Formaţia Astra Giurgiu a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a opta a Ligii I. Pentru giurgiuveni este prima victorie din actuala ediţie a primului eşalon, potrivit News.ro.

Golurile au fost marcate de Găman ’62, Budescu ’84 (penalti), Wuthrich ’89 şi Radunovic '90+2 (penalti).

În minutul 30, de la oaspeţi a fost eliminat Francisc Cristea. Şi gazdele au avut un jucător eliminat, în minutul 52, pe Valentin Gheorghe.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei.

Au evoluat echipele:

Astra Giurgiu: Lazar – D. Bruno, Graovac, Găman, Radunovic – G. Şerban (Canadjija ‘2), Crepulja, Stahl (Merloi ’85) – V. Gheorghe, Montini (Wuthrich ’65), Budescu (Balaure ’86). Antrenor: Alexandru Radu

Poli Iaşi: Bosz – Cabral, De Iriondo, Baxevanos, Buşu – F. Cristea, Onea (Calcan ‘2), Passaglia – Platini, A. Cristea (Acka ’33), Popadiuc (Zajmovic ’57). Antrenor: Daniel Pancu