CE Gimnastica (f): Romania, locul intai dupa calificari - Finala pe echipe va avea loc sambata

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 11 mai 2012, 12:18 Sport | Alte sporturi

Sandra Izbasa
Foto: AGERPRES
Romania a incheiat pe primul loc calificarile contand pentru Campionatul European de Gimnastica, tricolorele devansand categoric Rusia. Concursul pe echipe va avea loc sambata, urmand sa fie in direct pe TVR2 (de la ora 15:00). CE se desfasoara in Belgia, la Bruxelles.

Cu un total de 177.472 puncte, Romania a fost prima, urmata fiind de Rusia, 172.562 puncte.

Notele gimnastelor in calificarile pe echipe:

Sandra Izasa: 15.100 (sarituri)
Catalina Ponor: 15.166 (sarituri), 15.633 (barna), 14.800 (sol)
Larisa Iordache: 15.000 (sarituri), 14.266 (paralele), 15.733 (barna),15.133 (sol)
Raluca Haidu: 13.700 (paralele)
Diana Bulimar: 13.841 (paralele), 14.900 (barna), 14.200 (sol), conform gsp.

Romania are reprezentante in toate finalele pe aparate

Larisa Iordache va evolua in finalele de la sol, barna si paralele, Catalina Ponor va participa la sol si barna, iar Sandra Izbasa va fi prezenta in finala de la sarituri.


Citeste mai multe despre   



















2685 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 11 mai 2012, 12:41)

    cetatean [anonim]

    In sfarsit, o stire buna! Merita incurajari pentru munca depusa si sacrificiile facute.
  • +11 (11 voturi)    
    concurs televizat (Vineri, 11 mai 2012, 12:41)

    cet [utilizator]

    In sfarsit, TVR a revenit la "sentimente mai bune" fata de transmisia concursurilor de gimnastica internationale - tineti-o tot asa - si bafta fetelor noastre!
  • +10 (10 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 11 mai 2012, 12:47)

    Anca [anonim]

    Felicitari!!!! gimnastelor si antrenorilor!
    Bafta in continuare!!!
    Felicitari si bafta si junioarelor si antrenorilor lor!
  • +4 (4 voturi)    
    Felicitari si la mai mult! (Vineri, 11 mai 2012, 13:02)

    Andor74 [anonim]

    Abia astept sa vad si urmatoarele probe!!!
  • +3 (3 voturi)    
    cine munceste cu talent - are performante (Vineri, 11 mai 2012, 14:51)

    MG [utilizator]

    cine munceste cu talent - are performante
    BRAVO

    asa se face, domnilor politicieni!
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo fetelor si antrenorilor ! (Vineri, 11 mai 2012, 15:46)

    CM [anonim]

    Suntem alaturi de voi ! Felicitari fetelor si antrenorilor pentru eforturile depuse ! Sper ca oficialii nostrii vor recunoaste si ei ( material vorbind) ca voi duceti numele Romaniei in lume !!
  • +4 (4 voturi)    
    FELICITARI ! (Vineri, 11 mai 2012, 15:46)

    ada [anonim]

    Felicitari si toata sustinerea morala de care au nevoie aceste fete minunate!!!
  • +1 (1 vot)    
    NOTA 10 (Vineri, 11 mai 2012, 22:33)

    Ionut [anonim]

    Mult succes fetelor...note senzationale. Incredibil cum reusiti sa va montati in an olimpic. Cu rezultatul asta din calificari, anul trecut ati fi luat argintul mondial...Doar notele de la sarituri v-au adus puncte bune in plus...Antrenorii au stiut unde sa lucrati in plus...Felicitari si va respect! Mult succes in finale!
  • 0 (0 voturi)    
    De ce (Vineri, 11 mai 2012, 23:24)

    Alex007 [utilizator]

    De ce nu se promoveaza si acest sport la TV? De ce nu se vorbeste de asa ceva?