​VIDEO Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs FCSB 2-3 / Golul victorie, înscris din penalti în minutul 90

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2020, 22:58 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
​Formaţia FCSB a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Gaz Metan Mediaş, în etapa a XI-a a Ligii I. Golul victoriei a fost marcat de Sergiu Buş din penalti, în minutul 90.

Pentru Gaz Metan au marcat Deaconu '16 (penalti) şi Valente '60, în timp ce pentru FCSB au punctat Olaru '11 şi '31 şi Buş '90 (penalti).
Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Velisar (Costea '90+3) - Alceus, Da Silva (Sambu '90+1) - Niţu (Valente '15), Deaconu, Ze Manuel (Chamed '90+1)- Cardoso. Antrenor: Jorge Costa

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - D. Olaru (Buziuc '51), Perianu, Vînă (Ov. Popescu '46) - Moruţan, Man (Buş '29), Tănase (Oct. Popescu '67). Antrenor: Anton Petrea.

• -2 (10 voturi)
    Penalty mocaciune,victorie marca inregistrata... (Luni, 23 noiembrie 2020, 23:31)

Plagarus [utilizator]

......Coltznegru.
    • +1 (11 voturi)
      Mda (Marţi, 24 noiembrie 2020, 8:35)

Anges [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

Bine ca vedeti paiul din ochiul altuia. Cum s-a agatat disperat Nitu de piciorul lui Cretu la penaltiul gazarilor nu comenteaza nimeni. Doar ca Popescu e prea pusti si nu stie sa cada artistic, continua mingea pana cand efectiv dezechilibrat de la contact cade.
      Balaj a spus clar: e o usoara stergere la piciorul stang; asta inseamna mult mai mult decat a avut CFR la recordul de penaltiuri din campionatul trecut.
      Dar asa sint antistelistii: tot timpul e un alt motiv pentru care Steaua castiga. Si la 5-0 au iesit ca a fost blat clar, dar niciunul nu vede ce fotbal frumos, rapid si combinativ joaca o mana de pusti.
      Din partea mea tot mai multe echipe asa, decat autobaze cu jucatori importati de mana a 3-a.
        da-da (Miercuri, 25 noiembrie 2020, 11:19)