​Cupa Mondiala, gimnastica: Catalina Ponor, aur la barna si sol

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 19 martie 2017, 14:12 Sport | Alte sporturi

Catalina Ponor
Foto: Facebook - Catalina Ponor
​Gimnasta Catalina Ponor a castigat, duminica, medaliile de aur la barna si la sol la Cupa Mondiala de la Baku, ea fiind singura reprezentanta a Romaniei in finalele competitiei, informeaza News.ro.

La sol, Catalina Ponor a fost notata cu 13,433 (13,233 in calificari), iar la barna a primit nota 13,833 (14,233 in calificari), cucerind medaliile de aur la ambele aparate.

Anamaria Ocolisan a ratat finalele, la fel si cei cinci gimnasti tricolori prezenţi la Baku - Cristian Bataga, Vlad Cotuna, Adelin Kotrong, Laurentiu Nistor si Andrei Ursache.

La Cupa Mondiala de la Baku se afla in competitie 120 de gimnasti (85 de baieti si 35 de fete) din 21 de tari.

Etapa de Cupa Mondiala de la Baku reprezinta un test important inaintea Campionatelor Europene de la Cluj-Napoca (din "Sala Polivalenta"), programate in perioada 19-23 aprilie.


Citeste mai multe despre   






















10628 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    * (Duminică, 19 martie 2017, 14:39)

    rpd [utilizator]

    Bravo Catalina. Sa ne traiesi.
  • +15 (15 voturi)    
    Chiar daca Gimnastica (Duminică, 19 martie 2017, 15:43)

    Rescator [utilizator]

    In Romania traverseaza un moment de criza imputabil
    doar autoritatilor cu atributii in sport,meriti toata stima romanilor si poate ca este un semnal puternic de redresare.BRAVO!
  • +7 (7 voturi)    
    wow ! bravo catalina ! (Duminică, 19 martie 2017, 17:59)

    Ochiana [utilizator]

    imi luasem speranta de la gimnastica dar vada ca inca se mai poate...
    Bravo Catalinei si antrenorilor ei !
  • +7 (7 voturi)    
    Eu cred ca Romania toata te iubeste. bravo! (Duminică, 19 martie 2017, 19:26)

    Entiu [utilizator]

    O felicit si eu, o pup virtos, si o string in brate ca sa-i simt medalia.
    Esti o minunatie de fetita! Eu cred ca Romania toata te iubeste. bravo!
  • +3 (7 voturi)    
    bravo, Cata! (Duminică, 19 martie 2017, 20:32)

    zaboo [utilizator]

    noroc ca sportivilor mari nu le "dispar" picioarele ... sau ambitia... sau dorinta de a castiga!
    • 0 (0 voturi)    
      Meriti un minus (Luni, 20 martie 2017, 17:05)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Adica un fost nr. 2 si actual nr. 4 ATP nu este un sportiv mare?

      Te-a dezamagit pe matale si GATA, nu mai merita decat ironii?

      Dar tu ce dracq ai facut sa ceri altui om sa-ti reprime frustrarile?

      In ce ai fost tu vreodata nr.2 mondial...sport sau alta intrecere?!
  • 0 (0 voturi)    
    to haters: (Luni, 20 martie 2017, 23:44)

    baimarean [utilizator]

    die!