Damac, echipa antrenată de Cosmin Contra, s-a impus categoric în fața celor de la Al-Tai, formația pregătită de Laurențiu Reghecampf, scor 3-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 18 din prima ligă a Arabiei Saudite.

Nicolae StanciuFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Damac, victorie clară în disputa cu Laurențiu Reghecampf

Cosmin Contra l-a trimis în teren pe Nicolae Stanciu din primul minut al confruntării dintre Damac și Al-Tai, echipă pregătită de Laurențiu Reghecampf.

Cu Andrei Cordea în primul 11, Al-Tai a primit gol în minutul 57 al partidei, după o fază încheiată de Chafai.

Abdelkader Bedrane a majorat avantajul echipei sale în minutul 85, după ce a primit o pasă de la Stanciu.

Internaționalul român a și punctat pentru echipa sa în al 11-lea minut de prelungire, cu un lob superb și a stabilit scorul final al înfruntării.

Cu această victorie, Damac a urcat pe locul 5 în prima ligă a Arabiei Saudite, cu un total de 30 de puncte, peste Al-Ittihad, echipa unde evoluează Karim Benzema.

De partea cealaltă, Al-Tai, gruparea antrenată de Laurențiu Reghecampf, este pe locul 13 în campionat, cu 17 puncte în 18 etape.