal - Stoke 3-1
Liverpool - Norwich 1-1
Newcastle - Wigan 1-0
Bolton - Sunderland 0-2
Aston Villa - WBA 1-2
Wolverhampton - Swansea 2-2
Blackburn - Tottenham 1-2
QPR - Chelsea 1-0

Clasament
1. Manchester City 25
2. Manchester United 20
3. Chelsea, Newcastle 19
5.Tottenham 16
6. Liverpool 15
7. Arsenal 13, etc.




















6770 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    well.. (Duminică, 23 octombrie 2011, 17:46)

    raulucian [utilizator]

    cand ai un om cu 20 miliarde de lire in spatele echipei, nu mai e nici o surpriza.
    • +2 (4 voturi)    
      clar... (Duminică, 23 octombrie 2011, 19:07)

      me [anonim] i-a raspuns lui raulucian

      la cati baga manchester city trebuie numai sa mai faca o figura frumoasa si in cateva ligi ale campionilor ca sa nu-i mai refuze jucatorii si o sa rupa!

      oricum MU sezonu asta mi-a dat impresia ca nu s-a intarit mai deloc...
  • +1 (5 voturi)    
    Hai, Otelul... (Duminică, 23 octombrie 2011, 18:21)

    Cristi [anonim]

    ... E o paine de mancat pe Old Trafford, daca pe Arena Nationala n-a mers :D
  • 0 (2 voturi)    
    yea (Duminică, 23 octombrie 2011, 19:04)

    1 [anonim]

    yes!:)
  • +1 (5 voturi)    
    so what? (Duminică, 23 octombrie 2011, 19:17)

    Kor [anonim]

    Cand joci 11 contra 10 orice e posibil.

    Asta e.

    Dar campionatul e lung si le prevad celor de la Manchester City un onorant 3, in final.
  • -3 (7 voturi)    
    derby?! (Duminică, 23 octombrie 2011, 19:31)

    nea jean [anonim]

    derby? sinteti macar curiosi daca e un cuvant potrivit? Doar in romania se foloseste pentru meciuri de fotbal, Chiar si asa, poate e doar "derby-ul" etapei. E ca si cum ai spune ca "derby-ul" campionatului romanesc este steaua-fc arges
    • +2 (2 voturi)    
      Chiar este derby-ul acestei etape ! (Duminică, 23 octombrie 2011, 21:03)

      _Motanu_ [utilizator] i-a raspuns lui nea jean

      Acest meci chiar a fost derby-ul acestei etape, deoarece innainte de acest meci, City era pe primul loc si United pe locul 2.
    • +3 (3 voturi)    
      habar n-ai ce inseamna derby (Luni, 24 octombrie 2011, 0:02)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui nea jean

      derby este meciul dintre doua echipe rivale, in general AFLATE IN ACELASI ORAS. Asadar, nu pozitia in clasament face un meci derby ci rivalitatea dintre echipe/suporteri si, evident, faptul ca sunt din acelasi oras. Meciul asta va fi derby si cand una dintre echipe se va afla pe 1 si cealalta pe 18.
    • 0 (0 voturi)    
      cultule (Luni, 24 octombrie 2011, 12:49)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui nea jean

      cand un termen e folosit de marea majoritate cu acelasi sens, acel sens va fi in final cel considerat corect, se va impune, nu sensul pe care-l dau 2-3 oameni pe baza a nu stiu ce consideratii istorice.

      Limba se mai schimba cu timpul, dupa cum poti observa urmarind istoria
  • -1 (5 voturi)    
    Sooooc (Duminică, 23 octombrie 2011, 21:41)

    Soc [anonim]

    Pe unde te uiti, numai SOOOC vezi...preturi SOC, faze SOC, la voi totul e SOC... :|