Juventus a fost surclasată de Napoli, scor 5-1, în etapa a 18-a din Serie A. În urma înfrângerii de pe stadionul „Diego Armando Maradona”, antrenorul torinezilor, Massimiliano Allegri, a recunoscut superioritatea adversarilor.

Massimiliano AllegriFoto: Danilo Gemito/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

„Bătrâna Doamnă” ocupă locul 3 în clasament și se afla la 10 lungimi în urma liderului, dar Allegri este încrezător că echipa sa poate reveni în lupta pentru titlu.

„Trebuie să-i felicităm pe cei de la Napoli. Eram puțin lipsiți de energie, dar după primele douăzeci de minute de dificultate ne-am ridicat. Campionatul este lung, iar meciul din această seară s-a încheiat așa.

Când există aceste greșeli, este dificil să nu primești goluri, se întâmplă. S-a întâmplat într-o seară în care am jucat împotriva celor mai buni din campionat, ei merită locul pe care îl au.

Trebuie să muncim, să creștem și trebuie să rămânem pozitivi. Am avut un moment bun în prima repriză. Înfrângerea este mai mult decât meritată, dar drumul este lung” - Massimiliano Allegri.