FC Liverpool s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în fața echipei Arsenal Londra, în etapa a treia din Premier League. Formația antrenată de Jurgen Klopp a adunat maximum de puncte și se află pe prima poziție, în timp ce "tunarii" rămân cu șase puncte.

"Cormoranii" au condus cu 3-0, după golurile înscrise de Matip '41 și Salah '49 (penalty), '59. Torreira a redus din diferență în minutul 85. Vezi aici cele patru reușite ale partidei de pe Anfield.

Au evoluat echipele:

Liverpool: Adrian – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum (Milner 69) – Salah, Firmino (Lallana 86), Mane (Oxlade-Chamberlain 78)

Arsenal: Leno – Monreal, Luiz, Sokratis, Maitland-Niles – Willock (Lacazette 81), Xhaka, Guendouzi (Mkhitaryan 86) – Ceballos (Torreira 61), Aubameyang, Pepe