Ronny Levy a debutat cu stangul pe banca tehnica a Unirii Urziceni in Liga 1, campioana Romaniei fiind invinsa pe propriul teren, scor 1-0, de CFR Cluj. Unica reusita i-a apartinut lui Traore, in minutul 43. In urma acestui rezultat, ardelenii isi consolideaza prima pozitie in clasament.

Pe Stadionul Tineretului s-au intalnit ultimele doua campioane ale Romaniei, Unirea si CFR luptandu-se pentru prima pozitie din Liga 1. Inceputul partidei a apartinut oaspetilor, ceferistii avand fazele importante.

Prima ocazie mare de gol a aparut de-abia in minutul 31, atunci cand Nuno Claro l-a blocat la sacrificiu pe Onofras. Unica reusita a partidei a fost bifata de Traore in minutul 43, dupa o faza la care a mai participat si Deac.

In a doua repriza cele doua formatii s-au luptat mai mult in noroi, starea gazonului fiind una precara odata cu trecerea timpului. Urziceniul a mizat totul pe cartea atacului in ultimele 15 minute, dar apararea lui Mandorlini a rezistat.

Unirea Urziceni inregistreaza a doua infrangere din tot atatea partide in mandatul lui Ronny Levy (dupa cea cu Liverpool din Europa League), iar plecarea lui Dan Petrescu incepe sa se simta din ce in ce mai mult.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Echipe:

UNIREA: Arlauskis - Maftei, Galamaz, B. Fernandes, Brandan - L. Marinescu, S. Paraschiv, I. Apostol, S. Frunza - Bilasco, Onofras

CFR CLUJ: Nuno Claro - Panin, Cadu, Alcantara, Edimar - E. Dica, G. Muresan, Culio, Deac - Traore, Y. Kone.