Gloria Buzău și CSA Steaua București au remizat, scor 4-4, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul opt din Liga 2 la fotbal.

Minge de fotbalFoto: Chagnard Guillaume/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gloria Buzău - Steaua București 4-4 în Liga 2

Oaspeții au condus cu 2-0 (Ilie '4 și Raicu '20), Gloria a revenit până la pauză și a egalat (2-2) prin Chica-Rosa ('37) și Dumitrache ('45).

Gazdele au preluat conducerea (3-2) prin Dumitrache ('69), iar finalul de meci a fost unul incredibil.

Chipirliu ('89) a egalat pentru bucureșteni, Mihaiu ('90) a adus din nou Buzăul în avantaj, iar doar două minute mai târziu Beta ('92) a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău se găsește pe locul 3, cu 15 puncte, iar Steaua București pe 13, cu 9 puncte acumulate.

În cealaltă partidă a zilei, Unirea Slobozia a trecut de CS Alexandria, scor 1-0.