Jessica Pegula a fost eliminată în semifinalele turneului WTA de la Charleston, după ce a fost învinsă în trei seturi de Daria Kasatkina, scor 4-6, 6-4, (5)6-7.

Jessica PegulaFoto: LoIc Baratoux/LABEL IMAGE / Sipa Press / Profimedia

Jessica Pegula, învinsă de Daria Kasatkina în semifinale la Charleston

Jessica Pegula (5 WTA) s-a oprit în semifinalele turneului WTA de la Charleston.

Principala favorită a fost învinsă în trei seturi de Daria Kasatkina (11 WTA), în urma unui meci ce a durat două ore și 45 de minute.

În finală, Kasatkina va întâlni câștigătoarea duelului dintre Maria Sakkari (7 WTA) și Danielle Collins (22 WTA).

Credit One Charleston Open este un turneu din categoria WTA 500 ce se desfășoară în perioada 1-7 aprilie. Se joacă pe zgură verde și este dotat cu premii totale în valoare de $922,573. Campioana en-titre este Ons Jabeur.