CFR Cluj a urcat pe locul doi în play-off-ul SuperLigii României, după ce s-a impus dramatic pe teren propriu cu Sepsi, scor 2-1, în etapa cu numărul 7.

Jucatorii echipei CFR ClujFoto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

CFR Cluj - Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1

Ardelenii au început excelent partida din Gruia și au deschis scorul după doar 6 minute prin Karlo Muhar, servit ideal de Ciprian Deac.

În minutul 19, centralul Bîrsan a dictat lovitură de la 11 metri pentru oaspeți, iar Alimi a transformat de la punctul cu var.

Covăsnenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 21, în urma unei faze la care Oroian a primit al doilea cartonaș galben.

Mai mult decât atât, oaspeții au rămas în 9 oameni, după ce Florin Ștefan a văzut direct cartonașul roșu (min 45+2) pentru o intrare dură.

În a doua repriză, CFR-ul a controlat partida.

Cea mai mare ocazie i-a aparținut lui Bîrligea, care a lovit bara în minutul 84.

Muhar a dat lovitura de grație pentru CFR în al șaselea minut de prelungire.