​VIDEO Liga 1: Dinamo a obținut prima victorie din acest sezon (3-1 vs Gaz Metan Mediaș)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 21 septembrie 2020, 22:50 Sport | Fotbal

Deian Sorescu
​​Dinamo a avut nevoie de patru etape pentru a obține prima sa victorie în acest sezon. "Câinii" s-au impus, scor 3-1, pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, după o repriză secundă în care jucătorii transferați și-au demonstrat valoarea.

Gonzalez '48, Sorescu '74 (a urmărit mingea, după ce a ratat un penalti) și Camara '83 au înscris pentru oaspeți. Cardoso a redus din diferență în minutul 89.

Vezi aici golurile partidei dintre Gaz Metan Mediaș și Dinamo București.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Trif - Droppa (Yuri '82), R. Deaconu - R. Romeo (Sanoh '59), Ciocan (Velisar '83), Jica (Chamed '4) - Smola (Cardoso '59). Antrenor: Dusan Uhrin

Dinamo: Mejias - Alexander Gonzales, Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Camara (Bani '85), Răuţă (Şerban '90+3), J. Gol, Sorescu (Fabbrini '79) - Nemec, V. Borcea (Borja Valle '46). Antrenor: Cosmin Contra

• 0 (2 voturi)
    Râsu/Plânsu (Marţi, 22 septembrie 2020, 11:07)

tiberius.augustus19541400927604418 [utilizator]

Incă odată se poate dovedi cum că securitatea nu a murit. Dacă față de Dinamo sau luat toate măsurile a râmâne in liga 1 (o altă echipa era OUT) acum se pritocesc alte măsuri de a ajunge echipa milițienilor in fruntea clasamentului. Cu Gaz-Metan sa văzut clar ne implicarea jucătorilor (GMM) la joc. Urmează meciuri la Dinamo cu blaturi , 11m la greu . O echipă ce trebuia trasă pe dreapta demult dar securitatea nu doarme.