Inter Miami și Real Salt Lake s-au întâlnit în primul meci din noul sezon de MLS, scor 2-0, iar Lionel Messi a oferit un adevărat spectacol pe stadionul din Fort Lauderdale.

Lionel MessiFoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Lionel Messi a driblat un jucător accidentat în meciul dintre Inter Miami și Real Salt Lake

Messi a pasat decisiv la golul lui Robert Taylor ('39), iar Luis Suarez a contribuit la reușita lui Diego Gomez ('83).

Câștigătorul Balonului de Aur a încercat să înscrie din lovitură liberă (un fundaș a respins de pe linia porții) și direct din corner, iar în prima repriză a oferit faza zilei după ce a ridicat mingea peste un jucător accidentat, care se afla în drumul său spre poartă.

La pauză, în drum spre vestiar, Lionel Messi l-a întâlnit pe actorul Will Smith.