Al-Nassr a câștigat fără emoții partida cu Al-Ettifaq, scor 3-1, în etapa cu numărul 18 din prima ligă a Arabiei Saudite, iar Cristiano Ronaldo a marcat din nou și a ajuns la 17 goluri în acest sezon.

Cristiano RonaldoFoto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Cristiano Ronaldo, 17 goluri în acest sezon în Arabia Saudită – A marcat golul 870 din carieră

Al-Nassr a urcat pe poziția secundă a clasamentului din Arabia Saudită, după victoria în fața celor de la Al-Ettifaq.

Brazilianul Telles a deschis scorul în minutul 43, iar Brozovic a dublat avantajul în minutul 59.

În minutul 73, Cristiano Ronaldo a transformat o lovitură de la 11 metri, iar oaspeții au punctat pe final prin Al Kuwaykibi.

Portughezul a atins o bornă impresionantă, ajungând la golul 870 al carierei.

De la transferul în Arabia Saudită, CR7 are 41 de goluri pentru Al-Nassr, dintre care numai 17 în acest sezon.