Promovată în această vară în SuperLigă, Oțelul Galați nu a reușit încă prima victorie în noul sezon, după ce a remizat cu Universitatea Cluj, 1-1, în etapa a cincea.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oțelul Galați – Universitatea Cluj 1-1, în etapa a cincea a SuperLigii

Dacă în etapa precedentă a condus și a fost egalată de Sepsi în minutul 84, Oțelul a trăit din nou aceeași dezamăgire.

Elevii lui Dorinel Munteanu au marcat chiar înainte de pauză, prin Jardan în minutul 43, dar golul a fost anulat de VAR pentru un fault.

În repriza secundă gălățenii au insistat, iar reușita lui Alexandru Pop din minutul 59 părea să deshidă calea spre prima victorie.

Însă în minutul 88, portarul Relu Stoian l-a faultat în careu pe Tescan, iar Dan Nistor a înscris de la punctul cu var în minutul 90.

După această remiză, Oțelul ocupă locul 13 în clasament, cu doar patru puncte, în timp ce Universitatea Cluj se clasează pe 9, cu șase puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Oțelul Galați și Universitatea Cluj.