​Premier League: Manchester United, victorie după ce a întors scorul / Sărbătoarea rivalei City, amânată

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 9 mai 2021, 20:36 Sport | Fotbal

Edinson Cavani
​Manchester United s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Aston Villa, duminică, în etapa a 35-a din Premier League, astfel că Manchester City mai are de aşteptat până va sărbători câştigarea campionatului.

Aston Villa a deschis scorul prin Bertrand Traore în minutul 24. "Diavolii roşii" au întors situaţia în actul secund, graţie golurilor lui Bruno Fernandes (52, penalty), Mason Greenwood (56) şi Edinson Cavani (87). Ollie Watkins, de la gazde, a fost eliminat în minutul 89.

Manchester City ar fi devenit campioană dacă Manchester United ar fi fost învinsă la Birmingham. Cu trei etape rămase, City are un avans de 10 puncte faţă de United, dar şi un meci mai mult disputat, transmite Agerpres.