VIDEO Faza serii în Champions League: Cum a reușit Lionel Messi să depășească doi adversari

Miercuri, 26 februarie 2020, 10:52 Sport | Fotbal

Lionel Messi, faza serii in Champions League
Lionel Messi nu a reușit să înscrie împotriva lui Napoli pe San Paolo, dar a oferit cea mai frumoasă faza a serii în Champions League. Diego Demme și Nikola Maksimovic au încercat să îl oprească pe argentinian din cursa sa către poartă, dar ambii au fost păcăliți. Decarul de la Barcelona i-a depășit cu ușurință după o întoarcere elegantă.

Napoli și Barcelona au încheiat la egalitate, scor 1-1, în prima manșă a optimilor Champions League. Mertens a deschis scorul în minutul 30, iar Griezmann a marcat pentru formația catalană în minutul 57.

Partida retur va avea loc la 18 martie, pe Camp Nou (Barcelona).