VIDEO Liga 1: FC Argeș vs UTA Arad 0-1 / Dangubic a înscris cu călcâiul

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 23 iulie 2021, 20:35 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Primul meci din etapa a doua a Ligii 1 s-a terminat cu victoria echipei UTA Arad. Formația pregătită de Laslo Balint s-a impus în deplasare, scor 1-0, împotriva echipei FC Argeș.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dangubic, cu câlcâiul, în minutul 4, după o pasă de la Ubbink. Vezi aici reușita.

Au evoluat echipele:

FC Argeş: Greab – Tofan (Viana '79), Turda, Boldor (Pitian '64), Muşat (De Jonghe '79) – Meza Colli, Şerban (Honciu '46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan '64) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă;

UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei '76), Antal (Roger '72) – Dangubic (Vorobjovas '76) Antrenor: Laszlo Balint.

• +3 (3 voturi)
    retrogradarea se contureaza (Vineri, 23 iulie 2021, 20:50)

ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator]

Ce a facut conducerea lui FC Arges in aceasta vacanta incepe sa se veda inca de acum. Dupa ce au vandut jumatate din echipa FC Arges a ajuns tocmai buna de Liga a 3.a A fost adus acest Lupeta din el sare mingea ca din coltul mesei, apoi Istfan care nu vede poarta si ne-a aratat cum se inalta porumbeii, iar din toata echipa nu s-a gasit nimeni sa dea un gol in 86 de minute.Nici la Craoiva ne-au arata doar cum se rateaza In ansamblu jucatori de mana a treia la FC Arges care nu au legat nimic tot meciul