​VIDEO Liga 1: Academica Clinceni vs FC Viitorul 1-0 / Oaspeții au ratat un penalti; Gazdele, în inferioritate numerică din minutul 55

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:01 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
​Formaţia Academica Clinceni a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Viitorul, în etapa a XI-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Pashov, în minutul 30.

În minutul 19, FC Viitorul a ratat un penalti prin Gabriel Iancu.

Din minutul 55, Academica a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Chunchukov.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei.

Au evoluat echipele:

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Bilali, Pîrvulescu - Bautista Cascini, Dumitriu (Gardoş '90+2), Cordea (Markovic '81), Longher (Boiciuc '11 / Ventura '81), Petrescu (Achim '90+2)- Chunchukov. Antrenor: Ilie Poenaru

Viitorul: Căbuz - Boboc, Dobrosavlevici (Gaztanaga '53), Martinez, de Nooijer - Mladen (Ganea '85), Ciobanu, Matei (Fernandes '69) - Măţan, Luckassen, Iancu. Antrenor: Ruben de la Barrera